Logo
Patron serwisu
Trawnik na lata
zwiń rozwiń 🡱
Logo
25
Okazje
Artykuł na: 2-3 minuty

Mączka bazaltowa do usuwania mchu z trawnika

Najczęstszą przyczyną pojawiania się mchu na trawniku jest zbyt kwaśna ziemia. Aby poprawić jej właściwości i usunąć mech, warto sięgnąć po mączkę bazaltową. To skuteczny i naturalny sposób na odkwaszanie ziemi pod trawnikiem.

Dlaczego warto stosować mączkę bazaltową do usuwania mchu?

Co zawiera?

Mączka bazaltowa powstaje poprzez zmielenie skał bazaltowych, które tworzą się w wyniku zastygnięcia skały wulkanicznej. Najważniejszym związkiem bazaltu jest: tlenek krzemu, zwany krzemionką. Jest także bogata w makro i mikroelementy: wapń, magnez, sód, potas, mangan, tytan, fosfor, miedź, siarkę, bor, chrom, molibden cynk, kobalt oraz jod. W przypadku trawników z mchem najistotniejszą właściwością mączki bazaltowej jest to, że posiada ona zasadowy odczyn pH powyżej 7.

Mączka bazaltowa do usuwania mchu z trawnika
Mączka bazaltowa do usuwania mchu z trawnika
Wysokiej jakości mączka bazaltowa, dzięki której wiele Twoich problemów z roślinami w ogrodzie odejdzie w zapomnienie! Mączka jest w pełni bezpieczna dla środowiska, ludzi, zwierząt i owadów. Posiada wiele niezbędnych i cennych składników mineralnych bardzo potrzebnych roślinom w okresie wzrostu i nie tylko. Dodatkowo, pośrednio wspomaga też walkę z chorobami i szkodnikami roślin. Może być stosowana w uprawach ekologicznych.
Kup w naszym sklepie!

Jak działa?

Mączka bazaltowa posiada lekko zasadowy odczyn, zatem potrafi doskonale wspomagać odkwaszanie ziemi, co nie sprzyja rozwojowi mchów. I co najważniejsze, ten w pełni naturalny i ekologiczny produkt doskonale nawozi trawnik, dostarczając mu mnóstwa składników mineralnych (patrz wyżej).

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcie tytułowe: kolaż – alexKharkov oraz amdre100 / Depositphotos

Tagi
 
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (1)
Warto przeczytać
Lista zakupów


Komentarze

NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu