Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2022
25
Okazje

Projekt ogrodu z hortensjami

Hortensje to jedne z najpopularniejszych roślin, które zdobyły serca wielu miłośników ogrodnictwa. Nic dziwnego, że niemal każdy chce mieć je w swoim ogrodzie – mają piękne, obfite kwiaty i w dodatku nie są zbyt skomplikowane w uprawie. Jak w takim razie samodzielnie stworzyć projekt ogrodu z hortensjami? To całkiem proste z naszym modułem od GardenPuzzle! 

 

Projekt ogrodu z hortensjami to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie spójność, elegancję i chcą cieszyć się kwitnącymi roślinami przez niemal cały okres wegetacji. Hortensje sprawdzą się zarówno w ogrodzie w stylu angielskim jak i francuskim, zadowolą fanów shabby chic i wyrafinowanych minimalistów. 

Jak stworzyć projekt ogrodu z hortensjami?

Projekt ogrodu z hortensjami możecie stworzyć przy wykorzystaniu modułu do projektowania od GardenPuzzle, który znajdziecie w zakładce PROJEKTOWANIE OGRODU. Jeśli chcielibyście zaplanować aranżację swojego zielonego zakątka, zajrzyjcie tam koniecznie! W aplikacji możecie zmienić tło projektu na zdjęcie swojego ogrodu. Wystarczy, że w menu wybierzecie polecenie "Zmień tło". Później zostaje już tylko dobra zabawa z wyborem roślin i wyposażenia! 

Ogród, w którym królują hortensje, zawsze będzie na topie. Dobrym patentem na stworzenie takiej koncepcji jest obsadzanie hortensjami tych stref w ogrodzie, które są najbardziej reprezentacyjne. Rośliny te symbolizują bogactwo, obfitość i powodzenie, dlatego bez wątpienia sprawdzą się szczególnie we frontowej części działki. 

Projekt ogrodu z hortensjami - wizualizacja
Zdjęcie wykorzystane w projekcie: volokhatiuk / Depositphotos. Projekt ogrodu wykonany w programie GardenPuzzle
Hortensje dodadzą charakteru i podkreślą reprezentacyjność wejścia do domu, a także świetnie sprawdzą się sadzone przy alejkach
W naszym projekcie postawiliśmy na połączenie hortensji o klasycznych kolorach (kwiaty białe i niebieskie) i funkii. Cała kompozycja jest spójna, uporządkowana i uniwersalna – można odtworzyć ją w wielu polskich ogrodach. 

Rośliny użyte w projekcie ogrodu z hortensjami

  1. Hortensja drzewiasta 'Anabelle' 
  2. Hortensja ogrodowa 'Bailmer'ENDLESS SUMMER 
  3. Hortensja bukietowa 'Limelight' 
  4. Hortensja dębolistna
  5. Funkia

Inspirujące pomysły na projekt ogrodu z hortensjami 

 Tekst: Katarzyna Augustyniak, zdjęcie wykorzystane w projekcie: volokhatiuk / Depositphotos. Projekt ogrodu wykonany w programie GardenPuzzle

Autor
Projekt ogrodu z hortensjami
Projekt ogrodu z hortensjami
Katarzyna Augustyniak

Kocha chwasty, poezję haiku i ma słabość do łabędzi z opon. Pisze o zasadach dobrej kompozycji, ale tak naprawdę o wiele bardziej interesuje ją opowieść, która się za nią kryje. Ponad wszystko ceni sobie kawę, kolor różowy i krótkie artykuły. Wierzy, że ogród to najlepsza forma terapii.

Dowiedz się więcej
Powiązane rośliny
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (23)Komentarze


Twoja strona ogrodu