Logo
Logo

Kolekcja roślin domowych | Zielone trendy w stylu Bright And Breezy

Niekiedy może zaskakiwać fakt, że w temacie roślin domowych również panują trendy, ciekawe style i mody. Poznajcie rośliny z kolekcji Spring/Summer 2022 Trend Collection, które wybrano inspirując się stylem Bright And Breezy i dowiedzcie się, dlaczego postawiono właśnie na nie!

Spis treści
Kolekcja roślin Spring/Summer 2022 Trend Collection Sześć roślin domowych w stylu Bright And Breezy Jak wyeksponować rośliny – gdzie najlepiej je ustawić?

Kolekcja roślin Spring/Summer 2022 Trend Collection

Świat ogrodniczy również ma swoje trendy, co oczywiście nie omija roślin domowych! Organizacja Flower Council of Holland co roku wybiera wyjątkowe kwiaty doniczkowe i tworzy kolekcje, które wielokrotnie nawiązują do panujących nurtów w wystroju wnętrz, a nawet w modzie.

Na początku roku 2022 zebrano sześć ciekawych roślin do kolekcji Spring/Summer 2022 Trend Collection. Inspiracją przy ich wyborze był styl Bright And Breezy, który ma wielu wielbicieli przez co kwiaty te stały się jednymi z "must have" w domach pasjonatów zieleni. Poznaj je!

Sześć kwiatów domowych w stylu Bright And Breezy

Fot. thejoyofplants.co.uk

1. Kaladium

Wyjątkowej urody roślina o dużych, sercowatych ale też delikatnych liściach, które są ozdobne nie tylko dzięki swoim kształtom ale też wzorom z ozdobnych plam i plamek w kolorach czerwonym, różowym lub białym. Kaladium (łac. Caladium) u wielu osób budzi natychmiastowy zachwyt. Wpasowuje się w styl Bright And Breezy doskonale reprezentując ciekawość budzącego się świata i "lekkość chwili". 

2. Dzwonki

Różowe, białe lub liliowe dzwonki to podstawa, gdy myśli się o delikatnej wiosennej porze. Kwiaty dzwonków (łac. Campanula) wydają się przepełnione optymizmem i ma się wrażenie, że naprawdę cicho przygrywają do wiosennych ptasich treli. Wyraźnie widać, dlaczego ta roślina należy do wiosennych trendów roślinnych.

3. Szczawik

Przyciągające wzrok purpurowe lub zielone liście i kontrastujące z nimi różowe lub białe kwiaty to wesołe połączenie. Liście i kwiaty niektórych szczawików (łac. Oxalis) mogą nawet zawitać na stole, jako jadalny dodatek do świeżych sałatek!

 
 

4. Miotła

Te żółto kwitnące witki w doniczce, nazywane są miotłami. Ich prawdziwa nazwa to Genisteae i pochodzą z dalekich krańców Australii, gdzie są uwielbianymi przez owady zapylające krzewami. W Polsce ciężko je znaleźć w sklepach ogrodniczych ale warto się za nimi rozglądać, bo dzięki przyciągającym wzrok, grzbiecistym kwiatom i ich delikatnemu zapachowi, roślina doskonale zdobi dom wiosną.

5. Scindapsus

Scindapsus (łac. Scindapsus) wnosi do kolekcji roślin wiosennych w stylu Bright And Breezy dziki akcent. dzięki swoim długim pnączom, które wspinają się lub zwisają. Jest to również doskonała roślina oczyszczająca powietrze, dzięki czemu zarówno w domu, jak i w biurze panuje przyjemna atmosfera.

6. Bugenwilla

Bugenwilla (łac. Bougainvillea) to bogactwo kolorów z regionów basenu śródziemnomorskiego! To co w tak bardzo ozdobny sposób wyróżnia pnące, to nie kwiaty, a ich przylistki o intensywnie różowym, fioletowym ale też pomarańczowym i białym kolorze. Można odnieść wrażenie, że słoneczne barwy bugenwilli mają być zaproszeniem dla cieplejszych dni wiosny!

Fot. thejoyofplants.co.uk
 
 

Jak mądrze eksponować rośliny – gdzie najlepiej je ustawić?

Rośliny z tej kolekcji wyglądają niezwykle efektownie postawione w grupie, w której stworzą wyjątkowe wykończenie pomieszczenia w stylu Bright And Breezy.

Wybierając doniczki dla tych gatunków najlepiej sięgnąć po te z ceramiki lub szkła, a ich kształty i barwy powinny przywodzić na myśl zabawę i beztroskę – wybierajmy świeże, pastelowe odcienie i nie bójmy się ich przerysowanych designów!

Fot. thejoyofplants.co.uk


Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, na podstawie: The houseplants from The Spring/Summer 2022 Trend Collection / @thejoyofplants, zdjęcia: thejoyofplants.co.uk

Autor
Kolekcja roślin domowych | Zielone trendy w stylu Bright And Breezy
Kolekcja roślin domowych | Zielone trendy w stylu Bright And Breezy
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl
kategoria-dom_i_balkon_rosliny_w_mieszkaniu
NAJNOWSZE TREŚCI