Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
86
Okazje
Artykuł na: 6-9 minut

Jesienne porządki w ogrodzie | Praktyczne porady i niezbędne narzędzia

Jesień to czas porządków! Zanim jednak zabierzemy się do pracy, warto odpowiednio się do niej przygotować. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, a potrzebujemy szerokiej gamy narzędzi, doskonałym rozwiązaniem będzie seria Fiskars QuikFit™.

Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych zadań, a gdy wydaje się nam, że zapanowaliśmy nad bałaganem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania, a spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Narzędzia Fiskars w łatwy i szybki sposób usprawnią wszystkie jesienne prace.

Praca w ogrodzie to dla ogrodnika największa radość, pod warunkiem że przebiega szybko i przyjemnie. Wiosną, latem, jesienią i zimą przez cały rok wokół domu i w ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia. Nie wystarczą tylko dobre chęci i ręce gotowe do pracy! Odpowiednie narzędzie pomogą Ci zadbać o glebę, rośliny i porządek! Skompletuj taki zestaw narzędzi, aby móc wykonać różnorodne prace bez większego, niż jest to konieczne, wysiłku!

Partnerem jesiennego poradnika jest marka FISKARS
www.fiskars.pl

System Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy. Rozwiązanie to jest łatwe w użyciu i przechowywaniu.

Jesienne porządki w ogrodzie

Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych zadań, a gdy wydaje się nam, że zapanowaliśmy nad bałaganem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania, gdy spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Narzędzia Fiskars QuikFit™ w łatwy i szybki sposób usprawnią wszystkie jesienne prace!

To pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy. Rozwiązanie to jest łatwe w użyciu i przechowywaniu. Szeroki wachlarz wymiennych głowic pozwala dobrać odpowiednie narzędzie do konkretnej czynności. Wśród narzędzi z gamy „połącz i posprzątaj” znajdziemy: grabie do liści, szczotki czy skrobak do fug. Można do nich dobrać różnej długości trzonki wykonane z aluminium i pokryte powłoką SoftGripTM, która zwiększa komfort pracy. To narzędzia, które z pewnością przydadzą się do jesiennych porządków w ogrodzie.

ZADBAJ o trawnik

Grabienie liści i usuwanie mchu to warunek posiadania soczyście zielonej murawy. Do pielęgnacji trawnika doskonale sprawdzą się duże grabie (1) z wysokiej jakości tworzywa wytrzymałego na wygięcia. Idealnym uzupełnieniem będą małe grabie (2) , które dotrą w każdy zakamarek. Natomiast do usuwania mchu przydadzą się mocne, metalowe grabie (3) lub specjalny skareator (4).

Jeżeli chcemy mieć zadbany trawnik w następnym sezonie, niezbędne jest skoszenie trawy tuż przed opadami śniegu. Najlepiej w drugiej połowie października, jednak finalna data zależna jest od zmieniających się warunków pogodowych. Długość cięcia ma znaczenie. Zbyt krótko przycięta trawa będzie narażona na przemarzanie korzeni, a przycięta zbyt wysoko będzie narażona na rozwój grzybów i będzie słabiej odrastać wiosną. Optymalna wysokość ostatniego koszenia to około 4 cm.

Narzędzia Fiskars QuikFit do porządków na trawniku
POLECANE NARZĘDZIA FISKARS

1. Metalowe grabie, duże Wydajna praca dzięki 20 wytrzymałym, stalowym zębom oraz szerokości 43 cm. | Kup online

2. Metalowe grabie, małe Do wąskich przestrzeni, dzięki 7 elastycznym zębom oraz szerokości 12 cm. | Kup online

3. Grabie z tworzywa Do usuwania liści i skoszonej trawy. Szerokość 50 cm oraz 25 miękkich, elastycznych zębów. | Kup online

4. Skareator Do usuwania mchu i filcu z darni. Szerokość 37 cm oraz 21 twardych i sztywnych zębów.

SPRZĄTNIJ posadzki

Idealnym rozwiązaniem do porządkowania nawierzchni są szczotki. Szeroka szczotka (1), wykonana z wysokiej jakości tworzywa, ułatwi skuteczne sprzątanie, a wąska szczotka (2) – sprawdzi się podczas porządkowania powierzchni z liści, ziemi, a nawet gruzu. Warto także wybrać specjalną szczotkę do czyszczenia chodnika (3) i usuwania mchów oraz chwastów ze szczelin między płytami. Doskonałym uzupełnieniem będzie skrobak do fug (4), który pomoże nam zadbać o wszystkie szczeliny, narożniki budynków i schodów.

Narzędzia Fiskars QuikFit do porządków na nawierzchniach
POLECANE NARZĘDZIA FISKARS

1. Szeroka szczotka Szeroka głowica i miękkie włosie ułatwiają zamiatanie większych powierzchni. | Kup online

2. Wąska szczotka Długie włókna, które sprawdzą się podczas porządkowania powierzchni z liści lub gruzu. | Kup online

3. Szczotka do czyszczenia chodnika Stalowe włosie ułatwia czyszczenie, a ostrze umożliwia usunięcie głęboko osadzonych chwastów.. | Kup online

4. Skrobak do fug Do usuwania trawy, mchu i chwastów ze szczelin pomiędzy płytami, kostką brukową. | Kup online

NIE ZAPOMNIJ o rynnach

Dobrze udrożnione rynny to gwarancja sprawnego przepływu deszczówki i ochrona domu przed zalaniem. Z pomocą przychodzi specjalna szczotka do rynien (1), której końcówki można ustawić pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka i skrobak oraz długi teleskopowy trzonek (2) sprawią, że czyszczenie rynien stanie się dziecinne proste.

Narzędzia Fiskars QuikFit do porządków na wysokościach
POLECANE NARZĘDZIA FISKARS

1. Szczotka do rynien Połączenie szczotki i skrobaka: szczotka do łatwego usuwania liści, skrobak do usuwania bardziej uporczywych zabrudzeń. | Kup online

2. Teleskopowy trzonek Regulowana długość do 4 m, zasięg pracy do 6 metrów. Podwójny system blokowania dla większego bezpieczeństwa. | Kup online

3. Piła prosta Uniwersalne narzędzie do różnych prac w ogrodzie. Ostrze z utwardzonej stali. | Kup online

4. Piła z hakiem Haczykowate zakończenie piły uniemożliwia jej zsunięcie podczas pracy. Nóż u nasady piły zapewnia czyste i precyzyjne cięcie od dołu. | Kup online

ZETNIJ połamane gałęzie

Jesienne wiatry i wichury często łamią gałęzie drzew lub wysokich krzewów. Nadłamane lub uschnięte rośliny należy jak najszybciej oczyścić, aby spadające z góry gałęzie nie zrobiły nikomu krzywdy. Jesienią konary i pnie drzew bywają śliskie, więc wszelkie cięcia najlepiej wykonywać stojąc na ziemi. Zabierając się więc do usuwania zniszczonych roślin warto użyć mocowanej na teleskopowym trzonku piły prostej (4) lub piły z hakiem (5), który uniemożliwia zsunięcia się narzędzia podczas pracy.

Dlaczego warto wybrać system Fiskars QuikFit™?

Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Trzonki z wymiennymi głowicami pozwala na wydajną pracę i ułatwia utrzymanie porządku wśród narzędzi ogrodniczych. To wszechstronne rozwiązanie jest łatwe w użyciu, zabiera niewiele miejsca i pozwala wykonać nawet najtrudniejsze ogrodnicze zadanie.

Jeżeli chcesz wykonywać więcej prac przy użyciu mniejszej ilości narzędzi, system narzędzi z wymiennymi głowicami to idealny wybór. Od przyborów do czyszczenia rynien po kultywatory, pługi śnieżne czy szczotki, system narzędzi QuikFit z wymiennymi głowicami poradzi sobie z każdym zadaniem w ogrodzie. Dzięki uniwersalnemu adapterowi może być używany wraz z innymi systemami z wymiennymi głowicami. Wystarczy kliknąć, by uzyskać narzędzie idealne!

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

 

Tagi
To Cię zainteresuje
Nowe treści
Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Większość bylin na rabacie powinna być zabezpieczona przed mrozem. Dowiedz się, które to rośliny oraz jak ochronić je przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Zimą rośliny balkonowe są szczególnie narażone na przemarzanie, gdyż ich korzenie osłonięte są jedynie doniczką i cienką warstwą ziemi. Trzeba je zabezpieczyć przed mrozem.
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Posadzone młode egzemplarze są szczególnie narażone na działanie mrozu, zatem chcąc cieszyć się ich urokiem w następnych latach należy pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu ich przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Z trawnika należy systematycznie usuwać opadające liście. W tym celu oprócz zwykłych grabi możemy użyć tzw. miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego.
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4 cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czyścimy narzędzia ogrodowe, dokonujemy ich przeglądu, zmieniamy płyny, świece, oddajemy noże do ostrzenia. Czyścimy i chowamy węże ogrodowe oraz meble ogrodowe.
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze