Logo
Logo

Ziemia do pelargonii | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Pelargonie, którym zapewni się odpowiednie warunki, potrafią kwitnąć do późnej jesieni. Dodatkowym atutem tych roślin jest fakt, że posiadają wiele odmian barwnych, które przyciągają wzrok każdego z nas. Cały sekret ich wyglądu to odpowiednie podłoże, a później nawożenie dedykowanymi nawozami. Dowiedz się, dlaczego ziemia do pelargonii jest tak ważna, jak ją wybrać i co robić, by ich kwiaty cieszyły oko od wiosny do jesieni?

Spis treści
Dlaczego warto kupować specjalną ziemię do pelargonii? Dlaczego odpowiednia ziemia do pelargonii jest ważna?

Dlaczego warto kupować specjalną ziemię do pelargonii?

Pelargonie po rozrośnięciu są duże i okazałe, dlatego zawczasu warto pomyśleć o odpowiedniej dla nich ilości ziemi.

  • Gotowe podłoża, które są dostępne w sklepach są wyposażone w odpowiednią ilość mikroelementów i składników odżywczych (czasem też nawozów), dzięki nim pelargonia już na samym początku sezonu dostanie odpowiednią dawkę mikroelementów.
  • Pelargonie to kwiaty, która lubią przepuszczalną ziemię. Dlatego należy zwrócić uwagę na to czy gotowe podłoże jest wyposażone w torf lub materiał drenażowy, który zapewni odpowiedni przepływ wody.
  • Odczyn pH gleby przeznaczonej do pelargonii nie powinien być zbyt kwaśny, ale też nie powinien być zbyt zasadowy. Kwasowość ziemi dla pelargonii będzie wynosić około 7,0 pH. Wartość ta sprawi, że roślina będzie miała łatwość w pobieraniu składników odżywczych.

 
Ziemia Do Pelargonii, Surfini i Roślin Balkonowych
Ziemia Do Pelargonii, Surfinii i Roślin Balkonowych
Gotowa ziemia do pelargonii (i innych kwitnących roślin balkonowych) łączy w sobie wyselekcjonowany torf wysoki oraz innowacyjny dodatek ECOFIBREX®, pochodzący z naturalnych włókien drzewnych, aby zapewnić optymalną przepuszczalność i lekkość podłoża.
Kup idealną ziemię do pelargonii i innych kwiatów balkonowych

Dlaczego odpowiednia ziemia do pelargonii jest ważna?

Aby pelargonie pięknie kwitły potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, ale przede wszystkim stanowiska, które zapewni im zdrowy wzrost i odżywienie. Gotowe podłoża do roślin będą miały odpowiedni dla nich odczyn pH (dla kwiatów balkonowych najlepiej jeśli jest to odczyn obojętny) oraz wstępną, niezbędną dawkę składników odżywczych, potrzebnych do wytworzenia pąków kwiatowych.

Pomimo, że ziemia dla pelargonii posiada odpowiednią strukturę, można je wzbogacić perlitem lub keramzytem. Taki drenaż pozwala na swobodny przepływ wody, co znacznie zwiększa szansę tych roślin na przetrwanie do końca sezonu, a nawet i dłużej.

Czy rośliny przetrwają wakacje bez Ciebie? Tak, dzięki tym urządzeniom do automatycznego podlewania
Przeczytaj także
Czy rośliny przetrwają wakacje bez Ciebie? Tak, dzięki tym urządzeniom do automatycznego podlewania

Uwaga! Nie zapomnij o...

Nie zapominajmy, że jeśli pelargonie są sadzone w doniczkach lub skrzyniach na tarasie lub balkonie, powinniśmy zadbać o to by woda mogła spłynąć otworami w dnie, jeśli nalejemy jej za dużo.

Pelargonia to kwiat wdzięczny w uprawie. Jeśli zadbamy o odpowiednie nawożenie dedykowanym nawozem do pelargonii, zgodnie z producencką instrukcją, to roślina odwdzięczy się nam pięknymi kwiatami oraz zdrowym liśćmi nawet przez kilkanaście tygodni, a nawet i kilka miesięcy, w których temperatury przekraczają 20 °C.

Tekst: G.T., zdjęcie tytułowe: Pelargonium for Europe ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do pelargonii | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do pelargonii | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Więcej na ten temat
Zwiń Pokaż więcej (3)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (1)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl