Logo
Logo

Hortensje do wazonu | Kiedy ścinać i jak pielęgnować?

Hortensje to jedne z najpiękniejszych i najbardziej lubianych roślin ogrodowych. Chociaż zwykle podziwiamy je przede wszystkim na rabatach, warto pamiętać, że nadają się także do robienia letnich bukietów. Jesteście ciekawi jak komponować hortensje do wazonu? Mamy dla was trochę inspiracji! 

Lato trzeba wykorzystać w pełni, póki trwa i rozpieszcza słońcem. Wakacje niemal wszystkim ogrodnikom kojarzą się nie tylko z wolnym czasem, ale przede wszystkim z zachwycającymi hortensjami. Okazuje się, że ich piękno można celebrować nie tylko w ogrodzie, ale także we wnętrzach. 

Hortensje do wazonu: kiedy ścinać i jak pielęgnować?

Które hortensje nadają się do wazonu? Bukietowe, krzewiaste, ogrodowe, pnące? Tak naprawdę każda z nich doskonale sprawdzi się jako bohaterka bukietu. Trzeba tylko wybrać odpowiedni moment na ścięcie kwiatów. 

Najlepiej sprawdzą się hortensje, których kwiatostany zdążyły się już przebarwić, dzięki czemu nie pomarszczą się i na dłużej zachowają trwałość. Należy uciąć je nad drugim węzłem, czyli nad drugą parą liści. 

Po dwóch tygodniach od wstawienia do wazonu można spryskać je lakierem do włosów, dzięki czemu kwiaty nabiorą odświeżonego intensywniejszego koloru i przedłuży się ich trwałość. 

Pomysły na bukiety z hortensjami

Hortensje wyglądają świetnie nie tylko w domowych kompozycjach, ale także w bukietach ślubnych. Można zestawiać je z innymi gatunkami, np. różami, margerytkami, mieczykami, mikołajkami, krwawnikami, daliami, piwoniami, cyniami
Hortensje symbolizują bogactwo. Trudno się dziwić, w końcu ich obfite i pełne kwiaty mówią same za siebie. Dlatego nie musimy zestawiać ich w bukietach z innymi gatunkami. Możemy tworzyć kompozycje z samych hortensji, dzięki czemu łatwiej też będzie nam osiągnąć spójność stylistyczną. 

FILM: Ścinanie kwiatów hortensji do bukietu

Bajka o ogrodzie / Youtube


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia tytułowe: Shebeko / Depositphotos, pixel2013, Pexels, Lolame / Pixabay

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (8)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl