Logo
Logo

Warkocz z sansewierii | Jak go zrobić, by nie uszkodzić rośliny? Zobacz poradnik krok po kroku

Sansewieria cylindryczna, znana również jako "sansewiera warkoczowa", to roślina, która zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników roślin doniczkowych. Jej unikalny wygląd i łatwość w pielęgnacji sprawiają, że jest idealnym wyborem dla początkujących ogrodników.

Michał z kanału JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK pokaże, jak zapleść z niej efektowny warkocz. Zobaczcie FILM!

JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK / YouTube

 

Jak zaplatać warkocz sansewierii cylindrycznej? Krok po kroku

Sansewieria cylindryczna to nie tylko piękna roślina, ale także świetny sposób na dodanie charakteru i stylu do wnętrza. Jej unikalny wygląd i łatwość w pielęgnacji sprawiają, że jest idealnym wyborem dla każdego miłośnika roślin. Chcesz wiedzieć, jak zapleść warkocz z jej liści? Odkryj tajniki tej techniki i przekształć swoją roślinę w prawdziwe dzieło sztuki! 

Podział rośliny i przygotowanie do zaplatania

Aby przygotować ją do zaplatania, należy ją delikatnie wyciągnąć z ziemi, zachowując korzenie. Następnie korzenie należy dokładnie opłukać w letniej wodzie, aby usunąć resztki ziemi.

Zahartowanie rośliny

Zanim przystąpimy do zaplatania warkocza, ważne jest, aby zahartować roślinę. Oznacza to delikatne wyginanie liści w taki sposób, aby przyzwyczaiły się do nienaturalnego formowania. Młode liście sansewiery są elastyczne i gąbczaste, co ułatwia ich formowanie. Kluczem jest delikatność, aby nie uszkodzić rośliny.

Sztuka zaplatania

Zaplatanie warkocza z sansewiery to prosta technika, która polega na przeplatanie liści. Najdłuższy liść przesuwamy do środka, a następnie jego sąsiadów po obu stronach. Proces ten powtarzamy, aż uzyskamy pożądany efekt. Na koniec warkocz zabezpieczamy gumką, którą później można zastąpić ozdobnym sznureczkiem.

Przesadzanie i dekorowanie

Po zaplątaniu warkocza przyszedł czas na przesadzenie rośliny. Wybierając odpowiednią doniczkę, warto zwrócić uwagę na jej estetykę. Sansewieria cylindryczna dobrze czuje się w ziemi przeznaczonej dla kaktusów i sukulentów. Po posadzeniu rośliny warto dodać ozdobne elementy, takie jak kamienie czy patyczki bambusowe, które podkreślą jej urok.

Podlewanie i pielęgnacja

Mimo że sansewieria jest tolerancyjna wobec niedoboru wody, warto ją podlać tuż po przesadzeniu. Pamiętajmy, że regularna pielęgnacja i obserwacja rośliny to klucz do jej zdrowego wzrostu.

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl na podstawie filmu JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK, zdjęcie tytułowe: kolaż – Annora / Adobe Stock

Autor
Warkocz z sansewierii | Jak go zrobić, by nie uszkodzić rośliny? Zobacz poradnik krok po kroku
Warkocz z sansewierii | Jak go zrobić, by nie uszkodzić rośliny? Zobacz poradnik krok po kroku
JAK FAJNIE MIEĆ OGRÓDEK

Michał to amator i miłośnik działkowania. Dla niego działka stanowi ucieczkę od codzienności i stresów związanych z pracą. Wykorzystuje każdą wolną chwilę, by spędzić ją na swoim kawałku ziemi, który nie tylko pobudza endorfiny, ale również stanowi źródło inspiracji przez cały rok. Uważa, że prace na działce są doskonałym treningiem dla ciała, eliminując potrzebę korzystania z klubów fitness czy siłowni. Jego działka jest miejscem eksperymentów; nie jest idealna, nie jest w pełni wyposażona ani nie przypomina tych z katalogów, co dodaje jej unikalnego charakteru.

Tagi
 
Powiązane tematy
Powiązane rośliny

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl