Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
46
Okazje

Nawozy dla hortensji | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Hortensja to jeden z najbardziej ukochanych krzewów ozdobnych w polskich ogrodach. Jej kwiatostany są duże, potrafią zmieniać kolor z czasem, a na dodatek zdobią ogród również zimą! Jednak by krzewy te były piękne i zdrowe nie możemy zapominać o ich dokarmianiu! Sprawdź, jakie nawozy dla hortensji mamy dostępne w sklepie www.sklep.zielonyogrodek.pl i nie zwlekaj – pomóż swoim krzewom pięknie i długo kwitnąć!

 

Dlaczego warto stosować nawozy do hortensji?

Nawozy dla hortensji mają specjalnie opracowany skład, ponieważ rośliny te należą do grupy o wyjątkowych wymaganiach glebowych. Między innymi hortensje najlepiej się czują w podłożu lekko kwaśnym, wahającym się od 5,5 do 6 pH (przy wyższym wskaźniku mogą zacząć poważnie chorować!).

Hortensje są też znane ze swoich dość wysokich potrzeb wodnych. Nawet ich łacińska nazwa – Hydrangea, wywodzi się od słów "pojemnik na wodę" (krzewy te są czasem nazywane wodnymi – szczególnie hortensja ogrodowa). W ostatnich latach, gdzie zauważalne są problemy z przedłużającymi się okresami suszy, warto w uprawie tych krzewów stosować hydrożele.

Na koniec trzeba wiedzieć, że hortensje to rośliny "żarłoczne" – aby pięknie i długo kwitły, wymagają systematycznego dokarmiania odpowiednimi nawozami.

TOP 3 nawozy dla hortensji!

Nawóz 100 dni do Hortensji Substral, Sklep ZielonyOgródek
Nawóz Długo działający HORTENSJA - nawozi i zakwasza | Substral
Nawóz długo działający, skonstruowany tak, by zapewnić zdrowie oraz bujne kwitnienie hortensji przez cały sezon. Starczy do nawiezienia aż 20 krzewów!
KUP ONLINE
Nawóz do hortensji z mikroelementami Target
Nawóz do hortensji z mikroelementami | Target 
Nawóz opracowany dla wszystkich odmian hortensji. Wzmacnia rośliny, gwarantuje prawidłowy wzrost i wspomaga zawiązywanie pąków kwiatowych.
KUP ONLINE
Nawóz do hortensji, Intensywne Barwy | Target
Nawóz do hortensji, Intensywne Barwy | Target
Produkt natychmiastowo przyswajany przez hortensje. Szybko uzupełnia niedobory składników pokarmowych i przywraca zdrowy wygląd roślin. Przeznaczony do nawożenia hortensji o niebieskich kwiatach.
KUP ONLINE
Wszystkie rośliny potrzebują wody, by móc pobierać z gleby składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego wzrostu. Jeśli decydujemy się stosować nawóz w formie sypkiej (proszek, granule) zawsze obficie podlewajmy roślinę po jego zastosowaniu.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcie tytułowe: Pixabay edit

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu