Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Czy tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna? Narzędzia do odśnieżania Fiskars

Patrząc za okno trudno to sobie wyobrazić, że rok temu w niektórych miejscach Polski leżało nawet 8 centymetrów śniegu. Pierwszy śnieg zaskoczył wtedy nie tylko drogowców, ale także właścicieli domów czy administratorów budynków. Dużą niespodzianką był także ostatni wiosenny śnieg, który spadł 1 kwietnia. W sumie za oknami było mroźno i biało aż przez 157 dni.

Czy tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna?

W tym roku prognozy amerykańskich specjalistów od meteorologii wieszczą dla Polski jedną z najcieplejszych zim w historii. Ich rosyjscy koledzy są odmiennego zdania, bo według nich zima ma być najmroźniejsza od 100 lat.

Bez względu na to, która z prognoz okaże się trafiona, warto już teraz pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam odśnieżanie podjazdów czy alejek.

Narzędzia do odśnieżania Fiskars

Zima to piękna pora roku, jednak nadmiar śniegu, zwłaszcza ten uniemożliwiający wejście do domu bądź wjazd do garażu, może być prawdziwą zmorą. Z odsieczą spieszy Fiskars wraz z odgarniaczami do śniegu. Z ich pomocą bez problemu odśnieżymy podjazd czy chodnik.

Czy tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna? Odgarniacz aluminiowy Fiskars
Odgarniacz aluminiowy (fot. Fiskars).

Fiskars proponuje narzędzia do odśnieżania zaprojektowany w oparciu o trwałość i ergonomię, połączona z ciekawym designem. Oferowane narzędzia wykonane są z dobrej jakości materiałów.

Odgarniacz aluminiowy Fiskars to propozycja zarówno dla właścicieli dużych ogrodów, jak i osób "walczących" ze śniegiem na chodnikach. Specjalny profil głowicy odgarniacza, wykonany z najwyższej jakości, aluminium, uniemożliwia przyleganie do niego mokrego śniegu sprawiając tym samym, że odśnieżanie jest dużo łatwiejsze niż przy użyciu tradycyjnego sprzętu. Z kolei lekki trzonek pokryty PCV, idealnie dopasowuje się do dłoni, nie wyślizgując się z niej. Zapewnia to pewny uchwyt i wygodną pracę.

Długość odgarniacza aluminiowego Fiskars to 1570 mm, waga - 1700 g. Orientacyjna cena detaliczna: 85zł.2013-11-05
źródło i fot.: Fiskars


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Zimowa ochrona
Temat miesiąca
Zimowa ochrona
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Tydzień 46, Sentencja nr:6
Jeśli chcemy, aby taras dobrze wyglądał w przyszłym sezonie, powinniśmy go zabezpieczyć przed zimą (zależnie od drewna, np. olejem zabezpieczającym).
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Tydzień 46, Sentencja nr:5
Warto wstrzymać się z usunięciem niektórych bylin aż do wiosny – suche pędy pozwolą przezimować pożytecznym owadom, nasiona roślin stanowić będą zimową spiżarnię dla ptaków.
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Tydzień 46, Sentencja nr:4
Pod koronami drzew i krzewów warto rozprowadzić dojrzały kompost. Jest to uniwersalny nawóz do stosowania jesienią, można nim nawozić do końca listopada.
Tydzień 46, Sentencja nr:2
Tydzień 46, Sentencja nr:2
W temperaturze 8˚C ryby zapadają w sen zimowy, należy więc ograniczyć ich karmienie. Jeśli powierzchnia oczka wynosi co najmniej 6 m², a jego głębokość 1,5 m, ryby można pozostawić na zimę w zbiorniku.
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Tydzień 46, Sentencja nr:1
Z trawnika należy usuwać opadające liście, w przeciwnym razie mogą powodować gnicie murawy w okresie zimy i powstawanie łysych placów. Dobrze wyschnięte liście można użyć do okrywania na zimę roślin.
Twoja strona ogrodu