Logo
Logo
Do góry

Bosch: Nowe myjki wysokociśnieniowe

Myjki wysokociśnieniowe Bosch z nowej gamy różnią się między sobą wydajnością pompy oraz ciśnieniem roboczym, ale wszystkie łączy ta sama zaleta: wyjątkowo wygodne przechowywanie osprzętu.

Myjki wysokociśnieniowe - wygoda

Lancę z pistoletem, akcesoria oraz wąż ciśnieniowy można zamocować bezpośrednio na urządzeniu, tak aby użytkownik miał pod ręką wszystko, czego potrzebuje podczas pracy. Montaż elementów jest błyskawiczny i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, zatem po prostym przygotowaniu myjki ciśnieniowej można natychmiast przystąpić do pracy.

Włącznik urządzenia znajduje się we wgłębieniu w korpusie myjki, co skutecznie chroni go przed uszkodzeniem. Poniżej znajduje się przezroczysty filtr, który pozwala szybko wykryć i usunąć zanieczyszczenia pochodzące z wody. Stosowanie środków myjących ułatwia dodatkowy wlew umieszczony z tyłu myjki umożliwiający bezpośrednie dozowanie z pojemnika z detergentem.

Myjki wysokociśnieniowe
Myjka wysokociśnieniowa AQT 33-10, AQT 35-12 i AQT 37-13 (fot. Bosch).

Charakterystyka myjek wysokociśnieniowych

Myjka wysokociśnieniowa AQT 33-10 to podstawowy model do okazjonalnych prac porządkowych. Jest wyjątkowo kompaktowa i ma wydajną lancę z dyszą Fixed Fan Jet.

Modele AQT 35-12 i AQT 37-13 mają dodatkowo składany uchwyt i kółka, które umożliwiają wygodny transport myjki na miejsce pracy. Obydwa modele są wyposażone w praktyczną lancę z dyszą 3 w 1: obrócenie dyszy zmienia strumień obrotowy do usuwania uporczywych zabrudzeń w zwykły strumień o wysokim ciśnieniu lub pozwala ustawić mniejsze ciśnienie dostosowane do pracy ze środkiem myjącym. Niezależnie od wybranego strumienia silnik i pompa zatrzymują się automatycznie natychmiast po zwolnieniu przycisku, co zapewnia pełną kontrolę podczas pracy i zapobiega marnowaniu wody. Dzięki kompaktowej konstrukcji wszystkie myjki są łatwe w przechowywaniu i nie zajmują dużo miejsca. W modelach AQT 35-12 i AQT 37-13 złożenie uchwytów pozwala zmniejszyć ilość miejsca niezbędnego do ich przechowywania aż o 40%.

Wszechstronne zastosowanie myjek wysokociśnieniowych

Do nowych myjek wysokociśnieniowych Bosch oferuje szeroką gamę dodatkowego osprzętu poszerzającego zakres zastosowań:

 • dwie różne przystawki do mycia tarasów (Super i Deluxe),
 • dyszę kątową do komfortowego czyszczenia miejsc trudno dostępnych lub dachów,
 • dyszę ssącą, którą można odpompować wodę,
 • dyszę ze zintegrowanym zbiornikiem na środek myjący,
 • szczotkę myjącą,
 • wycior do czyszczenia rynien i odpływów o długości 10 m,
 • filtr wody,
 • wąż ciśnieniowy o długości 6 m,
 • przedłużacz do węża o długości 6 m,
 • adapter do akcesoriów Bosch Aquatak poprzedniej generacji oraz Kärcher.

W sprzedaży będą dostępne trzy modele myjek wysokociśnieniowych:

 • AQT 33-10 w sugerowanej cenie sprzedaży brutto 429 zł,
 • AQT 35-12 w sugerowanej cenie sprzedaży brutto 659 zł,
 • AQT 37-13 w sugerowanej cenie sprzedaży brutto 759 zł.

Ponadto oferta myjek obejmuje także dwa modele z dodatkowym osprzętem:

 • AQT 35-12+ z przystawką do mycia tarasów Super w sugerowanej cenie sprzedaży brutto 729 zł,
 • AQT 37-13+ z przystawka do mycia tarasów Deluxe ze zintegrowaną regulacją przepływu, szczotką myjącą i dyszą kątową w cenie 859 zł.

2013-09-10
źródło i fot.: Bosch


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu