Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
17
Okazje

Preparaty na szkodniki domowe | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Większość owadów jest bardzo pożyteczna, ale niektóre potrafią przynieść ogromne szkody i to w krótkim czasie. Zniszczone produkty żywnościowe, uszkodzone rośliny, czy ryzyko pogryzienia sprawiają, że problem trzeba jak najszybciej rozwiązać. Często domowe sposoby to za mało, dlatego chcąc pozbyć się problemu szybko i skutecznie warto sięgnąć po profesjonalne produkty owadobójcze. Są proste w użyciu, bezpieczne dla człowieka i przede wszystkim zapewniają skuteczne zwalczanie szkodników.

 

Dlaczego warto stosować preparaty na szkodniki domowe?

  • Niechciane owady mogą przynieść wiele szkód i spowodować znaczne zniszczenia. W domach największym problemem są mrówki i karaluchy, które zjadają i niszczą żywność, a w dodatku mogą pogryźć domowników, roznosząc wiele groźnych chorób. Dlatego działanie zwalczające problem trzeba rozpocząć jak najszybciej. Najskuteczniejsze są produkty owadobójcze, które pomagają unicestwić insekty i zlikwidować gniazda. Na muszki owocówki, które często pojawiają się latem, najlepiej sprawdzą się pułapki owadobójcze.

  • W ogrodach dużym utrapieniem są owady, które mogą pogryźć lub użądlić takie jak komary, szerszenie i kleszcze, które nie tylko powodują nieprzyjemne dolegliwości, ale również mogą nas zarazić niebezpiecznymi chorobami. Na ten typ owadów najbardziej polecane są dedykowane spraye i opryski owadobójcze. To nie tylko doskonałe środki na insekty, ale również bardzo dobre odstraszacze. Oznacza to, że środki te nie tylko likwidują już bytujące w ogrodzie owady, ale też odstraszają kolejne przed pojawieniem się. Dzięki temu można w prosty sposób zyskać spokój na długi czas.

  • Insekty mogą również wyniszczać hodowane w ogrodach rośliny. Mszyce, przędziorki i czerwce, atakując rośliny, obniżają ich walory estetyczne, niszczą plony i negatywnie wpływają na wzrost i rozwój roślin. W tym przypadku doskonale sprawdzą się dedykowane właśnie tym owadom środki owadobójcze. Co ważne, można je stosować nie tylko w ogrodach, ale również na tarasach i balkonach, a nawet w domach.

Wybierz preparaty na szkodniki domowe

ANTS CONTROL MAX – Skutecznie zwalcza MRÓWKI – 120 g | Target
ANTS CONTROL MAX to wszechstronny preparat w formie granulatu do likwidacji dużych skupisk mrówek. Skutecznie zwalcza mrówki w domu i ogrodzie – na tarasach, ścieżkach, podjazdach czy też w pomieszczeniach domowych oraz biurowych.
Kup online
4roach żel na karaczany i inne biegające – 5 g | Target
Preparat skutecznie zwalcza karaczany: prusaki, karaluchy oraz rybiki cukrowe, mrówki i inne owady biegające.
Kup online
Pułapka na muszki owocówki – 15 ml | Target
Pułapka na muszki owocówki zawiera wyłącznie składniki pochodzenia spożywczego. Przeznaczona jest do zwalczania szkodnika w pomieszczeniach mieszkalnych, miejscach użyteczności publicznej.
Kup online
Elektrofumigator i płyn 30 ml Target, Sklep Zielony Ogródek
Elektrofumigator + płyn 30 ml | Target
Elektrofumigator to urządzenie elektryczne montowane w gniazdku. Po wlaniu do niego odpowiedniego płynu (jedna dawka jest załączona do produktu) zaczyna on sukcesywnie wydzielać do powietrza substancje odstraszające komary. Jest ona bezpieczna dla ludzi i bardzo skuteczna przeciwko owadom – pozwala na spanie przy otwartym oknie, nawet przy bardzo silnym nasileniu występowania komarów.
Sprawdź w naszym sklepie
Muchy, osy Up-Control AE Max owady latające, Sklep ZielonyOgródek
Up-Control AE Max, muchy, osy, owady latające – 750 ml | Target
Skutecznie zwalcza owady latające, a przede wszystkim: muchy, komary i osy. Produkt przeznaczony jest do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych.
Przejdź do sklepu
TARGET NA KLESZCZE, Sklep Zielony Ogródek
Na KLESZCZE | Target
Preparat w formie koncentratu do rozrobienia z wodą, który stosujemy przy użyciu opryskiwaczy ciśnieniowych. Skutecznie ogranicza aktywność różnych gatunków roztoczy, dlatego może być z powodzeniem stosowany do eliminacji kleszczy na wybranych przez nas miejscach (tarasach, ścieżkach ogrodowych, trawnikach itp.).
Sprawdź, gdzie kupić
Agrocover spray mszyce przędziorki czerwce Target Natural
Agrocover Spray – Zwalcza mszyce, przędziorki, czerwce – 1 l | Target
Agrocover to naturalny środek, niezwykle skuteczny w zwalczaniu między innymi mszyc, przędziorków i czerwców. Można stosować go także do zwalczania innych szkodników. Preparat może być stosowany w domach, na balkonach oraz w ogrodach przydomowych i działkowych. Nie jest szkodliwy dla pszczół i zwierząt.
Kup online
Polysect Owadobójczy środek długo działający Substral
POLYSECT AL – Ultra Hobby – 750 ml | Substral
Przeznaczony jest do walki z takimi szkodnikami jak mszyce, przędziorki, mącznik szklarniowy, gąsienie bielinki, wciornastki. Doskonały do stosowania na roślinach domowych, balkonowych i doniczkowych.
Kup online

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: PDPics/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu