Logo
Logo

Naturalny sposób na mech i chwasty | Ten preparat działa już po godzinie!

Zastanawiasz się, jak skutecznie i naturalnie pozbyć się mchu i chwastów z Twojego ogrodu? Istnieje sposób, który nie tylko jest przyjazny dla środowiska, ale także działa już po godzinie od zastosowania. Poznaj naturalny preparat, który zmieni Twój ogród w przestrzeń wolną od niechcianych roślin.

Streszczenie artykułu
Mech i chwasty to nieodłączny element każdego ogrodu, z którym trudno jest sobie poradzić. Jednym z naturalnych sposobów na ich eliminację jest wykorzystanie octu, który jest skuteczny i ekologiczny. Octowy roztwór, szczególnie w połączeniu z solą i płynem do naczyń, działa już po godzinie od nałożenia, powodując zasychanie roślin. Właściwości octu sprawiają, że jest on skuteczny przeciwko chwastom i mchom, ale może także uszkodzić inne rośliny, dlatego warto uważać podczas jego stosowania. Aby zminimalizować ryzyko, można zastosować go bezpośrednio na chwasty za pomocą pędzla. Należy jednak pamiętać, że ocet nie różnicuje roślin, dlatego nie powinien być stosowany jako środek prewencyjny. Octowy roztwór jest najbardziej skuteczny w słoneczne dni, kiedy szybko paruje, zwiększając swoje działanie. Pomimo swojej skuteczności, ocet nie jest długotrwałym rozwiązaniem i chwasty mogą odrosnąć po pewnym czasie, dlatego konieczne może być powtórzenie zabiegu.
Spis treści
Jak skutecznie i naturalnie zwalczać chwasty? Dlaczego warto wybrać Effect 24H? Jak działa Effect 24H?

Masz już dość ręcznego pielenia chwastów, ale nie chcesz stosować szkodliwego glifosatu? Mamy dla Ciebie naturalną alternatywę – preparat chwastobójczy Effect 24h 680 EC, który zawiera naturalny olejek pelargonowy (nonanowy). Działa bardzo skutecznie będąc przy tym zupełnie nieszkodliwym dla środowiska naturalnego! Zaufaj naturze!

Effect 24H to pierwszy produkt pochodzenia roślinnego do zwalczania chwastów i odrostów korzeniowych w ogrodach działkowych i przydomowych. Produkt nie zawiera glifosatu.

 

Środek chwastobójczy Effect 24H to doskonała alternatywa dla ogrodników, którzy poszukują naturalnych rozwiązań w ogrodzie, nie chcą używać preparatów opartych na glifosacie czy innych kontrowersyjnych substancjach chemicznych. Szczególnie polecany jest osobom, którym bliskie są zasady ekologicznego prowadzenia ogrodu!

Zwalczaj chwasty naturalnie!

Środek chwastobójczy Effect 24h 680 EC oparty jest na substancji roślinnej, pochodzącej z olejku z pelargonii, która po zetknięciu z zieloną częścią opryskanej rośliny deformuje ją, zaburza procesy życiowe i prowadzi do zamierania. Kwas pelargonowy niszczy zielone, naziemne części roślin – rozbija struktury ich naskórka, powodując szybkie odwodnienie i zasychanie.

To doskonały środek zwalczający zarówno chwasty jednoliścienne i dwuliścienne, odrosty korzeniowe, jak i mech na kostce brukowej (jednym zabiegiem rozwiążemy dwa problemy), a efekty wykonanego oprysku widać już po kilku godzinach.

To preparat kontaktowy, który działa po zetknięciu cieczy roboczej z rośliną! Nie wykazuje działania doglebowego i szybko rozkłada się w ziemi na nieszkodliwe substancje, nie stwarza więc zagrożenia dla roślin uprawianych następczo, co znaczy, że po jego zastosowaniu można uprawiać rośliny ozdobne i jadalne. Polecany jest również do stosowania w uprawach drzew i krzewów owocowych – z uwagi na naturalne pochodzenie nie pozostawia w owocach pozostałości niepożądanych substancji.

Szukasz preparatu chwastobójczego, dzięki któremu w szybki sposób pozbędziesz się chwastów i mchu z ogrodu? Stosując Effect 24H już po jednej godzinie zobaczysz jak niechciane rośliny żółkną i schną, a zamierają po 24 godzinach od oprysku! Jest zadziwiająco skuteczny, a przy tym w 100% naturalny! Sprawdź go w swoim ogrodzie!


Środek chwastobójczy Effect 24h 680 EC
Środek chwastobójczy Effect 24h 680 EC jest desykantem i nieselektywnym herbicydem o działaniu kontaktowym, przeznaczonym do stosowania w ogrodach działkowych i przydomowych w amatorskiej uprawie drzew owocowych (zwalczanie chwastów i odrostów) i winorośli (zwalczania chwastów) oraz do zwalczania mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych. Formą użytkową środka jest koncentrat do sporządzania emulsji wodnej. Ciecz roboczą należy aplikować za pomocą precyzyjnego opryskiwacza ręcznego, omijając zielone części roślin uprawnych, których nie chcemy usunąć.

Dlaczego warto wybrać Effect 24H?

 • Szybko działa! W sprzyjających warunkach pierwsze efekty widać nawet po 1 godzinie od zastosowania, a pełny efekt chwastobójczy uzyskuje się po 48 godzinach od zastosowania środka.
 • Jest w 100% naturalny! Kwas pelargonowy (nonanowy) to substancja aktywna pochodzenia naturalnego.
 • Nie zawiera glifosatu! Jest równie skuteczny, a przy tym w pełni bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt.
 • Nie zalega w glebie! Ulega biodegradacji w ciągu 24 godzin od zastosowania. Charakteryzuje się szybkim rozkładem w środowisku naturalnym.
 • Nie jest toksyczny! Jest bezpieczny dla zwierząt i środowiska naturalnego.
 • Jest uniwersalny! Skutecznie zwalcza mech oraz wiele gatunków ogrodowych chwastów.
 • Jest wygodny w stosowaniu! Dostępne są opakowania w formie wydajnego koncentratu do rozcieńczenia z wodą. Opakowanie 500 ml wystarcza na oprysk powierzchni około 312 m2.
 • Niszczy tylko zielone części roślin! Nie uszkadza części zdrewniałych, dzięki temu może być wykorzystywany w sadach czy szkółkach.
 • Ma krótki okres karencji! Umożliwia ponowne sadzenie lub wysiew 24 godziny po aplikacji.
 • Ma długi okres stosowania! Można go stosować w ciągu całego sezonu wegetacyjnego, po wschodach chwastów.

 

Naturalny preparat chwastobójczy bez glifosatu - EFFECT 24H
Effect 24H | Target
Szukasz środka, dzięki któremu w szybki sposób pozbędziesz się chwastów i mchu z ogrodu? Stosując Effect 24h już po jednym dniu zobaczyć jak niechciane rośliny tracą wigor, żółkną i zasychają. Każdy niecierpliwy ogrodnik będzie zaskoczony szybkością i skutecznością po zastosowaniu środka Effect 24h.
KUP ONLINE

 

Jak działa Effect 24H?

Efekt 24h jest preparatem nieselektywnym, oznacza to, że nie działa wybiórczo i zwalcza wszystkie rośliny. Na roślinach działa w sposób kontaktowy. Może być stosowany w przydomowych ogrodach, szczególnie polecany do zwalczania chwastów w amatorskich uprawach drzew owocowych, winorośli oraz mchów na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych.

Zwalczanie chwastów

Effect 24 idealnie sprawdza przy likwidacji chwastów, takich jak: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mniszek pospolity, szarłat szorstki, tasznik pospolity, komosa biała, przetacznik perski, jasnota purpurowa, jasnota różowa, starzec zwyczajny.

Dawkowanie
150 ml preparatu należy rozpuścić w 2,5 litrach wody – taka ilość wystarczy na wykonanie oprysku na około 100 m² powierzchni.

Zwalczanie mchu

Środek może być wykorzystywany do zwalczania mchu na powierzchniach twardych i półprzepuszczalnych, takich jak: utwardzone drogi dojazdowe i ścieżki dla pieszych oraz chodniki, utwardzone place, stałe konstrukcje o twardych lub półprzepuszczalnych powierzchniach.

Dawkowanie
50 ml preparatu należy rozpuścić w 1,5 litrach wody – taka ilość wystarczy na wykonanie oprysku na około 30 m² powierzchni.

Przed przystąpieniem do sporządzania cieczy użytkowej, ustal dokładnie jej potrzebną ilość. Przed użyciem wstrząśnij opakowaniem, a odmierzoną ilość środka wlej do zbiornika opryskiwacza napełnionego częściowo wodą i zamieszaj, by koncentrat dobrze rozpuścił się w wodzie. Wszystkie szczegóły stosowania: terminy, dawki i zasady BHP znajdziesz w etykiecie-instrukcji stosowania preparatu.
Effect 24H jak zwalcza chwasty
Oprysk najlepiej przeprowadzić rano na suchych chwastach (w dzień pogodny, bez opadów). Operujące w dzień słońce przyspieszy efekt działania! Zabieg można wykonywać od wiosny do jesieni, podczas słonecznej, bezdeszczowej pogody. Nie należy wykonywać go na mokrych roślinach, w porze deszczowej, przed zbliżającym się deszczem, w okresie dużej wilgotności, podczas wiatru i gdy temperatura jest niższa niż 10°C. Ważne jest pełne pokrycie zwalczanej roślinności podczas wykonywania zabiegu. Preparat najlepiej działa na młodych chwastach, znajdujących się we wczesnej fazie rozwoju.
Opryskane rośliny ulegają zżółknięciu i deformacji, przestają pobierać wodę z podłoża, a ostatecznie całkowicie zamierają. Na zdjęciach widoczny efekt po 1 godzinie od opryskania oraz po 24 godzinach od zabiegu!
Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Target.
Więcej porad oraz produktów znajdziesz na: www.target.com.pl

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Co to jest Effect 24H i jak działa?

  Effect 24H to pierwszy produkt pochodzenia roślinnego do zwalczania chwastów i odrostów korzeniowych, oparty na naturalnym olejku z pelargonii, który działa poprzez deformację i zaburzenie procesów życiowych roślin.
 • Jakie są zalety stosowania Effect 24H?

  Jest szybki, naturalny, nie zawiera glifosatu, nie zalega w glebie, nie jest toksyczny, uniwersalny, wygodny w stosowaniu, niszczy tylko zielone części roślin, ma krótki okres karencji i długi okres stosowania.
 • Jak stosować Effect 24H?

  Preparat jest desykantem i herbicydem kontaktowym, przeznaczonym do stosowania w ogrodach działkowych i przydomowych. Należy aplikować ciecz roboczą za pomocą precyzyjnego opryskiwacza ręcznego, omijając zielone części roślin uprawnych.
Autor
Naturalny sposób na mech i chwasty | Ten preparat działa już po godzinie!
Naturalny sposób na mech i chwasty | Ten preparat działa już po godzinie!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)