Logo
Patron serwisu
Trawnik na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo

Jak zwalczyć mech i koniczynę na trawniku?

Pytanie czytelnika: Staram się regularnie kosić trawę – niestety nie pomaga to pozbyć się koniczyny i mchu. Proszę o sprawdzone metody walki z tymi chwastami.

Spis treści
Dlaczego na trawniku rośnie mech? Co oznacza koniczyna na trawniku?
Jak pozbyć się koniczyny i mchu z trawnika?

Dlaczego na trawniku rośnie mech i koniczyna?

Koniczyna i mech pojawiają się na murawie, gdy trawnik ma nieodpowiednie warunki do rozwoju. Zazwyczaj brakuje słońca i składników odżywczych. Trzeba pamiętać, aby wzmacniać trawnik przynajmniej 2–3 razy w sezonie nawozem azotowym. Zbyt niskie koszenie (na mniej niż 5 cm) może również osłabiać trawę.

Jak pozbyć się koniczyny i mchu z trawnika?

W celu pozbycia się mchu zaleca się rozsypać nawóz – siarczan żelaza – a następnie wygrabić powierzchnię trawnika. Można dodać też wapno, które odkwasi nieco glebę i tym samym pogorszy warunki podłoża dla koniczyny i mchu. Podobnie może podziałać dodanie do podłoża piasku, który rozluźni glebę i nieco ją osuszy.

Tekst: Małgorzata Szymańska, zdjęcie tytułowe: Zdeněk Chalupský, Goumbik / Pixabay

Autor
Jak zwalczyć mech i koniczynę na trawniku?
Jak zwalczyć mech i koniczynę na trawniku?
Budujemy Dom

Największy w Polsce budowlany portal internetowy i miesięcznik dla budujących i remontujących dom przedstawia krok po kroku etapy powstawania domu od wykopu pod fundament do zawieszenia lustra w łazience oraz inspirujące reportaże ogrodowe.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (10)
 

Komentarze

Dodaj komentarz