Logo
Logo

Jak pozbyć się ćmy bukszpanowej z ogrodu? Zapobiegaj i zwalczaj!

Ćma bukszpanowa to najgroźniejszy szkodnik, atakujący bukszpan. Jej gąsienice zjadają liście, a szybkie rozmnażanie sprawia, że w krótkim czasie potrafią całkowicie ogołocić te rośliny. Dlatego walkę z ćmą bukszpanową trzeba rozpocząć jak najszybciej, wybierając skuteczny środek.

Szczególnie polecany jest Polysect marku Substral. Sprawdź, dlaczego jego podwójne działanie to najlepszy sposób, by pozbyć się ćmy z Twoich bukszpanów!

Ćma bukszpanowa to inwazyjny gatunek, który stosunkowo niedawno pojawił się w Polsce i najchętniej bytuje, jak sama nazwa wskazuje, na bukszpanie. Do Europy przywędrował wraz z sadzonkami z Azji, a dzięki coraz wyższym temperaturom świetnie radzi sobie w naszym klimacie, robiąc prawdziwe spustoszenie.  

Najpierw pojawiają się zielono-żółte larwy, które otaczają się ochronną pajęczyną i zjadają brzegi liści, ale wraz z rozwojem zaczynają obgryzać całe liście. Niestety przez to, że larwy są bardzo żarłoczne, to potrafią bardzo szybko ogołocić całą roślinę, doprowadzając do jej uschnięcia. Z czasem z larwy powstaje motyl o charakterystycznym biało-brązowym ubarwieniu. Ćma bukszpanowa szybko się rozmnaża, żerując na bukszpanie od kwietnia do września, a nawet października.

Pozbądź się ćmy bukszpanowej! Zastosuj Polysect

Najprostszym sposobem na pozbycie się ćmy bukszpanowej jest zastosowanie opryskiwania preparatem owadobójczym. Jednak w sklepach ogrodniczych półki uginają się od różnych środków ochrony roślin zwalczających szkodniki. Który z nich wybrać? Który będzie najskuteczniejszy?

Podczas zakupów warto zwrócić szczególną uwagę na Polysect. Ten innowacyjny środek ochrony roślin nie tylko zabija insekty, które już bytują na roślinie, ale też chroni przed pojawieniem się nowych szkodników.

Jednak największą zaletą jest długie działanie produktu. Polysect działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie, a to oznacza, że przenika on do soków rośliny i krążąc w niej, zabezpiecza roślinę przed szkodnikami nawet na 3 tygodnie! To pozwala skutecznie i na długo pozbyć się ćmy bukszpanowej, ograniczając możliwość nawracania problemu. Wysoka skuteczność i szybkie efekty, które można zauważyć już po 24 godzinach od zastosowania środka, chronią roślinę przed zniszczeniem.

Co ważne, Polysect może być stosowany profilaktyczne, co ma ogromne znaczenie przy ćmie bukszpanowej. Szkodnik ten bytuje głównie w głębokich warstwach rośliny, przez co trudno dostrzec problem, a dodatkowo ogranicza to dostęp ptakom, które zjadają te szkodniki. To oznacza, że często obecność ćmy zauważona jest, dopiero gdy roślina jest już w złym stanie, a jej wewnętrzna część jest mocno uszkodzona. Dodatkowo ćma bardzo szybko się rozprzestrzenia, dlatego im szybciej zastosuje się Polysect, tym większa szansa, że szkodnik nie doprowadzi do obumarcia rośliny.

Substral Polysect
Polysect Ultra 005 SL Bukszpan
To innowacyjny środek owadobójczy do ochrony bukszpanów przed ćmą i innymi szkodnikami. Po opryskaniu zwalcza insekty występujące wewnątrz gęstych krzewów bukszpanu i zabezpiecza roślinę przed atakiem kolejnych. Polysect Bukszpan działa powierzchniowo, wgłębnie oraz systemicznie - preparat jest szybko pobierany przez liście i jest przemieszczany wraz z sokami po całej roślinie. Owady żywiące się sokami giną, nawet jeśli nie zostały opryskane.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I KUP ONLINE
Cechą charakterystyczną preparatu Polysect jest długotrwałe, systemiczne działanie! Polega ono na tym, że po aplikacji preparatu substancja ZABIJA szkodniki, które zostały nią opryskane. Środek ma jednak dodatkowe działanie! PRZENIKA do wnętrza rośliny i KRĄŻY w jej sokach. dzięki czemu giną także te owady, które schowały się w gęstwinie pędów! Ponadto CHRONI roślinę przed nowymi szkodnikami nawet do 21 dni!

Substral Polysect to unikalna formuła działająca zarówno kontaktowo jak i systemicznie. Zobacz na filmie, jak działa!


Jak stosować Polysect?

Polysect można stosować na roślinę przy pierwszych oznakach bytowania ćmy bukszpanowej lub profilaktycznie, by zapobiec jej pojawieniu. Pierwsze zabiegi można wykonać już w kwietniu i powtórzyć w maju, a kolejne zabiegi w trakcie sezonu zgodnie z zaleceniami

Przed użyciem preparat należy rozcieńczyć, wlewając 10 ml produktu do 1 litra wody. Dzięki temu zabieg skuteczny będzie skuteczny, ale i wydajny. Przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją na opakowaniu lub etykietą preparatu, dzięki czemu stosowanie Polysectu będzie bezpieczne, skuteczne i proste.

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – dystrybutorem środków ochrony roślin do zwalczania ćmy bukszpanowej.

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

Tagi
 
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (1)
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl