Logo
Logo

Oprysk na mszyce – czym pryskać, by szybko pozbyć się szkodników?

Jak skutecznie pozbyć się mszyc z ogrodu? W tym sezonie, mszyce stały się prawdziwym utrapieniem dla wielu ogrodników, oblepiając młode pędy i liście różnorodnych roślin. Czy to naturalne środki, czy potężne preparaty chemiczne, nasz przewodnik pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiedni dla Twojego ogrodu. Dowiedz się więcej i odkryj, jak skutecznie i szybko pozbyć się mszyc, zabezpieczając swoje rośliny na przyszłość

Spis treści
Co zrobić, by oprysk na mszyce był skuteczny? Jaki oprysk na mszyce? Jaki środek wybrać? Polecamy 6 preparatów!

Co zrobić, by pozbyć się mszyc na dobre?

Mszyce to maleńkie owady, które niestety w oka mgnieniu rozmnażają się tworząc duże kolonie. Wprawdzie kilka osobników nie stanowi dużego zagrożenia dla roślin, jednak gdy występują licznie, mogą osłabić a nawet zniszczyć wiele roślin ogrodowych i doniczkowych. Wysysają soki z najmłodszych pędów i liści, powodując ich deformacje i osłabienie roślin.

Aby skutecznie się pozbyć się mszyc z ogrodu i ochronić rośliny, należy wykonać oprysk już po zauważeniu pierwszych kolonii szkodników! Oprysk powinie być dokładny, tak, by szkodniki zostały pokryte cieczą roboczą. W przypadku preparatów systemicznych ważne jest także, by pokryta została jak największa powierzchnia liści.

Czym pryskać na mszyce?

Mszyce występują corocznie w wielu ogrodach, dlatego też w każdym sklepie ogrodniczym łatwo znaleźć najróżniejsze preparaty służące do przygotowania oprysku zwalczającego. Możemy wybierać spośród środków naturalnych lub preparatów chemicznych. Oto wybrane z nich (w kolejności alfabetycznej), które można kupić w naszym sklepie:

Agrocover - oprysk na mszyce
Agrocover
Naturalny środek (na bazie oleju rydzowego), niezwykle skuteczny w zwalczaniu wielu szkodników, między innymi mszyc. Może być stosowany w domach, na balkonach oraz w ogrodach przydomowych i działkowych. Nie jest szkodliwy dla pszczół i zwierząt. Nie trzeba zachowywać okresu karencji.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Emulpar - oprysk na mszyce
Emulpar
To produkt pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego, w formie gotowego do użycia roztworu w spray-u przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy – zwalcza np. mszyce, mączliki, wciornastki czy przędziorki...
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
 
Greenfly Gun AE - oprysk na mszyce
Greenfly Gun
Środek mszycobójczy w wygodnej w użyciu formie dyspensera aerozolowego. Produkt o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania mszyc w amatorskiej uprawie róż w ogrodach działkowych i przydomowych. Na roślinie działa wgłębnie.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Limocide
To preparat czerpiący swoje działanie z natury - substancją czynną jest olejek pomarańczowy. Jest skuteczny i bezpieczny do oprysków w ogrodach przydomowych i działkowych, na balkonach i tarasach, a także w uprawach szklarniowych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Mospilan - oprysk na mszyce
Mospilan
Jest preparatem najnowszej generacji, charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością działania, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Ze względu na swoje działanie systemiczne jest szczególnie przydatny wszędzie tam gdzie walka ze szkodnikami jest utrudniona, np. wtedy kiedy owady żerują wewnątrz rośliny.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Poysect - oprysk na mszyce
Polysect
To doskonały, długo działający środek zwalczający owady. Przeznaczony jest m.in. do walki z takimi szkodnikami jak mszyce, tarczniki, miseczniki, ochojniki i inne. Możemy użyć go do podlewania lub oprysku roślin. Ma podójne działanie: zwalcza szkodniki i zapobiega pojawieniu się kolejnych.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: Valerii_Honcharuk / Depositphotos

Autor
Oprysk na mszyce – czym pryskać, by szybko pozbyć się szkodników?
Oprysk na mszyce – czym pryskać, by szybko pozbyć się szkodników?
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl