Logo
Logo

Ziemia do kaktusów | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Kaktusy i sukulenty to bardzo odporne rośliny, które są niezwykle łatwe w uprawie, a jednocześnie mogą stanowić wspaniałą ozdobę w każdym wnętrzu. Mnogość gatunków pozwala na znalezienie rośliny, która wyjątkowo przypadnie nam do gustu. Jednak, mimo że rośliny te mają niewielkie wymagania, to trzeba zapewnić im odpowiednie warunki, aby mogły zdrowo rosnąć przez wiele lat. Najważniejsze w przypadku kaktusów jest odpowiednie podłoże. Jaką ziemię do kaktusów wybrać?

Spis treści
Jaką ziemię do kaktusów wybrać? Dlaczego warto kupić gotową ziemię do kaktusów?

Jaką ziemię do kaktusów wybrać?

  • Ziemia do kaktusów powinna się charakteryzować dużą przepuszczalnością, dzięki temu warunki będą zbliżone do naturalnych.
  • Nie powinna ona być bogata w składniki pokarmowe, a więc należy zrezygnować z żyznej ziemi przeznaczonej do kwiatów domowych lub wymieszać ją z piaskiem lub żwirem, aby uzyskać glebę ubogą w składniki odżywcze i dobrze przepuszczalną.
  • Trzeba jednak zwrócić uwagę, aby było to kilka rodzajów żwiru i pasku, które będą dobrze wymieszane z ziemią. Jeśli podłoże będzie nadmiernie gromadziło wodę, to kaktusy mogą zgnić.
  • Przygotowanie własnej mieszanki może być nieco kłopotliwe ze względu na konieczność umiejętnego dobrania proporcji składników oraz zakup różnorodnych produktów.

 

Dlaczego warto kupić gotową ziemię do kaktusów?

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup gotowej ziemi do kaktusów. Dzięki temu zyskamy pewność, że ma ona odpowiedni skład, kwasowość, przepuszczalność i strukturę, która zapewni kaktusom optymalne warunki do wzrostu. W gotowej ziemi ilość i proporcje składników dobrane są tak, aby idealnie spełniać wymagania danego gatunku roślin, co bezpośrednio wpływa na ich kondycję. To właśnie dostęp do składników pokarmowych zapewnia wzrost roślin, ich dobrą kondycję i większą odporność na niekorzystne czynniki, czy choroby.

Ziemia do kaktusów
Gotowa ziemia do kaktusów, CACTUS – 3 l
Podłoże Substral Cactus to idealnie skomponowana mieszanka torfu wysokiego i niskiego, piasku kwarcowego i keramzytu stworzona specjalnie dla kaktusów i sukulentów. Odpowiednio dobrane składniki gwarantują doskonałą przepuszczalność podłoża. 
Kup online w naszym sklepie!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: ladymojo / Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do kaktusów | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do kaktusów | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl