Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021
Do góry

Agito.pl: Grille ogrodowe - porównanie cen

Ciepłe wieczory i słoneczne weekendy oznaczają tylko jedno - czas na grilla! Jeśli dopiero zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia, które pozwoli Ci wyczarować iście królewską ucztę na świeżym powietrzu, Agito.pl podpowiada jaki model wybrać i czym kierować się przy jego zakupie.

 

Grillowanie w ogrodzie - wybór odpowiedniego grilla

Sezon grillowy w pełni, a do tego, właśnie zaczyna się Mundial. Co pasuje do meczu, jeżeli nie pyszne jedzenie i szklanka orzeźwiającego napoju? Jeśli jeszcze nie jesteś na niego gotowy, czas na przygotowania…i to szybko! Szkoda marnować weekendu na jedzenie kolacji w czterech ścianach.

Wybierz grill o wielkości dostosowanej do ilości gości, którzy Cię zazwyczaj odwiedzają. Ponad to, zdecyduj się na sposób opalania – węglem, gazem lub energią elektryczną. I jeszcze najważniejsze, zastanów się nad budżetem. Pozwoli to wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb, za rozsądną cenę.

Grille ogrodowe do 100 zł

Jeśli nie mamy do dyspozycji dużego budżetu, najlepiej wybrać grill węglowy. Spokojnie znajdziemy solidne modele sprawdzonych marek, za niewiele ponad 30 zł. Grille węglowe mogą mieć okrągły lub prostokątny kształt, posiadać pokrywę oraz kółka do łatwego transportowania. Warto zastanowić się przy jego wyborze, w jakim gronie będziemy spędzać chwile nad rusztem. Można wybrać małe, okrągłe modele przeznaczone dla 2-4 osób, ale też uda nam się znaleźć w takiej cenie duże, na których przygotujemy posiłek nawet dla 10 osób.

Czego jeszcze możemy spodziewać się po tańszym grillu? Powinien mieć regulację wysokości rusztu i wysoką osłonkę przed wiatrem, tak, by można było grillować duże kawałki mięsa lub nawet całego kurczaka. Grill będzie wykonany z emaliowanej stali i będzie posiadać chromowany ruszt Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy też takie z żeliwnym rusztem. Nie ma to wpływu na smak potraw, jednak żeliwo jest zdecydowanie bardziej odporne na korozję i posłuży nam kilka sezonów. Całkiem nieźle, jak na tani grill.

1. mastergrill-grill-pilka-mg419.775708.2 2. landmann-grill-kulisty-11317c.1993079.2
Grill węglowy piłka Mastergrill MG419
cena w Agito.pl ok. 79 zł
Grill węglowy Landmann 11317C
cena w Agito.pl ok. 78 zł

Grille ogrodowe do 300 zł

Zwiększając budżet, zdecydowanie zwiększamy też możliwości wyboru. Oprócz grilla węglowego, możemy zdecydować się na elektryczny. Uwaga dla wszystkich mieszkańców bloków – grille elektryczne mogą być używane na balkonach i tarasach w budynkach wielorodzinnych. Nie emitują dokuczliwego dymu węglowego i co więcej, zaproszenie na kawałek smażonej kiełbaski ułatwi przełamanie pierwszych lodów z nowymi sąsiadami! Grill węglowy z tej półki cenowej, będzie miał w porównaniu do swojego tańszego odpowiednika bogatsze wyposażenie.

Do wyboru mamy modele z podwójnym rusztem, z dodatkowymi półkami i koszyczkami na akcesoria oraz z systemem regulacji dopływu powietrza. Pozwala on na kontrolowanie temperatury wewnątrz grilla, zapobiegając przypalaniu jedzenia. Ciekawostką, nad którą powinni zastanowić się fani wędzonki, są grille z wbudowaną wędzarnią. Takie modele posiadają dwie, niezależnie działające komory oraz komin. 3.  4. .

3. siesta-design-grill-z-wedzarnia-xl.2096249.2
4. mastergrill-grill-prostokatny-profesjonalny-mg648.712909.2
Grill z wędzarnią Siesta Design XL
cena w Agito.pl ok. 299 zł
Opiekacz węglowy Landmann 11365
cena w Agito.pl ok. 249 zł

Grille ogrodowe do 1000 zł

Mając do dyspozycji tyle środków można sobie pozwolić na jeszcze więcej, w tym na grille gazowe. Czym różnią się od innych? Posiadają 1 lub 2 palniki gazowe i dzięki płynnej regulacji temperatury pozwalają na precyzyjne przygotowywanie potraw, zarówno grubych mięs, jak i delikatnych warzyw. Często posiadają także palnik do gotowania, pozwalający na przykład przygotować pyszny sos barbecue w czasie, gdy potrawy będą dochodzić. Prawdziwą perełką są grille wykorzystujące do pieczenia rozgrzane kamienie lawy, na których układa się jedzenie. Taki sposób grillowania na pewno zachwyci gości.

Jeśli zależy nam tylko na prostym, ale solidnym i dużym grillu, to znajdziemy go właśnie w tym przedziale cenowym. Ciężkie, żeliwne i profesjonalne grille to marzenie każdego pasjonata grillowania. Węglowy system ogrzewania dodaje potrawom specyficzny, dymny posmak i wymaga dużej uwagi i niemałych umiejętności, szczególnie gdy zamiast kiełbasek szykujemy prawdziwą mięsno-warzywną ucztę dla wielu osób. Wraz ze wzrostem ceny, rośnie też zazwyczaj jakość wykonania urządzeń.

Warto zwrócić uwagę na konstrukcję, stabilność, system składania oraz elementy łączące różne części grilla. Właśnie takie detale pozwolą nam wybrać sprzęt na więcej niż jeden sezon. Dwa ruszty, z możliwością regulacji pozwalają przygotowywać różne typy mięs jednocześnie, tak, by każdy z gości, niezależnie od rodzaju wybranego posiłku, dostał go w tym samym czasie. 5. . 6.

5. landmann-grill-gazowy-lava-dwupalnikowy-12399.1993043.2
6. outdoorchef-grill-gazowy-city-gac-vanilla.2058365.2
Grill gazowy Landmann Lava 12399
cena w Agito.pl ok. 799 zł
Grill gazowy Outdoorchef City Gac Vanilla
cena w Agito.pl ok. 899 zł

Grille ogrodowe ponad 1000 zł

Nawet 5-palnikowe grille gazowe, urządzenia do lokali gastronomicznych, modele z wbudowanym piekarnikiem, ociekacz tłuszczu, ergonomiczna konstrukcja z żeliwa i stali, wielki obszar roboczy, to wszystko możemy mieć otwierając szeroko nasz portfel. Dla większości amatorów grillowania to zbędne atrakcje. Jeśli ktoś poszukuje profesjonalnego grilla, o dużych mocach przerobowych, musi zainwestować. 7.. 8..

7. napoleon-grill-gazowy-triumph-325.2053846.2
8. broil-king-grill-gazowy-royal-340.2058326.2
Grill gazowy Napoleon Triumph 325
cena w Agito.pl ok. 2199 zł
Grill gazowy Broil King Royal 340
cena w Agito.pl ok. 2185 zł

 

2014-06-17
Źródło: Agito.pl, zdjęcie: iStock

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu