Logo
Logo

Nawozy do pelargonii | Jakie wybrać i gdzie kupić?

By nasze pelargonie pięknie i bujnie kwitły przez cały sezon musimy o to odpowiednio zadbać. Do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się nawożenie. Dowiedz się, dlaczego jest ono tak istotne, kiedy i jak nawozić kwiaty balkonowe oraz gdzie kupić najlepsze nawozy dla pelargonii.

Spis treści
Czy trzeba nawozić pelargonie? Które nawozy są najlepsze i gdzie je kupić? Jak i kiedy nawozić pelargonie?

Dlaczego trzeba nawozić pelargonie?
Wymagające kwiaty balkonowe

Pelargonii nie trzeba przedstawiać – te wyjątkowe rośliny doniczkowe zdobią nasze balkony i tarasy ogromną ilością kwiatów. Niemal przez cały sezon tworzą nowe pączki kwiatowe i listki. Taka siła wzrostu i kwitnienia potrzebuje oczywiście dużo energii i składników odżywczych, dlatego pelargonie należy uprawiać na miejscach pełnych światła i systematycznie nawozić.

Rośliny te potrafią wykorzystać większość składników pokarmowych zawartych w glebie w swoich doniczkach już po pierwszym miesiącu, dlatego prawidłowe odżywianie ich nawozami jest niezwykle istotne.

Jakie nawozy stosować?
Gdzie najlepiej kupić

Do pelargonii można stosować wszelkie nawozy naturalne i mineralne, choć najlepszy skład mają specjalne nawozy tworzone z myślą o pelargoniach (i innych roślinach kwitnących). Mają one w swoim składzie większe wartości potasu i fosforu od innych – pierwiastków niezbędnych do wytwarzania kwiatów przez rośliny.

Nawozy dla pelargonii mają różną formę. Mogą to być koncentraty do rozrobienia z wodą, gotowe środki w formie granulatów jak i specjalnych kapsułek do umieszczania w doniczce.

Nawoz do pelargonii surfinii petunii Sumin
Nawóz Do Pelargonii, Surfinii i Innych Petunii
Płynny koncentrat nawozowy do rozpuszczania w wodzie dla pelargonii ale też surfinii, petunii i innych obficie kwitnących roślin doniczkowych.
Kup online w naszym sklepie
Biohumus Extra Pelargonia Ekodarpol
Biohumus Extra Pelargonia
Płynny nawóz naturalny, którego zastosowanie powoduje dobre ukorzenienie się roślin, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia i stymuluje ich prawidłowy rozwój oraz powstawanie pąków kwiatowych.
Kup online w naszym sklepie
Czy rośliny przetrwają bez Ciebie? Tak, dzięki tym urządzeniom do wakacyjnego podlewania
Przeczytaj także
Czy rośliny przetrwają bez Ciebie? Tak, dzięki tym urządzeniom do wakacyjnego podlewania
FertiCaps Kapsulki Nawozowe Pelargonia Surfinia
FertiCaps, Kapsułki Nawozowe Pelargonia, Surfinia
Kapsułki nawozowe zapewniają obfite i długotrwałe kwitnienie pelargonii. Wystarczy wrzucić kapsułkę do wody, wymieszać i gotowe – bez konieczności dawkowania.
Kup online w naszym sklepie

Kiedy i jak nawozić pelargonie?
Przydatne wskazówki

  • Pelargonie nawozimy niemal przez cały sezon wegetacyjny – od wiosny do wczesnej jesieni.
  • Dawkowanie jest zależne od formy i typu nawozu, np. tzw. koreczki nawozowe wkładamy do ziemi w doniczce i nie musimy pamiętać o dawkowaniu, a jedynie o systematycznym podlewaniu naszych roślin. Nawozy koncentraty musimy rozrabiać w wodzie to odpowiedniego stężenia (podanego na opakowaniu) i podlewać nie częściej niż co 1-2 tygodnie (to również zwykle można znaleźć w zaleceniach producenta).
  • Nawożenie pelargonii kończymy w drugiej połowie lata ale jeśli traktujemy je jako rośliny sezonowe (jednoroczne) można to robić jeszcze do końca września.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Albrecht Fietz/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do pelargonii | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do pelargonii | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl