Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Osram: Oprawy oświetleniowe - funkcjonalne piękno

Świetlówka kompaktowa OSRAM DULUX EL SENSOR automatycznie włącza się o zmroku i wyłącza o świcie, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako oświetlenie zabezpieczające dom. Specjalne czujniki reagują na poziom natężenia oświetlenia dziennego i są odporne na światło zakłócające.

Dodatkowym atutem świetlówki jest jej trwałość sięgająca 15 000 godzin. W ogrodzie doskonale sprawdzają się także oprawy oświetleniowe AQUALED i NAUTILUS, oparte na technologii LED. Oba produkty mogą być zamontowane w podłodze, schodach, ścianie czy suficie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Oprawy AQUALED wyróżnia możliwość instalacji w basenie. Z kolei oprawy NAUTILUS są bardzo dobrym rozwiązaniem dla patio i ogrodów.

Funkcjonalne piękno Funkcjonalne piękno Funkcjonalne piękno
Świetlówka kompaktowa
fot. Osram
OSRAM EL SENSOR
fot. Osram
OSRAM LUNASOL
fot. Osram


Przenośne oprawy oparte na technologii LED cechuje łatwość ładowania i mobilność. Produkty można zastosować bez konieczności podłączania ich do prądu. Należą do nich: barwne „pochodnie” – YTIS oraz zasilana baterią oprawa LUNASOL.

„Pochodnie” YTIS - bezprzewodowa oprawa, dostępna w czterech kolorach, wyposażona w 24 diody LED. Ostre zakończenie „pochodni” umożliwia ich mocowanie w ziemi lub doniczce. Oprawę OSRAM LUNASOL mocuje się do parasola ogrodowego. W zależności od sposobu mocowania, może pełnić ona rolę oświetlenia bezpośredniego lub pośredniego.


2008-06-02


Warto przeczytać

Komentarze

Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu