Logo
Logo

Ziemia do pelargonii | Jaką wybrać i gdzie kupić?

Pelargonie, którym zapewni się odpowiednie warunki, potrafią kwitnąć do późnej jesieni. Dodatkowym atutem tych roślin jest fakt, że posiadają wiele odmian barwnych, które przyciągają wzrok każdego z nas. Cały sekret ich wyglądu to odpowiednie podłoże, a później nawożenie dedykowanymi nawozami. Dowiedz się, dlaczego ziemia do pelargonii jest tak ważna, jak ją wybrać i co robić, by ich kwiaty cieszyły oko od wiosny do jesieni?

Spis treści
Dlaczego warto kupować specjalną ziemię do pelargonii? Dlaczego odpowiednia ziemia do pelargonii jest ważna?

Dlaczego warto kupować specjalną ziemię do pelargonii?

Pelargonie po rozrośnięciu są duże i okazałe, dlatego zawczasu warto pomyśleć o odpowiedniej dla nich ilości ziemi.

  • Gotowe podłoża, które są dostępne w sklepach są wyposażone w odpowiednią ilość mikroelementów i składników odżywczych (czasem też nawozów), dzięki nim pelargonia już na samym początku sezonu dostanie odpowiednią dawkę mikroelementów.
  • Pelargonie to kwiaty, która lubią przepuszczalną ziemię. Dlatego należy zwrócić uwagę na to czy gotowe podłoże jest wyposażone w torf lub materiał drenażowy, który zapewni odpowiedni przepływ wody.
Pelargonie bardzo nie lubią przelania i nieosłoniętych stanowisk, które są narażone na częste opady deszczu.

  • Odczyn pH gleby przeznaczonej do pelargonii nie powinien być zbyt kwaśny, ale też nie powinien być zbyt zasadowy. Kwasowość ziemi dla pelargonii będzie wynosić około 7,0 pH. Wartość ta sprawi, że roślina będzie miała łatwość w pobieraniu składników odżywczych.

Ziemia Do Pelargonii HYDRO+
Ziemia DO PELARGONII, Hydro+ – 20 l
Gotowe podłoże do pelargonii HYDRO+ to produkt powstały na bazie torfu oraz torfu kokosowego. Stanowi idealną mieszaninę do uprawy pelargonii i kwiatów balkonowych.
Kuo online!
Chcesz, by Twoje hortensje i rododendrony kwitły pięknie, długo i obficie? Ten nawóz to klucz
Przeczytaj także
Chcesz, by Twoje hortensje i rododendrony kwitły pięknie, długo i obficie? Ten nawóz to klucz

Dlaczego odpowiednia ziemia do pelargonii jest ważna?

Aby pelargonie pięknie kwitły potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, ale przede wszystkim stanowiska, które zapewni im zdrowy wzrost i odżywienie. Gotowe podłoża do roślin będą miały odpowiedni dla nich odczyn pH (dla kwiatów balkonowych najlepiej jeśli jest to odczyn obojętny) oraz wstępną, niezbędną dawkę składników odżywczych, potrzebnych do wytworzenia pąków kwiatowych.

Pomimo, że ziemia dla pelargonii posiada odpowiednią strukturę, można je wzbogacić perlitem lub keramzytem. Taki drenaż pozwala na swobodny przepływ wody, co znacznie zwiększa szansę tych roślin na przetrwanie do końca sezonu, a nawet i dłużej.

Dodatkowe uwagi!

Nie zapominajmy, że jeśli pelargonie są sadzone w doniczkach lub skrzyniach na tarasie lub balkonie, powinniśmy zadbać o to by woda mogła spłynąć otworami w dnie, jeśli nalejemy jej za dużo.

Pelargonia to kwiat wdzięczny w uprawie. Jeśli zadbamy o odpowiednie nawożenie dedykowanym nawozem do pelargonii, zgodnie z producencką instrukcją, to roślina odwdzięczy się nam pięknymi kwiatami oraz zdrowym liśćmi nawet przez kilkanaście tygodni, a nawet i kilka miesięcy, w których temperatury przekraczają 20 °C.

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, G.T., zdjęcie tytułowe: Pelargonium for Europe ed.

Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!
Autor
Ziemia do pelargonii | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Ziemia do pelargonii | Jaką wybrać i gdzie kupić?
Sklep ogrodniczy

Eksperci sklepu ogrodniczego zielonego ogródka podpowiedzą Wam, co warto kupić, by zakładać i pielęgnować ogrody przydomowe. Podpowiadają także, jak dbać o rośliny i uniknąć błędów w uprawie roślin doniczkowych.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (5)
Powiązane rośliny
Zwiń Pokaż więcej (1)