Trzy przedogródki w zabudowie szeregowej

Propozycja rozwiązania przestrzeni przedogródków opiera się na rysunku szachownicowym. Linearny podział wyznaczają granitowe płyty, które oddzielone są od siebie kwaterami wypełnionymi naprzemiennie jasnymi otoczakami i żurawką, rośliną charakteryzującą się wysoko wypiętrzonymi w stosunku do liści kwiatostanami.

Posłuchaj
00:00

Propozycja rozwiązania przestrzeni przedogródków opiera się na rysunku szachownicowym. Linearny podział nawierzchni wyznaczają granitowe płyty, które oddzielone są od siebie kwaterami wypełnionymi naprzemiennie jasnymi otoczakami i żurawką (4), rośliną charakteryzującą się wysoko wypiętrzonymi w stosunku do liści kwiatostanami.

Poszczególne wnętrza przedogródków oddzielone są od siebie formowanymi żywopłotami wykonanymi z buka. W tym wypadku zaproponowano zastosowanie buka pospolitego o liściach zielonych (2) oraz buka pospolitego w odmianie 'Purpurea', o liściach purpurowych (3). Pozwoli to na rozbicie jednorodnej ściany zieleni.


☺️ Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTube oraz na naszym internetowym forum ogrodniczym.

Obserwuj
Autor
Architekci i projektanci krajobrazu Architekci i projektanci krajobrazu

Profesjonalni architekci krajobrazu dzielą się swoimi projektami, ich realizacją i aranżacją.

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Więcej na ten temat
Najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych – czyli jaka? Zwróć uwagę na te składniki
Treści naszych partnerów
Tydzień 18, Sentencja nr:5
Do oczka wodnego możemy już wpuścić ryby. Wodę w stawie należy systematycznie oczyszczać z glonów i obumarłych szczątków roślin. Ciągły przepływ wody w zbiorniku (np. dzięki fontannie bądź kaskadzie) ograniczy ilość glonów.
Przeczytaj także
Jak dbać o oczko wodne? Oczko wodne przyjazne dzikiej faunie Jak wykonać oczko wodne z betonu? 2 sposoby Hodowla ryb w ogrodzie: jak duże powinno być oczko wodne?
Tydzień 18, Sentencja nr:4
Pamiętajmy o systematycznym podlewaniu i nawożeniu żywopłotów. Do nawożenia możemy stosować nawóz długo działający, stopniowo uwalniający składniki, który podsypuje się pod krzewy raz w roku (wiosną).
Przeczytaj także
Jak nawozić trawnik wiosną? Praktyczne porady Nawożenie iglaków | Czym nawozić wiosną, latem i jesienią? Wiosenne nawożenie roślin ogrodowych | Jak to zrobić dobrze? Pielęgnacja drzew, krzewów i żywopłotów. W jaki sposób, kiedy i czym przycinać?
Tydzień 18, Sentencja nr:1
Możemy sadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach (ich wybór jest o tej porze roku bardzo duży). W tym celu wykopujemy dołek nieco większy niż bryła korzeniowa.
Przeczytaj także
Jak i kiedy sadzić iglaki? | Praktyczne porady Sadzenie tui na żywopłot | Sprawdź, jak to zrobić bez błędów! Sadzenie róż: jak, gdzie i kiedy? | Jak to zrobić, by pięknie kwitły? Wiosenne sadzenie drzew i krzewów | Z odkrytym korzeniem, w pojemnikach i balotowane
Komentarze

Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści