Logo
Logo
116
Okazje

Produkty ekologiczne na mszyce | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Twoje rośliny są atakowane przez mszyce? Młode pędy i pąki kwiatów są nimi wręcz oblepione? Czas zainteresować się specjalistycznymi produktami do walki z tymi szkodnikami! Sprawdź pięć ekologicznych, skutecznych i wydajnych środków dostępnych w naszym sklepie i zdecyduj się na ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

 

Na roślinach ozdobnych w ogrodzie, na tarasie jak też na parapecie, mogą pojawić się skupiska mszyc – najbardziej znanych, uciążliwych i szybko osłabiających nasze kwiaty szkodników. Nie wolno zwlekać z ich zwalczaniem, gdyż owady te szybko się mnożą i rozprzestrzeniają.

Dlaczego warto wybierać produkty ekologiczne na mszyce?

Niektórzy decydują się na ręczne usuwanie mszyc, gdyż należą one do wolno poruszających się zwierząt i mają miękką budowę – to sprawia, że możemy po prostu miażdżyć te owady w dłoniach. Wielokrotnie okazuje się jednak, że ta metoda jest zbyt czasochłonnym i zwyczajnie nieprzyjemnym zajęciem, dlatego warto sięgnąć po pomoc specjalnych, łatwych w użyciu i bezpiecznych dla środowiska preparatów, które szybko i efektywnie radzą sobie ze szkodnikami.

TOP 5 ekologicznych produktów na mszyce

MULTI-INSEKT zwalcza mszyce i inne owady Substral Naturen
MULTI-INSEKT zwalcza mszyce i inne owady | Substral Naturen
Spray na owady Substral MULTI-INSEKT to specjalistyczny środek do zwalczania owadów stworzony na bazie olejów. Jest wyjątkowo wygodny w użyciu. Doskonale nadaje się nie tylko do zwalczania mszyc ale też przędziorków, wełnowców, miseczników czy mączlików szklarniowych. Polecany przede wszystkim do użycia na domowym parapecie i tarasie.
Przejdź do sklepu
EMULPAR 940 EC zwalcza owady na roślinach ozdobnych i warzywach | Target Natural
Produkt pochodzenia naturalnego na bazie oleju rydzowego, przeznaczony do mechanicznego eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy. Do stosowania w uprawach roślin sadowniczych, warzywniczych, ozdobnych oraz ziół. Jego działanie polega na tym, że pokrywa on szkodniki cienką, lepką powłoką, która utrudnia ich oddychanie i poruszanie się, co w rezultacie prowadzi do ich śmierci.
Przejdź do sklepu
PROMANAL 60EC środek owadobójczy | Neudorff
Preparat jest bardzo skutecznym środkiem owadobójczym w formie koncentratu w do sporządzania emulsji wodnej. Jest używany przeciwko przędziorkom, mszycom, misecznikom i ochojnikom zarówno na drzewach owocowych jak i krzewach i drzewach ozdobnych. Jest to preparat o działaniu kontaktowym. Jest dozwolony do stosowania w rolnictwie ekologicznym.
Przejdź do sklepu
AGROCOVER na mszyce, przędziorki, czerwce, Target Natural
AGROCOVER koncentrat na mszyce, przędziorki, tarczniki | Target
Środek w formie koncentratu do rozrobienia z wodą, przeznaczony do eliminowania szkodliwych owadów i roztoczy, tj. mszyc, przędziorków, miseczników, mączlików, wciornastków, miodówek, czerwców oraz form zimujących niektórych szkodników. Regularne stosowanie preparatu ma znaczący wpływ na ograniczenie występowania szkodników – powinien być stosowany systematycznie (np. co 7-10 dni), aby ograniczyć populacje szkodników roślin do poziomu poniżej progu szkodliwości. (Zamiennikiem Agricover jest preparat o nazwie Agricolle).
Przejdź do sklepu
Agricolle eliminuje szkodniki roślin domowych mszyce Target Natural
AGRICOLLE AE środek eliminujący szkodniki roślin domowych | Target
Agricolle AE to gotowy do użycia roztwór wodny polisacharydów w formie aerozolu stosowany w celu eliminowania szkodników roślin ozdobnych w tym właśnie mszyc. Środek należy stosować kilkakrotnie co 7-14 dni, zależnie od stopnia nasilenia populacji szkodników. UWAGA! – niektóre rośliny mogą wykazywać nietolerancję na preparat.
Przejdź do sklepu

Ekologiczne produkty na mszyce i nie tylko warte uwagi

Oprócz powyższych, specjalnie opracowanych preparatów do walki z mszycami, warto wspomnieć o znanych od lat, "klasycznych" środkach, które pozwalają w pewnym stopniu ograniczać populację szkodników w ogrodach. W naszym sklepie znajdziesz również: 

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcia tytułowe: francok35/Pixabay edit, Jürgen/Pixabay

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE
Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu