Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
2
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

3 pyszne przepisy na kwiaty w cieście naleśnikowym

Próbowaliście może kiedyś, jak smakują kwiaty smażone w cieście naleśnikowym? Pamiętajmy o tym, że możemy się nimi raczyć przez cały sezon kwitnienia. Oto one:

 

Jakie kwiaty można smażyć w cieście naleśnikowym?

Kiście akacji/robinii

Pachnące, obficie kwitnące najlepiej zebrać w suchy dzień. Opłuczmy je, dobrze osuszmy i oderwijmy kwiaty od gałązek. Wrzućmy do porcji gęstego ciasta naleśnikowego, wymieszajmy i łyżką nakładajmy na gorący olej. Smażmy na rumiano. Podawajmy posypane cukrem pudrem lub polane miodem naturalnym.

Baldachy czarnego bzu

Zbierzmy je w słoneczny dzień (surowe są niejadalne, możemy je spożywać tylko po obróbce termicznej lub suszeniu). Przygotujmy dość luźne ciasto mieszając mikserem 1/4 szklanki mąki pszennej lub owsianej, szczyptą soli, 2 łyżkami cukru pudru, 1 jajkiem i 1/4 szklanki gazowanej wody. Chwytając za łodyżki maczajmy baldachy kwiatów w cieście pozwalając, aby jego nadmiar spłynął. Smażmy na złoty kolor. Pamiętajmy o tym, że zjadamy kwiaty, odrzucając łodyżki.

Kwiatostany cukinii

Utrzyjmy porcje ricotty z kozim serkiem, łyżką parmezanu i ulubionymi ziołami. Za pomocą szprycy, napełnijmy około 10 kwiatów cukinii (tylko męskie, bez zawiązków owoców). Roztrzepmy 8 łyżek mąki z jajkiem, szczyptą soli i 10 łyżkami piwa. W cieście zanurzajmy przygotowane kwiaty. Smażmy na oleju na złoto.

Tekst: Reakcja ZielonyOgrodek.pl zdjęcie tytułowe: kolaż Depositphoptos/Pixabay
G.T.

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Powiązane rośliny
Nowe treści

 

Ważne tematy
Lista zakupów
Nowe rośliny w katalogu
Zostań redaktorem!

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.


Komentarze

ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Tydzień 48, Sentencja nr:7
Większość bylin na rabacie powinna być zabezpieczona przed mrozem. Dowiedz się, które to rośliny oraz jak ochronić je przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Tydzień 48, Sentencja nr:6
Zimą rośliny balkonowe są szczególnie narażone na przemarzanie, gdyż ich korzenie osłonięte są jedynie doniczką i cienką warstwą ziemi. Trzeba je zabezpieczyć przed mrozem.
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Tydzień 48, Sentencja nr:5
Posadzone młode egzemplarze są szczególnie narażone na działanie mrozu, zatem chcąc cieszyć się ich urokiem w następnych latach należy pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu ich przed zimą.
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Tydzień 48, Sentencja nr:3
Z trawnika należy systematycznie usuwać opadające liście. W tym celu oprócz zwykłych grabi możemy użyć tzw. miotłograbi o miękkich, sprężystych zębach lub odkurzacza ogrodowego.
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Tydzień 48, Sentencja nr:2
Przykryjmy miejsca, gdzie we wrześniu lub październiku zostały posadzone cebulki roślin kwitnących wiosną. Najlepsza do tego celu będzie kora lub torf (warstwa grubości 2–4 cm), gałązki świerkowe, suche liście lub słoma.
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Tydzień 48, Sentencja nr:1
Jeśli nie zrobiliśmy tego wcześniej, czyścimy narzędzia ogrodowe, dokonujemy ich przeglądu, zmieniamy płyny, świece, oddajemy noże do ostrzenia. Czyścimy i chowamy węże ogrodowe oraz meble ogrodowe.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu