Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pozbruk: Nowe kostki brukowe Lina

Nowoczesne trendy architektoniczne stawiają na funkcjonalność i przestronność. Minimalistyczne bryły budynków pozbawione elementów dekoracyjnych urzekają wyrafinowaną elegancją. Z myślą o tej modnej konwencji firma POZBRUK wprowadziła nową kolekcję kostki brukowej – LINEA.

Minimalizm w architekturze kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej”. Prekursorzy tego nurtu zakładali, iż budynki bazujące na uproszczonych bryłach, pozbawione ozdobnych detali i ornamentyki, stworzą nowy wymiar wizualnych doznań. Nowoczesna i uporządkowana przestrzeń wykreuje kojącą atmosferę harmonii i spokoju. Dominujące w minimalistycznym budownictwie materiały jak beton, szkło i metal w połączeniu z chłodną paletą barw tworzą przejrzystą, nieco surową kompozycję, którą charakteryzuje subtelna elegancja i oryginalność.

Kostki brukowe LINEA firmy POZBRUK o prostej wydłużonej formie i naturalnym wyglądzie umożliwiają układanie efektownych linearnych wzorów, które doskonale dopełnią aranżację w stylu minimalistycznym.

pozbruk linea

Naturalny wygląd kostki LINEA oraz jej subtelne odcienie tworzą atrakcyjne połączenie ze skwerami zieleni i otaczającą roślinnością, dlatego doskonale sprawdza się w aranżacjach przydomowych ogrodów. Wybierając bruk o barwie jednego z melanży inspirowanego porami roku można delikatnie ocieplić minimalistyczną kompozycję, nie zaburzając jej wyjątkowego, surowego charakteru.

Prosta i harmonijna kompozycja

Kostka brukowa LINEA jest jedną z propozycji programu Dekora firmy POZBRUK. Charakteryzuje się wydłużonym kształtem, dostępna jest w pięciu wielkościach: dwa formaty o szerokości 16 cm (48 x 16 cm i 64 x 16 cm) oraz trzy formaty o szerokości 12 cm
( 28 x 12 cm, 36 x 12 cm, 48 x 12 cm).

Podłużna forma kostek daje wiele możliwości układania równoległych wzorów, które korzystnie komponują się z minimalistycznym stylem architektury. Można układać je szeregowo w jednym kierunku, jak również tworzyć geometryczne wzory na planie prostokąta czy kwadratu. Mniejsze wymiary kostki znajdują zastosowanie na obszarach o niewielkiej powierzchni, np. na wąskich chodnikach.

LINEA jest dostępna w pięciu barwach: w standardowym, jednolitym grafitowym kolorze oraz w czterech wybarwieniach melanży – klasycznym, letnim, jesiennym i zimowym.

Kolekcja LINEA, podobnie jak inne produkty firmy POZBRUK, posiada wyjątkowe właściwości użytkowe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji. Technologia h-plus zmniejsza nasiąkliwość kostki, a także zwiększa jej trwałość oraz parametry użytkowe. Woda jest wypierana ze struktury betonu, co chroni go przed erozją oraz ułatwia utrzymanie w czystości wybrukowanej powierzchni. Dodatkowo membrana wykonana z nanokompozytu utwardzana jest promieniowaniem elektromagnetycznym, co podnosi odporność bruku na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Technologia Nano w standardzie dostępna jest w kolorze grafitowym, przy melanżach za dodatkową opłatą.

Źródło: POLBRUK

Warto przeczytać
Porady na ten tydzień
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Tydzień 8, Sentencja nr:5
Rośliny zimozielone i iglaste warto cieniować – podczas pierwszych pogodnych dni silne słońce może mocno wysuszać rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwiać uzupełnienie strat wody. Do cieniowania można użyć agrowłókniny.
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Tydzień 8, Sentencja nr:4
Jeśli wstawimy do wazonu z wodą gałązki wcześnie kwitnących krzewów (forsycja pośrednia, migdałek trójklapowy, pigwowiec pośredni) – zakwitną i staną się piękną dekoracją wnętrza.
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Tydzień 8, Sentencja nr:3
Dobry czas na zaplanowanie obsadzenia rabat i zakup nasion, nawozów czy narzędzi ogrodowych, które potrzebne będą w nadchodzącym sezonie.
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Tydzień 8, Sentencja nr:2
Możemy rozpocząć wysiewanie nasion warzyw na rozsadę (pomidor, por, bakłażan), jak również nasion roślin jednorocznych (lobelia, szałwia, tunbergia).
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Tydzień 8, Sentencja nr:1
Odgarniając śnieg z ogrodowych mebli, ścieżek i podjazdu pamiętajmy, że należy go rozkruszać – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować np. gnicie darni.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!