Logo
Logo

Nawozy do pelargonii | Jakie wybrać i gdzie kupić?

By nasze pelargonie pięknie i bujnie kwitły przez cały sezon musimy o to odpowiednio zadbać. Do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych zalicza się nawożenie. Dowiedz się, dlaczego jest ono tak istotne, kiedy i jak nawozić kwiaty balkonowe oraz gdzie kupić najlepsze nawozy dla pelargonii.

Spis treści
Czy trzeba nawozić pelargonie? Które nawozy są najlepsze i gdzie je kupić? Jak i kiedy nawozić pelargonie?

Dlaczego trzeba nawozić pelargonie?
Wymagające kwiaty balkonowe

Pelargonii nie trzeba przedstawiać – te wyjątkowe rośliny doniczkowe zdobią nasze balkony i tarasy ogromną ilością kwiatów. Niemal przez cały sezon tworzą nowe pączki kwiatowe i listki. Taka siła wzrostu i kwitnienia potrzebuje oczywiście dużo energii i składników odżywczych, dlatego pelargonie należy uprawiać na miejscach pełnych światła i systematycznie nawozić.

Rośliny te potrafią wykorzystać większość składników pokarmowych zawartych w glebie w swoich doniczkach już po pierwszym miesiącu, dlatego prawidłowe odżywianie ich nawozami jest niezwykle istotne.

Jakie nawozy stosować?
Gdzie najlepiej kupić

Do pelargonii można stosować wszelkie nawozy naturalne i mineralne, choć najlepszy skład mają specjalne nawozy tworzone z myślą o pelargoniach (i innych roślinach kwitnących). Mają one w swoim składzie większe wartości potasu i fosforu od innych – pierwiastków niezbędnych do wytwarzania kwiatów przez rośliny.

 

Nawozy dla pelargonii mają różną formę. Mogą to być koncentraty do rozrobienia z wodą, gotowe środki w formie granulatów jak i specjalnych kapsułek do umieszczania w doniczce.

Nawoz do pelargonii surfinii petunii Sumin
Nawóz Do Pelargonii, Surfinii i Innych Petunii
Płynny koncentrat nawozowy do rozpuszczania w wodzie dla pelargonii ale też surfinii, petunii i innych obficie kwitnących roślin doniczkowych.
Kup online w naszym sklepie
Biohumus Extra Pelargonia Ekodarpol
Biohumus Extra Pelargonia
Płynny nawóz naturalny, którego zastosowanie powoduje dobre ukorzenienie się roślin, przyspiesza ich wzrost, wzmacnia i stymuluje ich prawidłowy rozwój oraz powstawanie pąków kwiatowych.
Kup online w naszym sklepie
FertiCaps Kapsulki Nawozowe Pelargonia Surfinia
FertiCaps, Kapsułki Nawozowe Pelargonia, Surfinia
Kapsułki nawozowe zapewniają obfite i długotrwałe kwitnienie pelargonii. Wystarczy wrzucić kapsułkę do wody, wymieszać i gotowe – bez konieczności dawkowania.
Kup online w naszym sklepie

Kiedy i jak nawozić pelargonie?
Przydatne wskazówki

  • Pelargonie nawozimy niemal przez cały sezon wegetacyjny – od wiosny do wczesnej jesieni.
  • Dawkowanie jest zależne od formy i typu nawozu, np. tzw. koreczki nawozowe wkładamy do ziemi w doniczce i nie musimy pamiętać o dawkowaniu, a jedynie o systematycznym podlewaniu naszych roślin. Nawozy koncentraty musimy rozrabiać w wodzie to odpowiedniego stężenia (podanego na opakowaniu) i podlewać nie częściej niż co 1-2 tygodnie (to również zwykle można znaleźć w zaleceniach producenta).
  • Nawożenie pelargonii kończymy w drugiej połowie lata ale jeśli traktujemy je jako rośliny sezonowe (jednoroczne) można to robić jeszcze do końca września.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Albrecht Fietz/Pixabay ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Nawozy do pelargonii | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Nawozy do pelargonii | Jakie wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl