Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2020
Do góry

McCulloch: Dmuchawa do liści, czyli sposób na czysty trawnik i ogrodowe ścieżki

Grabienie trawnika, czy usuwanie pożółkłych liści i źdźbeł trawy z ogrodowych ścieżek to bardzo ważne zabiegi. Materiał organiczny gnijąc zrujnuje nasz trawnik pozostawiając żółte plamy na pięknej murawie. Liście można grabić ręcznie lub wykorzystywać do tego celu dmuchawy do liści.

Dmuchawa do liści
Dmuchawa do liści McCulloch GBV 325.

Estetyka i bezpieczeństwo

Ogrodowe ścieżki pokryte liśćmi nie są zalecane z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze wygląda to nieestetycznie, a po drugie - mokre liście są niebezpieczne dla użytkownika, gdyż łatwo się na nich poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Jest to szczególnie istotne kiedy z ogrodu korzystają dzieci, a to ich bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem każdego rodzica. Prace porządkowe w ogrodzie przestały być już domeną kobiet. Dmuchawa do liści marki McCulloch pomoże każdemu nowoczesnemu mężczyźnie zadbać o estetyczny wygląd ogrodu, a także bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Moc i wielozadaniowość

Z myślą o pasjonatach ogrodu powstała dmuchawa do liści McCulloch GBV 325, która łączy trzy funkcję: dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści. Dzięki temu urządzeniu posprzątamy ogród, ale również oczyścimy ścieżki z zalegających śmieci i odpadów.

Wyposażona w układ tłumienia drgań poprawia komfort pracy. Funkcja mulczowania liści pozwala na redukcję objętości 10:1, które następnie bez trudu mogą pomieścić się w 45 litrowym worku.

- Estetyka i bezpieczeństwo to podstawowe funkcje jakie powinien pełnić nasz ogród. Podczas jesiennych porządków nie zapominajmy jednak o innych użytkownikach terenów zieleni taki jak żaby, jeże, czy jaszczurki. Ukrywają się one bardzo często pod żywopłotami w stertach liści. Warto zwrócić uwagę, aby nie wyrządzić im krzywdy i nie przeszkadzać w trakcie zimowego snu. Dodatkowo murszejące liście pod żywopłotem stanowią dodatkowy i bardzo odżywczy nawóz dla roślin i uchronią je przez zbliżającymi się mrozami - radzi Jerzy Banaszczyk, ekspert marki McCulloch.

Co jeszcze kryje ta designerska dmuchawa do liści?

Stożkowa dysza w połączeniu z zawrotną prędkością powietrza - 320 km/h - pozwala na usuwanie zalegającego brudu bez żadnego wysiłku. To ponad 4 kilogramowe urządzenie pozwoli każdemu ogrodnikowi pozbyć się bałaganu i dosłownie zmieść z powierzchni ogrodu i ścieżek ogrodowych zalegające liście i odpady. Funkcja ta pozwala na zebranie odpadów organicznych w jednym miejscu dodatkowo redukując ich objętość. Z czasem uzyskamy z nich gotowy do użycia nawóz, który po przesianiu i zmieszaniu z ziemią ogrodową odżywi nasze rośliny w sposób naturalny i ekologiczny.

Dmuchawa do liści
Dmuchawa do liści McCulloch GBV 325 łączy trzy funkcję: dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści.

źródło i fot.: McCulloch

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Porady na ten tydzień
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Tydzień 43, Sentencja nr:7
Jesień w ogrodzie kojarzy nam się z kolorowymi liśćmi. Przybierają one najróżniejsze kolory – złote, czerwone, pomarańczowe lub brązowe. Nie bez powodu ta pora roku nazywana jest złotą polską jesienią.
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Tydzień 43, Sentencja nr:6
Rośliny zimozielone (różaneczniki, świerki, żywotniki) dobrze jest w tym miesiącu obficie podlewać. Różaneczniki ściółkujemy.
Tydzień 43, Sentencja nr:4
Tydzień 43, Sentencja nr:4
W drugiej połowie miesiąca należy po raz ostatni skosić trawnik. Ostrze kosiarki trzeba nastawić tak, by źdźbła traw nie były krótsze niż 5 cm.
Tydzień 43, Sentencja nr:2
Tydzień 43, Sentencja nr:2
W październiku możemy wysadzać do ogrodu drzewa i krzewy liściaste, które rosły w donicach. Sadzimy także drzewa i krzewy iglaste oraz pnącza.
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Tydzień 43, Sentencja nr:1
Opadłe z drzew owoce, których nie można wykorzystać do celów spożywczych, trzeba systematycznie usuwać, w przeciwnym wypadku staną się źródłem chorób roślin. Usuwamy i palimy także chore pędy i liście drzew oraz krzewów.
Array
(
  [0] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 51744
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => badz-eko-uprawiaj-ziola-i-warzywa
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

  [1] => SimpleXMLElement Object
    (
      [id] => 50887
      [title] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [alias] => 10-wyjatkowych-miejsc-do-odwiedzenia-w-polsce
      [url] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [urlsef] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

      [image] => SimpleXMLElement Object
        (
        )

    )

)
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu