Logo
Logo
Do góry

McCulloch: Dmuchawa do liści, czyli sposób na czysty trawnik i ogrodowe ścieżki

Grabienie trawnika, czy usuwanie pożółkłych liści i źdźbeł trawy z ogrodowych ścieżek to bardzo ważne zabiegi. Materiał organiczny gnijąc zrujnuje nasz trawnik pozostawiając żółte plamy na pięknej murawie. Liście można grabić ręcznie lub wykorzystywać do tego celu dmuchawy do liści.

 
Dmuchawa do liści
Dmuchawa do liści McCulloch GBV 325.

Estetyka i bezpieczeństwo

Ogrodowe ścieżki pokryte liśćmi nie są zalecane z dwóch podstawowych powodów. Po pierwsze wygląda to nieestetycznie, a po drugie - mokre liście są niebezpieczne dla użytkownika, gdyż łatwo się na nich poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Jest to szczególnie istotne kiedy z ogrodu korzystają dzieci, a to ich bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem każdego rodzica. Prace porządkowe w ogrodzie przestały być już domeną kobiet. Dmuchawa do liści marki McCulloch pomoże każdemu nowoczesnemu mężczyźnie zadbać o estetyczny wygląd ogrodu, a także bezpieczeństwo swoich najbliższych.

Moc i wielozadaniowość

Z myślą o pasjonatach ogrodu powstała dmuchawa do liści McCulloch GBV 325, która łączy trzy funkcję: dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści. Dzięki temu urządzeniu posprzątamy ogród, ale również oczyścimy ścieżki z zalegających śmieci i odpadów.

Wyposażona w układ tłumienia drgań poprawia komfort pracy. Funkcja mulczowania liści pozwala na redukcję objętości 10:1, które następnie bez trudu mogą pomieścić się w 45 litrowym worku.

- Estetyka i bezpieczeństwo to podstawowe funkcje jakie powinien pełnić nasz ogród. Podczas jesiennych porządków nie zapominajmy jednak o innych użytkownikach terenów zieleni taki jak żaby, jeże, czy jaszczurki. Ukrywają się one bardzo często pod żywopłotami w stertach liści. Warto zwrócić uwagę, aby nie wyrządzić im krzywdy i nie przeszkadzać w trakcie zimowego snu. Dodatkowo murszejące liście pod żywopłotem stanowią dodatkowy i bardzo odżywczy nawóz dla roślin i uchronią je przez zbliżającymi się mrozami - radzi Jerzy Banaszczyk, ekspert marki McCulloch.

Co jeszcze kryje ta designerska dmuchawa do liści?

Stożkowa dysza w połączeniu z zawrotną prędkością powietrza - 320 km/h - pozwala na usuwanie zalegającego brudu bez żadnego wysiłku. To ponad 4 kilogramowe urządzenie pozwoli każdemu ogrodnikowi pozbyć się bałaganu i dosłownie zmieść z powierzchni ogrodu i ścieżek ogrodowych zalegające liście i odpady. Funkcja ta pozwala na zebranie odpadów organicznych w jednym miejscu dodatkowo redukując ich objętość. Z czasem uzyskamy z nich gotowy do użycia nawóz, który po przesianiu i zmieszaniu z ziemią ogrodową odżywi nasze rośliny w sposób naturalny i ekologiczny.

Dmuchawa do liści
Dmuchawa do liści McCulloch GBV 325 łączy trzy funkcję: dmuchawy, odkurzacza i rozdrabniarki do liści.

źródło i fot.: McCulloch

Powiązane artykuły
Warto przeczytać
RENOWACJA
Na czasie
RENOWACJA
Zobacz więcej
 
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!