Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Bosch: Laserowe dalmierze pomocne w pomiarach odległości

Zarówno przy drobnych pomiarach jak i tych trudniejszych przedsięwzięciach niezwykle pomocny będzie dalmierz. To niewielkie urządzenie sprawia, że pomiar jest dokładniejszy i szybszy niż przy użyciu tradycyjnej metrówki. Dzięki nowym dalmierzom laserowym Bosch wykonanie potrzebnych pomiarów będzie łatwe, szybkie i precyzyjne.

 

Dalmierz zamiast zwykłej metrówki

Aby dokonać pomiarów przy okazji drobnych remontów, prac w ogrodzie czy zmiany dekoracji pomieszczeń, zazwyczaj sięgamy po tradycyjne metrówki. Często jednak nasze pomiary są niedokładne, a samo mierzenie kłopotliwe.

Bez pomocy drugiej osoby praktycznie niemożliwe jest zebranie precyzyjnych danych. Zdarza się też, że w pośpiechu wyniki zapisujemy na kartce, którą później gubimy bądź trudno nam odczytać te dane. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej przy większych i bardziej złożonych wnętrzach.

- Funkcje dalmierzy są pomocne przy remontach, przeprowadzkach, drobnych naprawach i wszędzie tam gdzie niezbędny jest szybki i precyzyjny pomiar. Tak naprawdę to urządzenie przyda się w każdym domu.

W zależności od potrzeb możemy wybrać niewielki ZAMO, albo dalmierze z większą ilością funkcji, które sprawdzą się przy bardziej złożonych projektach. Mierzenie tymi niewielkimi urządzeniami przestaje być kłopotliwe i mozolne – mówi Justyna Krzyżanowska, brand manager narzędzi pomiarowych Bosch.

Dalmierze Bosch

Dalmierze ZAMO, PLR 30 C i PLR 50 C to proste w obsłudze, małe i poręczne, mieszczące się w każdej kieszeni urządzenia. Przydadzą się w każdym domu i ogrodzie. Dzięki technologii laserowej oferują precyzyjny pomiar. Te intuicyjne w obsłudze narzędzia sprawiają, że możemy zapomnieć o tradycyjnych metrówkach.

Model ZAMO to dalmierz idealny do zastosowań domowych oraz drobnych prac i remontów w ogrodzie, mierzy odległość do 2 metrów. Inne modele mają znacznie większe możliwości i zastosowane. PLR 30 C mierzy odległości w zasięgu 30 metrów z dokładnością do 2 milimetrów, automatycznie oblicza powierzchnię i kubaturę, dodaje i odejmuje wyniki.

Dla tych, którzy potrzebują szerszego zakresu funkcjonalności i przykładają wagę do możliwie jak najprostszej obsługi idealny będzie dalmierz PLR 50 C. Urządzenie mierzy odległości w zasięgu 50 metrów z dokładnością do 2 milimetrów. Dodatkowo może pełnić rolę miernika nachylenia, przy pomocy którego można określić na przykład kąt nachylenia poręczy schodów, ale także dodatkowo rolę cyfrowej poziomicy.

Dalmierz Bosch Zamo Dalmierz Bosch PLR 30 C Dalmierz Bosch PLR 50 C

Dzięki technologii Bluetooth, w którą wyposażone są laserowe dalmierze PLR 30 C oraz PLR 50 C, możemy bez problemu przesłać nasze dane na smartfon i tablet. Dodatkowo bezpłatna aplikacja PLR measure&go pozwoli szybko zapisać i przetworzyć potrzebne obliczenia. Dzięki niej możemy zrobić zdjęcie pomieszczenia lub przedmiotu albo jego szkic, przesłać z dalmierza wymiary, stworzyć notatki, zapisać je i wysłać cały projekt e-mailem.

Szkic w aplikacji na smartfonie lub tablecie można zabrać ze sobą do marketu budowlanego lub wysłać w formacie PDF malarzowi lub architektowi krajobrazu. Pozwoli to uniknąć błędów, które zdarzają się przy ręcznym przenoszeniu pomiarów. Aplikacja, dostępna dla smartfonów i tabletów z Android oraz iOS, zastępuje ołówek i kartkę papieru, które łatwo można zgubić i utracić ważne dane.

Źródło: Bosch

Warto przeczytać
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu