Logo
Logo

Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE (Hydrangea arborescens Strong Annabelle)

Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE (Hydrangea arborescens Strong Annabelle) | Przeczytaj opis rośliny, zobacz zdjęcia i dowiedz się o niej więcej. Poznaj jej wymagania, zastosowanie oraz wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji.
 • Dekoracyjność: kwiatostany
 • Gleba: przewiewna, żyzna, próchniczna, przepuszczalna
 • Kolor kwiatów: białe, różowe, zielonkawe
 • Kwiatostan: baldachogrono
 • Odczyn gleby: lekko kwaśna, obojętna
 • Pokrój: wzniesiony, krzaczkowaty
 • Wysokość: 1,5 m
 • Okres kwitnienia: VI, VII, VIII, IX
 • Trwałość liści: sezonowe
 • Wilgotność: gleba umiarkowanie wilgotna
 • Stanowisko: słońce, półcień
 • Zastosowanie: w grupie, ogrody przydomowe, rabaty, szpalery, pojedynczo
 • Spis treści
  Opis rośliny Wymagania i uprawa Pielęgnacja Szkodniki i choroby Zastosowanie Ciekawostki Gdzie kupić?

  Hortensja drzewiasta, krzewiasta (Hydrangea arborescens) odmiana STRONG ANNABELLE® PBR (nazwa handlowa: 'Abetwo') to stosunkowo nowy krzew pochodzący od dobrze znanej hortensji drzewiastej 'Annabelle'.

  Wygląd hortensji STRONG ANNABELLE

  Odmiana STRONG ANNABELLE tak jak inne hortensje drzewiaste / krzewiaste charakteryzuje się bujnym, gęstym pokrojem. Osiąga do 1,5 metra wysokości.

  Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE kwitnie od czerwca do września, a jej kwiaty, zebrane w duże, kuliste baldachy. Odmiana wyróżnia się właśnie nimi – olbrzymimi, śnieżnobiałymi kwiatostanami, które mogą osiągać nawet 30 cm średnicy. Co ciekawe, kwiaty tej odmiany początkowo mają kolor zgaszonego różu, który z czasem zmienia się na atrakcyjną zieleń.

  Jakie warunki lubi hortensja STRONG ANNABELLE

  Odmiana STRONG ANNABELLE nie różni się wymaganiami od innych hortensji drzewiastych. Najlepiej rośnie w półcieniu lub cieniu, preferuje gleby próchniczne, przepuszczalne, o odczynie pH od lekko kwasowego do obojętnego. Warto jednak zaznaczyć, że roślina ta jest wysoce mrozoodporna (odporna na mróz do -30°C).

  Sadzenie krzewów kupowanych w doniczkach możemy wykonywać cały sezon ale najlepiej to robić wiosną i jesienią. Odstęp między roślinami, czyli co ile sadzić hortensje STRONG ANNABELLE, zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać – jeśli chcemy, by rośliny tworzyły ciąg, sadzimy je w odstępach 80-90 cm ale zwykle jest to odległość 1,5 m.

  Jak dbać o hortensję odmiany STRONG ANNABELLE

  Aby odpowiednio pielęgnować odmianę STRONG ANNABELLE wystarczy znać ogólne zasady, jak dbać o hortensje. Roślinę należy regularnie podlewać, unikając jednocześnie przelania. W okresie wegetacyjnym zaleca się stosowanie nawozów dla hortensji.

  Hortensja wymaga przycięcia na wiosnę, co stymuluje roślinę do intensywnego kwitnienia.

  Czy hortensja STRONG ANNABELLE jest atakowana przez szkodniki i choroby?

  Hortensja 'Strong Annabelle' jest odporna na większość chorób i szkodników. Jednakże, podobnie jak inne hortensje, może być atakowana przez mszyce, przędziorki czy ślimaki. W przypadku pojawienia się szkodników, zaleca się stosowanie odpowiednich środków owadobójczych. Wśród chorób, które mogą zaatakować hortensję, najczęściej występuje mączniak prawdziwy, który można zwalczyć za pomocą fungicydów.

  Jak stosować i gdzie sadzić hortensję STRONG ANNABELLE

  Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE jest doskonałym wyborem do nasadzeń soliterowych, grupowych, a także do tworzenia żywopłotów. Jej białe kwiaty doskonale kontrastują z zielonymi liśćmi, dodając elegancji i uroku każdemu ogrodowi. Roślina dobrze komponuje się z innymi gatunkami hortensji, tworząc efektowne kompozycje kolorystyczne.

  Proven Winners® ColorChoice® Europe shrubs / Youtube

   

  Ciekawostki o hortensji STRONG ANNABELLE

  Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE jest "ulepszoną wersją" popularnej odmiany hortensji krzewiastej 'Annabelle'. Charakteryzuje się silniejszymi pędami, które lepiej znoszą ciężar dużych kwiatostanów, dzięki czemu nie uginają się pod ich ciężarem, nawet po deszczu.

  Gdzie kupić sadzonki hortensji STRONG ANNABELLE?

  Sadzonki hortensji drzewiastej STRONG ANNABELLE kupimy w wielu szkółkach roślin ozdobnych. Łatwo je też znajdziemy i zamówimy w sklepach internetowych takich jak:

   

  Tekst: ZO, zdjęcia: Photo courtesy of Proven Winners - www.provenwinners.com

  Autor
  Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE
  Hortensja drzewiasta STRONG ANNABELLE
  Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

  Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

  Powiązane tematy
  Powiązane rośliny

  Komentarze

  Dodaj komentarz
  Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl