Pachira jest bardzo dekoracyjną rośliną o dużych dłoniastych liściach, z czasem tworząca małe drzewko z charakterystycznym pniem splecionym w warkocz. Pachira nie jest trudną rośliną w uprawie, dobrze znosi trudne warunki i jest odporna na zaniedbania.

Pachira w doniczce osiąga do 1,5 metra wysokości i z czasem tworzy małe drzewko, w naturze do 30 metrów. Często w sprzedaży kilka roślin splata się tak aby ich pędy utworzyły warkocz. Pachira nadwodna często nazywana jest butelkowcem, drzewem butelkowym, a nawet kasztanem gwinejskim. W krajach anglojęzycznych nazywana jest money tree.

Pachira ma duże, jasnoróżowe kwiaty z długimi pylnikami, niestety w warunkach domowych, kwitnie niezwykle rzadko. Liście są długości 30-40 cm żywozielone, dłoniaste złożone z 5-7 listków osadzonych na długim ogonku.

Pachira dobrze znosi przycinanie i dzięki temu, można uzyskać ładny, zwarty pokrój. Roślina dobrze się czuje zarówno w salonie jak i w łazience. Jest odporna na zaniedbania, dobrze znosi trudne warunki. Pachirę przesadzamy co roku na wiosnę do uniwersalnej ziemi z dodatkiem gruboziarnistego piasku. Niezbędna jest warstwa drenażu na dnie doniczki.

Roślina lubi obfite podlewanie w okresie letnim, jednak należy uważać aby jej nie przelać, Podłoże w doniczce nie powinno być cały czas wilgotne. Pomiędzy podlewaniami powinno lekko przeschnąć. Nie zaszkodzi jej nawet krótkie przesuszenie. Liście pachiry zraszamy regularnie, a zimą podlewamy bardzo rzadko. w czasie jesieni i zimy należy podlewać oszczędnie. Od wiosny do jesieni nawozimy co 3 tygodnie mieszanką nawozową. Nawozimy co dwa tygodnie w okresie od wiosny do jesieni. Pamiętajmy także o regularnym usuwaniu kurzu z liści oraz przycinaniu długich pędów.

Pachira dobrze rośnie w temperaturze pokojowej 18-23 °C, w zimie temperatura nie może spadać poniżej 14 °C. Lubi stanowiska jasne, jednak nie bezpośrednim słońcu. Zbyt mała ilość słońca powoduje opadanie liści i zahamowanie wzrostu. Najlepiej jak rośnie sama i ma sporo miejsca wokół siebie, Nie lubi jak jest potrącana, a jej dłoniaste liście na długich ogonkach często się wyłamują.