Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2021

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Husqvarna: Ciche kosiarki Automower Solar Hybrid

Praca w ogrodzie może być niezwykle przyjemna, w szczególności gdy panują w nim naturalne warunki i nie jesteśmy narażeni na hałas. Bezpieczna wartość natężenia dźwięku to taka, kiedy nie destabilizuje pracy organizmu, nie uszkadza organów,  ani nie zaburza funkcji życiowych.

Za bezpieczną granicę uważa się 85 decybeli, a próg bólu to wartość 140 dB. Aby pielęgnacja rabat i przebywanie w ogrodzie nie stały się udręką, warto zadbać o takie narzędzia, które pomogą wyeliminować nadmierny hałas.

Kosiarka Husqvarna

Regularne koszenie to obok nawadniania najważniejszy element pielęgnacji trawnika. - Najlepszą porą dnia do koszenia trawnika jest poranek, kiedy wiele osób jeszcze śpi. Dzięki cichej pracy kosiarek automatycznych, np. Automower Solar Hybrid, przycinanie trawy nie będzie uciążliwe ani dla naszych sąsiadów, ani dla nas, gdyż w przypadku tych kosiarek możemy odpowiednio wcześniej zaprogramować czas ich pracy. Hałas spowodowany pracą kosiarki, nie będzie już nikomu dokuczał – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Seria kosiarek Automower została przygotowana specjalnie z myślą o domowych ogrodnikach. Niezwykle wydajne i proste w obsłudze sprzęty są przede wszystkim bezpieczne: w zależności od modelu poziom natężenia dźwięku to minimalnie 58 decybeli, a dzięki głęboko osadzonym nożom, nie ma zagrożenia przecięcia napotkanej przeszkody.

Dla osób korzystających z większego sprzętu, np. kosiarek spalinowych, ważne jest, aby zachować odpowiednie zabezpieczenie własnego słuchu, gdyż nasz organizm znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie źródła hałasu. W tym przypadku warto sięgnąć po wygodne zatyczki do uszu Husqvarna lub zabezpieczyć narząd słuchu specjalnymi ochronnikami, przypominającymi nauszniki.

Dla tradycjonalistów i ekologów, którzy cenią sobie zarówno wkład własny w utrzymanie ogrodu, jak i komfort pracy, idealnym pomocnikiem w przycinaniu trawnika będzie ręczna kosiarka Husqvarna 64. Model 64 z systemem cięcia Novocut posiada unikalną funkcję   – ustawianie wysokości cięcia do 55 mm. Urządzenie poradzi sobie w szczególności z koszeniem stosunkowo wysokiej trawy, a dzięki ręcznemu napędowi pomoże swojemu właścicielowi w utrzymaniu dobrej kondycji.

Cichą pracę w ogrodzie zapewnią:

Ochronniki słuchu: lekkie, wygodne ochronniki na uszy z wyściełanym pałąkiem. Regulowane dopasowanie nacisku w zakresie 20%. Sposób ochrony uszu zaczerpnięto z konstrukcji profesjonalnych kasków ochronnych Husqvarna.

Husqvarna: ochronniki słuchu

Husqvarna 64: kosiarka ręczna, do zadbanych trawników. Efektywną pracę ułatwia specjalna konstrukcja: wzmocnione, ruchome noże tnące, solidne koła, bezstopniowa regulacja wysokości roboczej oraz ruchomy bęben. Dodatkowy osprzęt stanowi specjalny, instalowany w tylniej części kosz, w którym gromadzi się ścięta trawa.

Husqvarna: kosiarka ręczna 64

Automower Soral Hybrid: wyjątkowy model z rodziny Husqvarna Automower, który oprócz standardowego zasilania elektrycznego, pracuje z wykorzystaniem wysokowydajnych baterii słonecznych Może pracować na powierzchniach do 2 100 m2. Cicha praca bez emisji zanieczyszczeń to podwójna troska o środowisko.

Husqvarna: Automower Soral Hybrid

Źródło: Husqvarna

Warto przeczytać
Powiązane artykuły
SIEJ I SADŹ!
Na czasie
SIEJ I SADŹ!
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Tydzień 9, Sentencja nr:5
Rośliny cebulowe (przede wszystkim przebiśniegi i krokusy), które posadziliśmy we wrześniu, pojawiają się spod śniegu. Wystarczy jeden lub dwa cieplejsze dni, aby ukazały się ich piękne kwiaty.
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Tydzień 9, Sentencja nr:4
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu pamiętajmy, aby nie przysypywać trawnika. Ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni. Jeśli jednak w obrębie trawnika powstanie warstwa zamarzniętego śniegu, należy ją rozkruszyć.
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Tydzień 9, Sentencja nr:3
Podczas pogodnych dni silne słońce wysusza rośliny, a zamarznięta ziemia uniemożliwia uzupełnienie strat wody. Powinniśmy je wtedy cieniować. Podczas odwilży podlewajmy iglaki, szczególnie te, które rosną w pojemnikach.
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Tydzień 9, Sentencja nr:2
Niektóre byliny rosnące na rabatach (złocienie, omiegi, ostróżki, rudbekie, liliowce, rozchodniki czy funkie) można rozmnożyć przez podział kęp. Dzięki temu nie tylko rozmnożymy, ale też odmłodzimy rośliny.
Tydzień 9, Sentencja nr:1
Tydzień 9, Sentencja nr:1
W marcu możemy wysiewać do doniczek i inspektów nasiona ogrodowych roślin jednorocznych oraz warzyw (wczesne odmiany kapusty, sałaty, rzodkiewki, kopru, marchwi). W ogrodzie można siać warzywa wytrzymałe na zimno: rzodkiew, koper, cebulę, groch (należy przykryć je włókniną).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
Już jest! Nowe, wiosenne wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021
Zamów z darmową dostawą do domu!