Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
Do góry

Pozbruk: Nowe kostki brukowe Lina

Nowoczesne trendy architektoniczne stawiają na funkcjonalność i przestronność. Minimalistyczne bryły budynków pozbawione elementów dekoracyjnych urzekają wyrafinowaną elegancją. Z myślą o tej modnej konwencji firma POZBRUK wprowadziła nową kolekcję kostki brukowej – LINEA.

Minimalizm w architekturze kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej”. Prekursorzy tego nurtu zakładali, iż budynki bazujące na uproszczonych bryłach, pozbawione ozdobnych detali i ornamentyki, stworzą nowy wymiar wizualnych doznań. Nowoczesna i uporządkowana przestrzeń wykreuje kojącą atmosferę harmonii i spokoju. Dominujące w minimalistycznym budownictwie materiały jak beton, szkło i metal w połączeniu z chłodną paletą barw tworzą przejrzystą, nieco surową kompozycję, którą charakteryzuje subtelna elegancja i oryginalność.

Kostki brukowe LINEA firmy POZBRUK o prostej wydłużonej formie i naturalnym wyglądzie umożliwiają układanie efektownych linearnych wzorów, które doskonale dopełnią aranżację w stylu minimalistycznym.

pozbruk linea

Naturalny wygląd kostki LINEA oraz jej subtelne odcienie tworzą atrakcyjne połączenie ze skwerami zieleni i otaczającą roślinnością, dlatego doskonale sprawdza się w aranżacjach przydomowych ogrodów. Wybierając bruk o barwie jednego z melanży inspirowanego porami roku można delikatnie ocieplić minimalistyczną kompozycję, nie zaburzając jej wyjątkowego, surowego charakteru.

Prosta i harmonijna kompozycja

Kostka brukowa LINEA jest jedną z propozycji programu Dekora firmy POZBRUK. Charakteryzuje się wydłużonym kształtem, dostępna jest w pięciu wielkościach: dwa formaty o szerokości 16 cm (48 x 16 cm i 64 x 16 cm) oraz trzy formaty o szerokości 12 cm
( 28 x 12 cm, 36 x 12 cm, 48 x 12 cm).

Podłużna forma kostek daje wiele możliwości układania równoległych wzorów, które korzystnie komponują się z minimalistycznym stylem architektury. Można układać je szeregowo w jednym kierunku, jak również tworzyć geometryczne wzory na planie prostokąta czy kwadratu. Mniejsze wymiary kostki znajdują zastosowanie na obszarach o niewielkiej powierzchni, np. na wąskich chodnikach.

LINEA jest dostępna w pięciu barwach: w standardowym, jednolitym grafitowym kolorze oraz w czterech wybarwieniach melanży – klasycznym, letnim, jesiennym i zimowym.

Kolekcja LINEA, podobnie jak inne produkty firmy POZBRUK, posiada wyjątkowe właściwości użytkowe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji. Technologia h-plus zmniejsza nasiąkliwość kostki, a także zwiększa jej trwałość oraz parametry użytkowe. Woda jest wypierana ze struktury betonu, co chroni go przed erozją oraz ułatwia utrzymanie w czystości wybrukowanej powierzchni. Dodatkowo membrana wykonana z nanokompozytu utwardzana jest promieniowaniem elektromagnetycznym, co podnosi odporność bruku na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Technologia Nano w standardzie dostępna jest w kolorze grafitowym, przy melanżach za dodatkową opłatą.

Źródło: POLBRUK

Warto przeczytać
NARZĘDZIA
Na czasie
NARZĘDZIA
Zobacz więcej
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Najpopularniejszy magazyn ogrodniczy na Świecie!
Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020
Zamów z darmową dostawą do domu!