Logo
Logo

Nawozy dla hortensji | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Hortensja to jeden z najbardziej ukochanych krzewów ozdobnych w polskich ogrodach. Jej kwiatostany są duże, potrafią zmieniać kolor z czasem, a na dodatek zdobią ogród również zimą! Jednak by krzewy te były piękne i zdrowe nie możemy zapominać o ich dokarmianiu! Sprawdź, jakie nawozy dla hortensji mamy dostępne w sklepie www.sklep.zielonyogrodek.pl i nie zwlekaj – pomóż swoim krzewom pięknie i długo kwitnąć!

Spis treści
Czy hortensję trzeba nawozić? Dlaczego warto? Jakie są najlepsze nawozy dla hortensji i gdzie je kupić?

Dlaczego warto stosować nawozy do hortensji?

Nawozy dla hortensji mają specjalnie opracowany skład, ponieważ rośliny te należą do grupy o wyjątkowych wymaganiach glebowych. Między innymi hortensje najlepiej się czują w podłożu lekko kwaśnym, wahającym się od 5,5 do 6 pH (przy wyższym wskaźniku mogą zacząć poważnie chorować!).

Hortensje są też znane ze swoich dość wysokich potrzeb wodnych. Nawet ich łacińska nazwa – Hydrangea, wywodzi się od słów "pojemnik na wodę" (krzewy te są czasem nazywane wodnymi – szczególnie hortensja ogrodowa). W ostatnich latach, gdzie zauważalne są problemy z przedłużającymi się okresami suszy, warto w uprawie tych krzewów stosować hydrożele.

Na koniec trzeba wiedzieć, że hortensje to rośliny "żarłoczne" – aby pięknie i długo kwitły, wymagają systematycznego dokarmiania odpowiednimi nawozami.

TOP 3 nawozy dla hortensji!

Nawóz 100 dni do Hortensji Substral, Sklep ZielonyOgródek
Nawóz Długo działający HORTENSJA - nawozi i zakwasza | Substral
Nawóz długo działający, skonstruowany tak, by zapewnić zdrowie oraz bujne kwitnienie hortensji przez cały sezon. Starczy do nawiezienia aż 20 krzewów!
KUP ONLINE
Nawóz do hortensji z mikroelementami Target
Nawóz do hortensji z mikroelementami | Target 
Nawóz opracowany dla wszystkich odmian hortensji. Wzmacnia rośliny, gwarantuje prawidłowy wzrost i wspomaga zawiązywanie pąków kwiatowych.
KUP ONLINE
Nawóz do hortensji, Intensywne Barwy | Target
Nawóz do hortensji, Intensywne Barwy | Target
Produkt natychmiastowo przyswajany przez hortensje. Szybko uzupełnia niedobory składników pokarmowych i przywraca zdrowy wygląd roślin. Przeznaczony do nawożenia hortensji o niebieskich kwiatach.
KUP ONLINE
Wszystkie rośliny potrzebują wody, by móc pobierać z gleby składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego wzrostu. Jeśli decydujemy się stosować nawóz w formie sypkiej (proszek, granule) zawsze obficie podlewajmy roślinę po jego zastosowaniu.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcie tytułowe: Pixabay edit

Autor
Nawozy dla hortensji | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy dla hortensji | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (13)
Powiązane rośliny