Logo
Logo
Do góry

Fiskars: Czy tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna? Narzędzia do odśnieżania Fiskars

Patrząc za okno trudno to sobie wyobrazić, że rok temu w niektórych miejscach Polski leżało nawet 8 centymetrów śniegu. Pierwszy śnieg zaskoczył wtedy nie tylko drogowców, ale także właścicieli domów czy administratorów budynków. Dużą niespodzianką był także ostatni wiosenny śnieg, który spadł 1 kwietnia. W sumie za oknami było mroźno i biało aż przez 157 dni.

Czy tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna?

W tym roku prognozy amerykańskich specjalistów od meteorologii wieszczą dla Polski jedną z najcieplejszych zim w historii. Ich rosyjscy koledzy są odmiennego zdania, bo według nich zima ma być najmroźniejsza od 100 lat.

Bez względu na to, która z prognoz okaże się trafiona, warto już teraz pomyśleć o zakupie odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam odśnieżanie podjazdów czy alejek.

Narzędzia do odśnieżania Fiskars

Zima to piękna pora roku, jednak nadmiar śniegu, zwłaszcza ten uniemożliwiający wejście do domu bądź wjazd do garażu, może być prawdziwą zmorą. Z odsieczą spieszy Fiskars wraz z odgarniaczami do śniegu. Z ich pomocą bez problemu odśnieżymy podjazd czy chodnik.

Czy tegoroczna zima będzie mroźna i śnieżna? Odgarniacz aluminiowy Fiskars
Odgarniacz aluminiowy (fot. Fiskars).

Fiskars proponuje narzędzia do odśnieżania zaprojektowany w oparciu o trwałość i ergonomię, połączona z ciekawym designem. Oferowane narzędzia wykonane są z dobrej jakości materiałów.

Odgarniacz aluminiowy Fiskars to propozycja zarówno dla właścicieli dużych ogrodów, jak i osób "walczących" ze śniegiem na chodnikach. Specjalny profil głowicy odgarniacza, wykonany z najwyższej jakości, aluminium, uniemożliwia przyleganie do niego mokrego śniegu sprawiając tym samym, że odśnieżanie jest dużo łatwiejsze niż przy użyciu tradycyjnego sprzętu. Z kolei lekki trzonek pokryty PCV, idealnie dopasowuje się do dłoni, nie wyślizgując się z niej. Zapewnia to pewny uchwyt i wygodną pracę.

Długość odgarniacza aluminiowego Fiskars to 1570 mm, waga - 1700 g. Orientacyjna cena detaliczna: 85zł.


2013-11-05
źródło i fot.: Fiskars


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu