Logo
Logo

Jesienne porządki w ogrodzie | Praktyczne porady i niezbędne narzędzia

Jesień to czas porządków! Zanim jednak zabierzemy się do pracy, warto odpowiednio się do niej przygotować. Jeśli nie mamy zbyt dużo miejsca, a potrzebujemy szerokiej gamy narzędzi, doskonałym rozwiązaniem będzie seria Fiskars QuikFit™.

Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych zadań, a gdy wydaje się nam, że zapanowaliśmy nad bałaganem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania, a spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Narzędzia Fiskars w łatwy i szybki sposób usprawnią wszystkie jesienne prace.

Praca w ogrodzie to dla ogrodnika największa radość, pod warunkiem że przebiega szybko i przyjemnie. Wiosną, latem, jesienią i zimą przez cały rok wokół domu i w ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia. Nie wystarczą tylko dobre chęci i ręce gotowe do pracy! Odpowiednie narzędzie pomogą Ci zadbać o glebę, rośliny i porządek! Skompletuj taki zestaw narzędzi, aby móc wykonać różnorodne prace bez większego, niż jest to konieczne, wysiłku!

Partnerem jesiennego poradnika jest marka FISKARS
www.fiskars.pl

System Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy. Rozwiązanie to jest łatwe w użyciu i przechowywaniu.

Jesienne porządki w ogrodzie

Sprzątanie ogrodu nie należy do najłatwiejszych zadań, a gdy wydaje się nam, że zapanowaliśmy nad bałaganem, kolejny podmuch wiatru przynosi nowe wyzwania, gdy spadające liście zapychają rynny i zaśmiecają trawniki. Narzędzia Fiskars QuikFit™ w łatwy i szybki sposób usprawnią wszystkie jesienne prace!

To pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Łatwy w obsłudze mechanizm łączenia umożliwia szybką zmianę głowicy. Rozwiązanie to jest łatwe w użyciu i przechowywaniu. Szeroki wachlarz wymiennych głowic pozwala dobrać odpowiednie narzędzie do konkretnej czynności. Wśród narzędzi z gamy „połącz i posprzątaj” znajdziemy: grabie do liści, szczotki czy skrobak do fug. Można do nich dobrać różnej długości trzonki wykonane z aluminium i pokryte powłoką SoftGripTM, która zwiększa komfort pracy. To narzędzia, które z pewnością przydadzą się do jesiennych porządków w ogrodzie.

ZADBAJ o trawnik

Grabienie liści i usuwanie mchu to warunek posiadania soczyście zielonej murawy. Do pielęgnacji trawnika doskonale sprawdzą się duże grabie (1) z wysokiej jakości tworzywa wytrzymałego na wygięcia. Idealnym uzupełnieniem będą małe grabie (2) , które dotrą w każdy zakamarek. Natomiast do usuwania mchu przydadzą się mocne, metalowe grabie (3) lub specjalny skareator (4).

Jeżeli chcemy mieć zadbany trawnik w następnym sezonie, niezbędne jest skoszenie trawy tuż przed opadami śniegu. Najlepiej w drugiej połowie października, jednak finalna data zależna jest od zmieniających się warunków pogodowych. Długość cięcia ma znaczenie. Zbyt krótko przycięta trawa będzie narażona na przemarzanie korzeni, a przycięta zbyt wysoko będzie narażona na rozwój grzybów i będzie słabiej odrastać wiosną. Optymalna wysokość ostatniego koszenia to około 4 cm.

Narzędzia Fiskars QuikFit do porządków na trawniku
POLECANE NARZĘDZIA FISKARS

1. Metalowe grabie, duże Wydajna praca dzięki 20 wytrzymałym, stalowym zębom oraz szerokości 43 cm. | Kup online

2. Metalowe grabie, małe Do wąskich przestrzeni, dzięki 7 elastycznym zębom oraz szerokości 12 cm. | Kup online

3. Grabie z tworzywa Do usuwania liści i skoszonej trawy. Szerokość 50 cm oraz 25 miękkich, elastycznych zębów. | Kup online

4. Skareator Do usuwania mchu i filcu z darni. Szerokość 37 cm oraz 21 twardych i sztywnych zębów.

SPRZĄTNIJ posadzki

Idealnym rozwiązaniem do porządkowania nawierzchni są szczotki. Szeroka szczotka (1), wykonana z wysokiej jakości tworzywa, ułatwi skuteczne sprzątanie, a wąska szczotka (2) – sprawdzi się podczas porządkowania powierzchni z liści, ziemi, a nawet gruzu. Warto także wybrać specjalną szczotkę do czyszczenia chodnika (3) i usuwania mchów oraz chwastów ze szczelin między płytami. Doskonałym uzupełnieniem będzie skrobak do fug (4), który pomoże nam zadbać o wszystkie szczeliny, narożniki budynków i schodów.

Narzędzia Fiskars QuikFit do porządków na nawierzchniach
POLECANE NARZĘDZIA FISKARS

1. Szeroka szczotka Szeroka głowica i miękkie włosie ułatwiają zamiatanie większych powierzchni. | Kup online

2. Wąska szczotka Długie włókna, które sprawdzą się podczas porządkowania powierzchni z liści lub gruzu. | Kup online

3. Szczotka do czyszczenia chodnika Stalowe włosie ułatwia czyszczenie, a ostrze umożliwia usunięcie głęboko osadzonych chwastów.. | Kup online

4. Skrobak do fug Do usuwania trawy, mchu i chwastów ze szczelin pomiędzy płytami, kostką brukową. | Kup online

NIE ZAPOMNIJ o rynnach

Dobrze udrożnione rynny to gwarancja sprawnego przepływu deszczówki i ochrona domu przed zalaniem. Z pomocą przychodzi specjalna szczotka do rynien (1), której końcówki można ustawić pod różnym kątem, dzięki czemu w szybki sposób oczyścimy wszystkie zakamarki. Dwa rodzaje zakończenia – szczotka i skrobak oraz długi teleskopowy trzonek (2) sprawią, że czyszczenie rynien stanie się dziecinne proste.

Narzędzia Fiskars QuikFit do porządków na wysokościach
POLECANE NARZĘDZIA FISKARS

1. Szczotka do rynien Połączenie szczotki i skrobaka: szczotka do łatwego usuwania liści, skrobak do usuwania bardziej uporczywych zabrudzeń. | Kup online

2. Teleskopowy trzonek Regulowana długość do 4 m, zasięg pracy do 6 metrów. Podwójny system blokowania dla większego bezpieczeństwa. | Kup online

3. Piła prosta Uniwersalne narzędzie do różnych prac w ogrodzie. Ostrze z utwardzonej stali. | Kup online

4. Piła z hakiem Haczykowate zakończenie piły uniemożliwia jej zsunięcie podczas pracy. Nóż u nasady piły zapewnia czyste i precyzyjne cięcie od dołu. | Kup online

ZETNIJ połamane gałęzie

Jesienne wiatry i wichury często łamią gałęzie drzew lub wysokich krzewów. Nadłamane lub uschnięte rośliny należy jak najszybciej oczyścić, aby spadające z góry gałęzie nie zrobiły nikomu krzywdy. Jesienią konary i pnie drzew bywają śliskie, więc wszelkie cięcia najlepiej wykonywać stojąc na ziemi. Zabierając się więc do usuwania zniszczonych roślin warto użyć mocowanej na teleskopowym trzonku piły prostej (4) lub piły z hakiem (5), który uniemożliwia zsunięcia się narzędzia podczas pracy.

Dlaczego warto wybrać system Fiskars QuikFit™?

Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych. Trzonki z wymiennymi głowicami pozwala na wydajną pracę i ułatwia utrzymanie porządku wśród narzędzi ogrodniczych. To wszechstronne rozwiązanie jest łatwe w użyciu, zabiera niewiele miejsca i pozwala wykonać nawet najtrudniejsze ogrodnicze zadanie.

Jeżeli chcesz wykonywać więcej prac przy użyciu mniejszej ilości narzędzi, system narzędzi z wymiennymi głowicami to idealny wybór. Od przyborów do czyszczenia rynien po kultywatory, pługi śnieżne czy szczotki, system narzędzi QuikFit z wymiennymi głowicami poradzi sobie z każdym zadaniem w ogrodzie. Dzięki uniwersalnemu adapterowi może być używany wraz z innymi systemami z wymiennymi głowicami. Wystarczy kliknąć, by uzyskać narzędzie idealne!

 

FISKARS logo


Artykuł powstał we współpracy z firmą FISKARS, www.fiskars.com

 

Tagi