Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
72
Do góry
Artykuł na: 4-5 minut

Naturalne i ekologiczne sposoby nawożenia w ogrodzie

Początek wiosny w ogrodzie oznacza między innymi nawożenie. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na produkt sztuczny, naturalny bądź inny preparat, nasze rośliny z pewnością odwdzięczą się harmonijnym rozwojem. Nawożenie dodatkowo zabezpieczy je przed szkodnikami i pozwoli lepiej wykorzystać czas wegetacji.

Wraz z marką WOLF-Garten przygotowaliśmy dla Was poradnik naturalnego nawożenia ogrodu. W skład serii "Natura Bio" wchodzą: nawóz do trawnika, jesienny nawóz do trawnika oraz nawóz do ogrodu.

 

Naturalne nawozy wykorzystywane są z powodzeniem od wieków. Kompost i obornik są nieprzerwanie popularne nie dzięki swoim właściwościom są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale są również niezwykle skuteczne. Chociaż stosunkowo łatwo je pozyskać, nieumiejętne korzystanie zwłaszcza z obornika może przynieść odwrotne skutki, gdyż bardzo łatwo można go przedawkować. Wadą korzystania z kompostu natomiast jest długi czas oczekiwania od kilku do nawet kilkunastu miesięcy.

Jeśli nawozimy ogród po raz pierwszy po zimie, należy pamiętać, że ilość granulatu bądź kompostu powinna być ograniczona. Ich nadmiar może bowiem doprowadzić do niepożądanych skutków. Jeśli nawozimy trawnik, dobrze jest poprzedzić ten proces wertykulacją, a w przypadku rabatki – przekopać ją w najwyższej warstwie.

WOLF-Garten
Nawozy w zgodzie z naturą

Jeśli nie mamy możliwości lub wystarczającej ilości czasu, by skorzystać z naturalnych rozwiązań  nic straconego. Na szczęście coraz więcej producentów nawozów zwraca uwagę na ekologię i tworzy produkty z dbałością o naszą planetę. Wszyscy poszukujący nawozów organicznych powinni zwrócić uwagę na nawozy "Natura Bio" firmy WOLF-Garten. 

Serię nawozów "Natura Bio" wyróżnia zastosowanie wysokiej jakości, naturalnych składników, wyłącznie  pochodzenia roślinnego z surowców wtórnych, niemodyfikowanych genetycznie, bez żadnych składników pochodzenia zwierzęcego i chemicznego. Wszystkie używane surowce są odpowiednie dla upraw ekologicznych, co czyni je idealnymi do stosowania we własnym, przydomowym ogrodzie.

W skład serii "Natura Bio" wchodzą: nawóz do trawnika, jesienny nawóz do trawnika oraz nawóz do ogrodu.

Produkty z serii "Natura Bio" to doskonały wybór dla każdego posiadacza przydomowego ogródka, który chce żyć w zgodzie z naturą

Drogocenne właściwości dla trawnika

Zielony i zdrowy trawnik to podstawa i niepodważalna ozdoba każdego ogrodu. Aby cieszył oko wymaga nie tylko ustawicznego cięcia, ale również odpowiedniej pielęgnacji, w skład której wchodzi oczywiście nawożenie.

Nawóz "Natura Bio" do trawnika zawiera w sobie magnez, dzięki czemu trawnik będzie nie tylko żywotny i gęsty, ale także soczyście zielony. Nie musimy obawiać się również nieprzyjemnego zapachu po nawożeniu trawnika. Dzięki temu, że granulat jest drobny, szybko przenika do gleby. Jeśli więc marzy nam się impreza w ogrodzie, możemy spokojnie urządzić ją następnego dnia po nawożeniu.

„Natura Bio” charakteryzuje się również naturalnym i długotrwałym efektem, ponieważ mikroorganizmy w glebie naturalnie przetwarzają surowce. Wszystkie składniki odżywcze są uwalniane powoli i przez dłuższy czas. Dlatego też nie ma ryzyka poparzenia trawnika nawet w wysokich letnich temperaturach.

P O L E C A N Y      P R O D U K T Naturalny nawóz do trawnika WOLF-Garten

NATURALNY
NAWÓZ DO TRAWNIKA

 • Wspomaga życie biologiczne gleby
 • Bardzo zrównoważone odżywianie poprzez
  wykorzystanie surowców odnawialnych
 • Dobry efekt natychmiastowy oraz naturalne,
  długotrwałe działanie
 • Z magnezem dla zdrowego, zielonego trawnika
 • Trawnik może być używany bezpośrednio po
  aplikacji
P O L E C A N Y      P R O D U K T

Naturalny nawóz jesienny WOLF-Garten

NATURALNY
NAWÓZ JESIENNY

 • Idealne przygotowanie do zimy
 • Zwiększa odporność na choroby grzybicze i mróz
 • Wysoka zawartość potasu w celu wzmocnienia
  kondycji trawy
 • Bardzo zrównoważone odżywianie poprzez
  wykorzystanie surowców odnawialnych
 • Dobry efekt natychmiastowy oraz naturalne,
  długotrwałe działanie
 • Brak ryzyka "spalenia" trawnika
 • Trawnik może być używany bezpośrednio po
  aplikacji.

Naturalne nawożenie ogrodu

Nawóz "Natura Bio" do ogrodu będzie odpowiedni do nawożenia warzyw, kwiatów i roślin ogrodowych. Dzięki zastosowaniu azotu, potasu, fosforu i magnezu prowadzi do widocznej poprawy wzrostu kwiatów. Ponadto nawóz ogrodowy „Natura Bio” promuje naturalny rozwój wszystkich upraw, w zrównoważony sposób wspiera tworzenie owoców i ma pozytywny wpływ na życie gleby.

P O L E C A N Y      P R O D U K T

Naturalny nawóz do ogrodu WOLF-Garten

NATURALNY
NAWÓZ DO OGRODU

 • Naturalny nawóz do warzyw i kwiatów
 • Zwiększa żyzność gleby
 • Uniwersalny, do wszystkich roślin ogrodowych
 • Bardzo zrównoważone odżywianie poprzez
  odpowiedni dobór składników
 • Oparty w 100% na składnikach roślinnych
 • Wspomaga wzrost i kwitnienie

logo WOLF-Garten

Artykuł powstał we współpracy z marką WOLF-Garten

 

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (5)
Nowe treści

Komentarze

Gość JaneK

07-03-2020 20:33

Zbytnie " lanie wody" w artykułach np: powtarzanie tych samych "prawd" ale różnymi słowami kilka razy w jednym tekście skutkuje PRZELANIEM .Prawdą jest również ,że woda rozmiększa . Pozdrawiam

Wiecej na Forum ZielonyOgrodek.pl
Porady na ten tydzień
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Tydzień 30, Sentencja nr:8
Nie zapomnijmy o pielęgnacji róż. Ważne jest systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz wycinanie dzikich pędów.
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Tydzień 30, Sentencja nr:7
Po zakończeniu zbioru wczesnych malin usuwamy zeszłoroczne pędy, na których znajdowały się owoce. Palimy je, bo mogą stanowić źródło chorób. Jeśli młode gałązki są słabe lub połamane też je wycinamy przy samej ziemi.
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Tydzień 30, Sentencja nr:6
Pamiętajmy o usuwaniu nadmiaru roślin wodnych z oczka, w przeciwnym razie może dojść do zaburzenia równowagi biologicznej w zbiorniku. Rośliny nie powinny zajmować więcej niż 1/3 powierzchni lustra wodnego.
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Tydzień 30, Sentencja nr:5
Latem trawa jest bardziej narażona na wysychanie (szczególnie młode trawniki, założone w tym sezonie), dlatego trzeba ją systematycznie nawadniać (co 1-3 dni). Podlewanie najlepiej przeprowadzać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Tydzień 30, Sentencja nr:3
Jeżeli trawa na naszym trawniku jest żółta, dobrze ją podlejmy, a następnie (gdy się zazieleni) skośmy i zasilmy nawozem azotowym.
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu