Logo
Logo

Projekt ogrodu z hortensjami

Hortensje to jedne z najpopularniejszych roślin, które zdobyły serca wielu miłośników ogrodnictwa. Nic dziwnego, że niemal każdy chce mieć je w swoim ogrodzie – mają piękne, obfite kwiaty i w dodatku nie są zbyt skomplikowane w uprawie. Jak w takim razie samodzielnie stworzyć projekt ogrodu z hortensjami? To całkiem proste z naszym modułem od GardenPuzzle! 

Spis treści
Jak powinien wyglądać projekt ogrodu z hortensjami? Jak zaprojektować ogród z hortensjami? Rośliny użyte w projekcie ogrodu z hortensjami Inspirujące pomysły na projekt ogrodu z hortensjami

Projekt ogrodu z hortensjami to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie spójność, elegancję i chcą cieszyć się kwitnącymi roślinami przez niemal cały okres wegetacji. Hortensje sprawdzą się zarówno w ogrodzie w stylu angielskim jak i francuskim, zadowolą fanów shabby chic i wyrafinowanych minimalistów. 

Jak stworzyć projekt ogrodu z hortensjami?

Projekt ogrodu z hortensjami możecie stworzyć przy wykorzystaniu modułu do projektowania od GardenPuzzle, który znajdziecie w zakładce PROJEKTOWANIE OGRODU. Jeśli chcielibyście zaplanować aranżację swojego zielonego zakątka, zajrzyjcie tam koniecznie! W aplikacji możecie zmienić tło projektu na zdjęcie swojego ogrodu. Wystarczy, że w menu wybierzecie polecenie "Zmień tło". Później zostaje już tylko dobra zabawa z wyborem roślin i wyposażenia! 

Ogród, w którym królują hortensje, zawsze będzie na topie. Dobrym patentem na stworzenie takiej koncepcji jest obsadzanie hortensjami tych stref w ogrodzie, które są najbardziej reprezentacyjne. Rośliny te symbolizują bogactwo, obfitość i powodzenie, dlatego bez wątpienia sprawdzą się szczególnie we frontowej części działki. 

Zdjęcie wykorzystane w projekcie: volokhatiuk / Depositphotos. Projekt ogrodu wykonany w programie GardenPuzzle
Hortensje dodadzą charakteru i podkreślą reprezentacyjność wejścia do domu, a także świetnie sprawdzą się sadzone przy alejkach
W naszym projekcie postawiliśmy na połączenie hortensji o klasycznych kolorach (kwiaty białe i niebieskie) i funkii. Cała kompozycja jest spójna, uporządkowana i uniwersalna – można odtworzyć ją w wielu polskich ogrodach. 
 
 

Rośliny użyte w projekcie ogrodu z hortensjami

  1. Hortensja drzewiasta 'Anabelle' 
  2. Hortensja ogrodowa 'Bailmer'ENDLESS SUMMER 
  3. Hortensja bukietowa 'Limelight' 
  4. Hortensja dębolistna
  5. Funkia

Inspirujące pomysły na projekt ogrodu z hortensjami 

 Tekst: Katarzyna Augustyniak, zdjęcie wykorzystane w projekcie: volokhatiuk / Depositphotos. Projekt ogrodu wykonany w programie GardenPuzzle

Autor
Projekt ogrodu z hortensjami
Projekt ogrodu z hortensjami
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (26)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (6)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-ogrod_projekty_ogrodow