Logo
Logo
Gardeners' world wrzesień - październik 2021
Okazje

Husqvarna: Jak wybrać wykaszarkę?

Wykaszanie trawy w miejscach trudno dostępnych, przycinanie krawędzi trawnika, wycinanie pokrzyw oraz niepotrzebnych zarośli może wymagać nie tylko czasu, ale i sporego wysiłku. Ważne jest, żebyśmy ułatwili sobie tę pracę, a wykaszarka, to kompaktowe urządzenie, które możemy wykorzystać do różnych zadań.

 

Dzięki wykaszarkom praca jest wydajna i odbywa się bez zbędnych przestojów. Maszyny te łączą w sobie dużą moc z niewielkim ciężarem, nowoczesną technologię z prostotą oraz dużą wydajność z optymalnymi osiągami.

"Wykaszarki przeznaczone są do koszenia trawy, chwastów, niewielkich krzewów i niskich zarośli. Ich wielkość zależy od pracy, do której są przeznaczone. Duży wybór osprzętu sprawia, że ta sama maszyna posłużyć może do wykoszenia trawy oraz ścięcia zarośli, krzewów i małych drzewek. Długi wał zwiększa zasięg wykaszarek, a dodatkowy osprzęt rozszerza użyteczność produktu" - powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert z firmy Husqvarna.

Parametry dobrej wykaszarki - na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny?

Podczas zakupu wykaszarki ważnych jest kilka aspektów, aby praca nią sprawiała nam przyjemność, ale także przynosiła jak największe korzyści. Podstawową i pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest to, aby miała odpowiednią moc, duże przyspieszenie i wysoki moment obrotowy.
Spędzanie całego, majowego dnia na słońcu, może być dla nas męczące, a dźwiganie sprzętu, w tak upalne dni będzie dla nas mało komfortowe.

Warto przy zakupie wykaszarki, zwrócić uwagę czy producent dołącza do niej szelki ergonomiczne, które rozłożą ciężar, dzięki czemu zwiększą komfort i wydajność naszej pracy. Uniesiony uchwyt i wysoka podpórka zwiększają swobodę ruchów użytkownika podczas pracy na terenie pochyłym i pozwalają na odciążenie naszych pleców przy pracy.

Jednak każde urządzenie ogrodnicze wymaga miejsca do przechowywania. Wielu ogrodników, ma problem z magazynowaniem całej gamy sprzętu do pielęgnacji terenów zieleni. Rozwiązaniem jest wybór kompaktowego narzędzia, które można wykorzystać do różnych zadań. Składany uchwyt wykaszarek ułatwia nam ich transport i przechowywanie.

Wykaszarki Husqvarna są wyposażone w specjalne silniki, zapewniające doskonałą wydajność przy małym zużyciu paliwa i niewielkiej emisji zanieczyszczeń. Zużycie paliwa spada nawet o 20%, a emisja zanieczyszczeń nawet o 75%. Nasza praca staje się bardziej przyjazna naturze i korzystna dla środowiska.

Podkaszarka nie musi służyć nam tylko w wiosnę podczas porządków wiosennych. W trakcie trwania sezonu ogrodniczego, bardzo przydatne okazują inne osprzęty, w które można wyposażyć maszynę typu LDx - np. krawędziarka, dmuchawa, szczotka czy nawet nożyce do żywopłotu. Dzięki temu, sprzęt ten staje się bardzo praktyczny i możemy go wykorzystywać przez cały rok.

Przegląd wykaszarek Husqvarna:

Wykaszarka Husqvarna 135R
Polecana dla właścicieli ogrodów przydomowych. Łatwy rozruch z systemem Smart Start® i pompką paliwową. Silnik X-Torq® zapewnia dużą moc i niskie zużycie paliwa. Dostępna w zestawie z podwójnymi szelkami, łatwą w montażu półautomatyczną głowicą żyłkową oraz nożem do trawy.
Wykaszarka 135R
Wykaszarka 128R Wykaszarka Husqvarna 128R
Lekka wykaszarka, doskonała do prac wokół domu. Łatwy rozruch z funkcją Smart Start® i pompką paliwa. Ma wytrzymały, pleciony giętki metalowy wałek napędowy. Dostępna w zestawie z podwójnymi szelkami oraz łatwą w montażu półautomatyczną głowicą żyłkową oraz nożem do trawy.
Wykaszarka Husqvarna 343FR
W komplecie z głowicą żyłkową, nożem do trawy oraz tarczą tnącą do krzewów i drzewek. Jej wszechstronność sprawia, że jest doskonałym rozwiązaniem dla rolników, chcących korzystać jednocześnie z zalet wykaszarki i wycinarki. Dzięki optymalnej ergonomii i wydajności, maszyna ta idealnie nadaje się do długotrwałej pracy. Doskonałe wyważenie oraz system tłumienia drgań LowVib® zwiększają wygodę użytkownika oraz jego kontrolę nad urządzeniem.
Wykaszarka 345FR
Wykaszarka 128LDX Podkaszarka Husqvarna 128LDx
Lekka, wielofunkcyjna podkaszarka, polecana do prac wokół domu. Łatwy rozruch dzięki systemowi Smart Start® oraz pompce paliwa. Wytrzymały, pleciony, giętki metalowy wałek napędowy. W komplecie z łatwą w montażu, półautomatyczną głowicą żyłkową T25. Uniwersalna maszyna o wielu przystawkach, dostępnych w ramach dodatkowego osprzętu. Łatwość wymiany osprzętu dzięki zatrzaskowemu mocowaniu.

źródło HusqvarnaWarto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu