Naturalny preparat na szkodniki!

Emulpar - naturalny preparat olejowy na szkodniki

Mszyce, przędziorki, miseczniki, wełnowce czy mączliki to bardzo uciążliwe szkodniki, które często sieją spustoszenie w ogrodzie. Gdy bezlitośnie atakują nasze rośliny, to wówczas warto sięgnąć po odpowiedni środek. Emulpar 940 EC to naturalny, olejowy preparat o szerokim spektrum zwalczania szkodników. Może on być z powodzeniem stosowany nie tylko w uprawie warzyw i owoców, lecz także wielu roślin ozdobnych oraz ziół.

Posłuchaj
00:00
54

Naturalny preparat olejowy o wysokiej skuteczności

Emulpar 940 EC to niezawodny preparat owadobójczy, który potrafi bardzo skutecznie walczyć z wieloma ogrodowymi szkodnikami. Jest on produkowany na bazie naturalnego oleju rydzowego, który to jest pozyskany z lnianki. Nie zawiera on toksycznych dodatków, dzięki temu jest w pełni bezpieczny dla ludzi oraz środowiska.

Emulpar to w pełni naturalny oraz ekologiczny preparat jest przeznaczony do zwalczania szkodników na drzewach i krzewach owocowych oraz na roślinach jagodowych. Jest skuteczny w walce z mszycami, przędziorkami, misecznikami, wełnowcami, wciornastkami i mączlikami oraz wszelkimi formami zimującymi szkodników!

Potrafi on także skutecznie zabezpieczyć iglaki przed brązowieniem wczesnowiosennym oraz późnozimowym. Bardzo pozytywnie wpływa na kondycję tych roślin oraz zwiększa odporność na choroby grzybowe. Emulpar 940 EC nie posiada okresu karencji i prewencji, zatem można go stosować wielokrotnie przez cały okres wegetacji roślin. Jego dużą zaletą jest to, że nie stanowi zagrożenia dla pszczół.

Produkt pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego, w formie koncentratu przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy. Do stosowania w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół.


W jaki sposób działa? Jak zwalcza szkodniki?

Preparat ten działa kontaktowo. Oblepia on ciało szkodnika i tym samym uniemożliwia oddychanie, poruszanie się i żerowanie. W efekcie tego dochodzi do jego śmierci.

Środek ten wykazuje największą skuteczność wówczas, gdy jest stosowany regularnie. Służy on do sporządzenia roztworu wodnego. Na 10 litrów wody zalecane jest stężenie środka od 0.9% do 1.2%. Na hektar uprawy należy zużyć od 350 do 700 litrów oprysku. Ważne jest to, aby przed użyciem dobrze wstrząsnąć butelką. W celu skutecznego pozbycia się owadów oraz roztoczy należy bardzo dokładnie pokryć każdy pęd zaatakowanej przez szkodniki rośliny.

Emulpar pokrywa szkodniki cienką, lepką powłoką, która utrudnia oddychanie i poruszanie się, co w rezultacie prowadzi do ich śmierci.

Emulpar 940 EC - naturalny preparat na szkodniki
Emulpar 940 EC
Preparat to zawiesina olejowa na bazie oleju rydzowego. Pokrywa szkodniki cienką, lepką powłoką, która utrudnia oddychanie i poruszanie się, co w rezultacie prowadzi do ich śmierci.
KUP ONLINE W NASZYM SKLEPIE!

Jak stosować?

Środek ten może być stosowany w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół. Można go z powodzeniem stosować zarówno do upraw w gruntowych jak i pod osłonami, tj. szklarnie i tunele ogrodnicze.

  • Wymieszaj koncentrat z wodą w celu otrzymania odpowiedniego stężenia (0,9-1,2%) – opakowanie 100 ml wystarcza na przygotowanie ok. 10 litrów roztworu.
  • Nanieś gotowy płyn na rośliny opryskiwaczem, przy czym zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których przebywają owady i ich larwy (np. spód liści).
  • Przestrzegaj zaleceń zawartych w instrukcji. Preparat można nanosić na rośliny kilkukrotnie w czasie sezonu.

Emulpar 940 EC doskonale nadaje się do opryskania roślin zapobiegawczo w okresie bezlistnym, w celu zniszczenia zimujących stadiów szkodników. Ponadto można go stosować interwencyjnie w okresie wegetacji, gdy szkodniki żerują na roślinach. Zawarty w tym preparacie olej tworzy na pędach iglaków delikatną osłonę, dzięki czemu ograniczone jest wyparowywanie wody w igieł. Co prawda nie powoduje on fitotoksyczności na roślinach niemniej trzeba pamiętać o tym, aby stosować go w suche, bezwietrzne dni o umiarkowanych temperaturach.


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, G.T.


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Redakcja poleca
Miedzian 50 WP, zwalcza choroby owoców – 15 g
Miedzian 50 WP, zwalcza choroby owoców – 15 g
Mospilan 20 SP – Środek zwalczający mszyce, szkodniki owoców i warzyw – 10 g | Target
Mospilan 20 SP – Środek zwalczający mszyce, szkodniki owoców i warzyw – 10 g | Target
Emulpar 940 EC tuja i iglaki – 250 ml | Target
Emulpar 940 EC tuja i iglaki – 250 ml | Target
Maść Ogrodnicza 125 g preparat w formie pasty zabezpieczający rany drzew i krzewów | Target
Maść Ogrodnicza 125 g preparat w formie pasty zabezpieczający rany drzew i krzewów | Target
Obserwuj
Tematy
Więcej na ten temat
Urządzenia akumulatorowe Oleo-Mac 56 V – mocna alternatywa dla maszyn spalinowych
Treści naszych partnerów
Porady na ten tydzień
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Przeczytaj także
Jak nawozić trawnik wiosną? Praktyczne porady Nawożenie iglaków | Czym nawozić wiosną, latem i jesienią? Wiosenne nawożenie roślin ogrodowych | Jak to zrobić dobrze? Pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów. W jaki sposób, kiedy i czym przycinać?
Tydzień 18, Sentencja nr:3
Przycinamy krzewy, które kwitły na zeszłorocznych pędach, przed wypuszczeniem liści. Należą do nich: forsycja, migdałek, wierzba, dereń jadalny. Przycięcie spowoduje, że krzewy wypuszczą nowe pędy.
Przeczytaj także
Narzędzia do cięcia drzew i krzewów Przycinanie forsycji: krok po kroku i bez błędów! Przytnij forsycję dopiero po kwitnieniu. Inaczej jej zaszkodzisz i nie zakwitnie! Uprawa dereni w ogrodzie – polecane gatunki i odmiany, które warto posadzić!
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa.
Przeczytaj także
Jak i kiedy sadzić iglaki? | Praktyczne porady Sadzenie tui na żywopłot | Sprawdź, jak to zrobić bez błędów! Sadzenie róż: jak, gdzie i kiedy? | Jak to zrobić, by pięknie kwitły? Wiosenne sadzenie drzew i krzewów | Z odkrytym korzeniem, w pojemnikach i balotowane
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści