Logo
Logo
20
Do góry
Artykuł na: 2-3 minuty

FILM: 10 pięknych krzewów dla zapylaczy | Proven Winners

Przedstawiamy 10 krzewów nektarodajnych dla zapylaczy – piękne gatunki i ciekawe odmiany, które ozdobią każdy ogród, a przy okazji pomogą pożytecznym owadom. Zobaczcie film i zainspirujcie się na rośliny miododajne z Proven Winners!

W ostatnich latach bardzo istotny stał się problem zmniejszającej się liczby zapylaczy. Jak ważne są te owady dla całej przyrody co roku przypomina wiele akcji m.in. promujących uprawę roślin miododajnych! Zaliczyć możemy do nich wszelkie kwiaty jednoroczne i dwuletniebyliny, drzewa oraz oczywiście krzewy.

Te ostatnie są jednymi z najważniejszych i najliczniejszych w ogrodach, dlatego wybierając gatunki do naszego zielonego zakątka warto zwrócić uwagę nie tylko na to czy są piękne, ale również "przyjazne" zapylaczom!

TOP 10 krzewów ogrodowych dla zapylaczy

Źródło: Proven Winners Europe shrubs/Youtube

Na filmie zaprezentowano kolejno:

  1. Abelia wielkokwiatowa (Abelia x grandiflora) 'Pinky Bells'
  2. Aronia czarna (Aronia melanocarpa) 'Revontuli'
  3. Budleja Davida (Buddleja davidii) 'Miss Violet'
  4. Barbula klandońska (Caryopteris x clandonensis) 'Sunny Blue'
  5. Hortensja dębolistna (Hydrangea quercifolia) 'Gatsby Pink'
  6. Hortensja bukietowa (Hydrangea paniculata) 'Little Quick Fire'
  7. Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus) 'Sugar Tip'
  8. Budleja Davida (Buddleja davidii) 'Rocketstar Indigo'
  9. Dziurawiec (Hypericum x) 'Sunny Boulevard'
  10. Budleja Davida (Buddleja davidii) 'White Chip'


Tekst: Katarzyna Jeziorska, zdjęcie tytułowe: źródło – Proven Winners

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (3)

Komentarze

PELARGONIE
Na czasie
PELARGONIE
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Tydzień 20, Sentencja nr:5
Po 15 maja, po ostatnich wiosennych przymrozkach, wysiewamy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, wilce, a balkony dekorujemy pelargoniami, surfiniami i innymi kwiatami.
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Tydzień 20, Sentencja nr:4
Regularnie podlewamy trawnik. Najlepiej rozproszonym strumieniem, wcześnie rano lub późnym popołudniem. Gleba powinna być wilgotna do głębokości 10-15 cm; gdy jej wierzchnia warstwa wyschnie na głębokość kilku centymetrów, wskazane jest podlewanie.
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Tydzień 20, Sentencja nr:3
Pod nowymi nasadzeniami drzew i krzewów należy rozłożyć warstwę ściółki o grubości 5–10 cm. W tym celu można zastosować zmieloną korę drzew iglastych, torf lub kompost). Należy pamiętać o pozostawieniu wokół nasady roślin fragmentu nie wyściółkowanej ziemi (o promieniu 2,5-5 cm), ponieważ wilgotna ściółka może przyczynić się do gnicia...
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Tydzień 20, Sentencja nr:2
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu rośliny, wokół szyjki korzeniowej formujemy misę, w której będzie zatrzymywać się woda.
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Tydzień 20, Sentencja nr:1
Nawozimy trawnik. Nawożenie przeprowadzone 3-4 razy w sezonie zapewni murawie odporność i nienaganny wygląd. W maju można wykonać oprysk 2% roztworem Ogrowitu uniwersalnego – roztwór saletry wapniowo-magnezowej (około 5-10 l/100 m2). Nie należy nawozić trawnika w czasie suszy.
 
Twoja strona ogrodu