Logo
Logo

Anty Mech | Jak wybrać i gdzie kupić?

Piękny, gęsty trawnik to marzenie każdego właściciela ogrodu. Dużą przeszkodą do jego osiągnięcia jest mech, jednak regularna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich preparatów pomaga skutecznie zwalczyć ten uporczywy chwast. Jedną z najlepszych metod jest stosowanie nawozu anty mech. Co to dokładnie jest i jak stosować?

Spis treści
Dlaczego warto stosować Anty Mech na trawniku? Jak dokładnie działa Anty Mech? Jak i kiedy stosować Anty Mech?

Dlaczego warto stosować Anty Mech na trawniku?

Mech jest bardzo trudnym do usunięcia chwastem, który bardzo szybko się rozrasta, ograniczając wzrost trawy. Przyczyną powstawaniu mchu jest zbyt rzadkie i zbyt krótkie koszenie trawy, nieregularne grabienie trawy oraz brak nawożenia

Brak stosowania nawozów skutkuje zmniejszoną ilością składników pokarmowych, co ogranicza wzrost trawy i ułatwia rozrost mchu.

Jak dokładnie działa Anty Mech? Podwójnie!

Na trawniku, na którym pojawił się mech warto stosować specjalistyczne środki, które zwalczają ten chwast, a jednocześnie uzupełniają składniki pokarmowe, poprawiając parametry gleby. Jednym z takich preparatów jest Anty Mech – zawiera on siarczan żelaza, który skutecznie osłabia wzrost i zwalcza mech.

Chwast pod wpływem preparatu stopniowo brązowieje, zasycha i zamiera. Wystarczy grabiami usunąć pozostałości mchu, aby cieszyć się wspaniałym wyglądem trawnika. Natomiast dodatek nawozu zapewnia lepszy wzrost trawy i umożliwia zarastanie pustych miejsc po mchu trawą. Jest to więc nie tylko skuteczne rozwiązanie, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszego trawnika.

Anty Mech produkt do trawnika
AntyMECH mikrogranulat – zwalcza mech na trawniku
Kup online w naszym sklepie

Jak i kiedy stosować Anty Mech?

  • Stosowanie anty mchu najlepiej rozpocząć, gdy tylko mech pojawi się w naszym ogrodzie.
  • Środek jest skuteczny tylko, gdy zostanie nim pokryty cały trawnik. 
  • Najlepiej go używać bezpośrednio po skoszeniu i grabieniu trawy.
  • Preparat najlepiej stosować wczesną wiosną, ale jeśli jest taka potrzeba, to zabieg można powtarzać co kilka tygodni aż do końca czerwca.
  • Nawóz można równomiernie rozsypać na całym trawniku lub zastosować go w formie płynnej, robiąc z niego roztwór i podlewając nim trawnik.

UWAGA!
Siarczan żelaza może być szkodliwy dla zwierząt, dlatego lepiej nie wpuszczać ich na trawnik przez około tydzień po jego zastosowaniu.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Katarzyna Jeziorska

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Anty Mech | Jak wybrać i gdzie kupić?
Anty Mech | Jak wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl