Logo
Logo

Preparaty do zwalczania mchu z trawnika | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Zadbany trawnik to marzenie każdego ogrodnika. Nadaje ogrodowi elegancji, a na jego tle doskonale prezentują się rośliny ozdobne. Niestety często wśród trawy pojawia się mech, którego bardzo trudno jest się pozbyć wyłącznie tradycyjnymi sposobami. W takich przypadkach warto sięgać po specjalne preparaty. W naszym sklepie oferujemy zarówno płynny nawóz, jak i w formie granulatu. Dzięki temu wybierzesz najwygodniejszą dla siebie formułę i skutecznie pozbędziesz się mchu trawnikowego.

Spis treści
Dlaczego warto stosować preparaty do zwalczania mchu z trawnika? Jakie preparaty do zwalczania mchu z trawnika wybrać? Najlepsze preparaty do zwalczania mchu z trawnika – gdzie kupić?

Dlaczego warto stosować preparaty do zwalczania mchu z trawnika?

Zwalczanie mchu bywa bardzo uciążliwe. Jednak nie warto odkładać tego na później, ani zupełnie ignorować jego obecności, ponieważ mech nie tylko sprawi, że trawnik będzie wyglądał mniej efektownie, ale rozrastając się, może także zakłócać rozwój trawy.

Dlatego należy sięgać po sprawdzone i skuteczne preparaty na mech trawnikowy. Możemy traktować je jako główny środek w walce z mchem lub połączyć je z tradycyjną metodą, na przykład wertykulacją. Dzięki temu ich działanie będzie jeszcze bardziej efektywne.

Ekologiczny ogród zero waste: kompostownik z recyklingu – przerób resztki w nawóz i podłoże!
Przeczytaj także
Ekologiczny ogród zero waste: kompostownik z recyklingu – przerób resztki w nawóz i podłoże!

Jakie preparaty do zwalczania mchu z trawnika wybrać?

Mech pojawia się nawet na zadbanym trawniku, jeżeli został założony na kwaśnej glebie, a dodatkowo znajduje się w zacienionym i wilgotnym miejscu. Dlatego powinniśmy sięgać po preparaty, które nie tylko go zwalczą, lecz także pomogą uregulować pH podłoża, by uniknąć go w przyszłości. Wielu ogrodników wybiera czyste wapno na mech, ale warto wziąć pod uwagę również specjalistyczne nawozy wapniowo-magnezowe, które podnoszą odczyn gleby, a także dostarczają trawie najpotrzebniejszych składników odżywczych. W efekcie staje się ona gęstsza, mocniej wybarwiona, a mech pojawia się wśród niej coraz rzadziej.

W naszym sklepie oferujemy sprawdzone preparaty, które skutecznie usuną mech zarówno z trawy jak i z podjazdu czy ścieżek wyłożonych kostką.

Najlepsze preparaty do zwalczania mchu z trawnika

Nawóz do trawników z mchem z mikroelementami Target, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz do trawników z mchem z mikroelementami – 1 kg | Target
Nawóz WE typu NK, zawiera podstawowe składniki pokarmowe: azot, fosfor i siarkę oraz mikroskładniki takie jak: bor, miedź, żelazo, mangan i cynk. Zawiera zwiększoną ilość żelaza, które zapobiega występowaniu mchu na trawniku.
Sprawdź, gdzie kupić
Nawóz trawnik z mchem wybarwia Substral, Sklep ZielonyOgrodek pl
Nawóz do trawnika z mchem – 5 kg | Substral
Profesjonalny nawóz do stosowania w miejscach występowania mchu. Nawóz zawiera odpowiednio dobrane, łatwo przyswajalne składniki, dzięki którym trawa rozkrzewia się i zagęszcza, a w efekcie ogranicza występowanie mchu.
Sprawdź, gdzie kupić
Effect24h 680 EC zwalcza chwasty i mech w 24h Target, Sklep ZielonyOgrodek
Effect24h 680 EC – zwalcza chwasty i mech w 24h – 150 ml | Target
Środek niszczy zielone części roślin (nie tylko mchu), nie uszkadzając ich zdrewniałych pędów. Równie dobrze radzi sobie z usuwaniem mchu z podjazdów, dróg dojazdowych czy chodników.
Sprawdź, gdzie kupić

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T. zdjęcie tytułowe: Katarzyna Jeziorska

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Preparaty do zwalczania mchu z trawnika | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Preparaty do zwalczania mchu z trawnika | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (4)