Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Pozbruk: Nowe kostki brukowe Lina

Nowoczesne trendy architektoniczne stawiają na funkcjonalność i przestronność. Minimalistyczne bryły budynków pozbawione elementów dekoracyjnych urzekają wyrafinowaną elegancją. Z myślą o tej modnej konwencji firma POZBRUK wprowadziła nową kolekcję kostki brukowej – LINEA.

Minimalizm w architekturze kieruje się zasadą „mniej znaczy więcej”. Prekursorzy tego nurtu zakładali, iż budynki bazujące na uproszczonych bryłach, pozbawione ozdobnych detali i ornamentyki, stworzą nowy wymiar wizualnych doznań. Nowoczesna i uporządkowana przestrzeń wykreuje kojącą atmosferę harmonii i spokoju. Dominujące w minimalistycznym budownictwie materiały jak beton, szkło i metal w połączeniu z chłodną paletą barw tworzą przejrzystą, nieco surową kompozycję, którą charakteryzuje subtelna elegancja i oryginalność.

Kostki brukowe LINEA firmy POZBRUK o prostej wydłużonej formie i naturalnym wyglądzie umożliwiają układanie efektownych linearnych wzorów, które doskonale dopełnią aranżację w stylu minimalistycznym.

pozbruk linea

Naturalny wygląd kostki LINEA oraz jej subtelne odcienie tworzą atrakcyjne połączenie ze skwerami zieleni i otaczającą roślinnością, dlatego doskonale sprawdza się w aranżacjach przydomowych ogrodów. Wybierając bruk o barwie jednego z melanży inspirowanego porami roku można delikatnie ocieplić minimalistyczną kompozycję, nie zaburzając jej wyjątkowego, surowego charakteru.

Prosta i harmonijna kompozycja

Kostka brukowa LINEA jest jedną z propozycji programu Dekora firmy POZBRUK. Charakteryzuje się wydłużonym kształtem, dostępna jest w pięciu wielkościach: dwa formaty o szerokości 16 cm (48 x 16 cm i 64 x 16 cm) oraz trzy formaty o szerokości 12 cm
( 28 x 12 cm, 36 x 12 cm, 48 x 12 cm).

Podłużna forma kostek daje wiele możliwości układania równoległych wzorów, które korzystnie komponują się z minimalistycznym stylem architektury. Można układać je szeregowo w jednym kierunku, jak również tworzyć geometryczne wzory na planie prostokąta czy kwadratu. Mniejsze wymiary kostki znajdują zastosowanie na obszarach o niewielkiej powierzchni, np. na wąskich chodnikach.

LINEA jest dostępna w pięciu barwach: w standardowym, jednolitym grafitowym kolorze oraz w czterech wybarwieniach melanży – klasycznym, letnim, jesiennym i zimowym.

Kolekcja LINEA, podobnie jak inne produkty firmy POZBRUK, posiada wyjątkowe właściwości użytkowe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji. Technologia h-plus zmniejsza nasiąkliwość kostki, a także zwiększa jej trwałość oraz parametry użytkowe. Woda jest wypierana ze struktury betonu, co chroni go przed erozją oraz ułatwia utrzymanie w czystości wybrukowanej powierzchni. Dodatkowo membrana wykonana z nanokompozytu utwardzana jest promieniowaniem elektromagnetycznym, co podnosi odporność bruku na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Technologia Nano w standardzie dostępna jest w kolorze grafitowym, przy melanżach za dodatkową opłatą.

Źródło: POLBRUK


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Twoja strona ogrodu