Logo
Logo

Koreczki nawozowe – wygodny sposób nawożenia roślin doniczkowych!

Koreczki nawozowe to wygodny sposób nawożenia roślin doniczkowych: domowych i balkonowych. Wystarczy tylko wetknąć koreczek do ziemi, a zawarte w nim składniki pokarmowe będą działać nawet przez 6 miesięcy! To łatwe, prawda? Sprawdzamy, jak wyglądają koreczki nawozowe i jak je stosować.

Spis treści
Koreczki nawozowe – jaki mają skład i jak działają? Dlaczego warto stosować koreczki nawozowe? Zalety koreczków nawozowych

Koreczki nawozowe – jaki mają skład i jak działają?

Utrzymanie roślin w dobrej kondycji tak, aby zachwycały swym wyglądem i były odporne na różne niekorzystne czynniki, wymaga on nas odpowiedniej pielęgnacji. Należy dobrze wybrać stanowisko dla roślin, użyć odpowiedniego podłoża i dbać o prawidłowe nawodnienie. Jednak te zabiegi nie przyniosą efektów, jeśli rośliny nie będą miały dostępu do składników pokarmowych, dlatego trzeba pamiętać o ich nawożeniu. Doskonałym na to sposobem są koreczki nawozowe.

Koreczki nawozowe zawierają wieloskładnikowy, długo działający nawóz Osmocote. Granulki nawozu zostały ze sobą sklejone, by ułatwić ich stosowanie – wystarczy tylko wetknąć je do ziemi w doniczce, a one pod wpływem wilgoci zaczną działać. Każda granulka otoczona jest polimerową otoczką, dzięki której substancje pokarmowe uwalniają się stopniowo – odżywiając rośliny nawet przez 6 miesięcy. Granulki mają bogaty skład – zawierają komplet makro- mikroelementów niezbędnych roślinom do wzrostu, są to m.in.: azot, fosfor, potas, magnez, bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk. Te składniki zapewniają ładne wybarwienie zielonych liści, obfite kwitnienie oraz zdrowy wzrost roślin przez cały sezon.

koreczki do nawożenia roślin doniczkowych
Fot. ZielonyOgrodek.pl
Substral Osmocote to długo działający nawóz w postaci koreczków do kwiatów i roślin domowych. Unikalna formuła polimerowej otoczki sprawia, że pod wpływem wilgoci i temperatury podłoża nawóz stopniowo uwalnia się do gleby. Roślina otrzymuje więc codziennie małą, dostosowana do jej potrzeb dawkę składników odżywczych.

Koreczki nawozowe Substral Osmocote można stosować do nawożenia wszystkich roślin doniczkowych: balkonowych u domowych.


Dlaczego warto stosować koreczki nawozowe?

Koreczki nawozowe są przede wszystkim niezwykle proste i wygodne w stosowaniu (bo wystarczy wetknąć je do ziemi). Dodatkowo praktycznie nie ma możliwości przenawożenia (bo substancje pokarmowe uwalniają się stopniowo). Roślina otrzymuje więc codziennie małą, dostosowana do jej potrzeb dawkę składników odżywczych.

Nawóz jest bardzo wydajny, rośliny potrafią wykorzystać nawet do 85% składników pokarmowych w porównaniu do zwykłych granulatów, gdzie sięga to zaledwie 25%!

Skład każdej granulki jest idealnie dopasowany do potrzeb rośliny, uzupełniając podłoże w niezbędne składniki pokarmowe. Dzięki temu roślina jest dobrze odżywiona, co pozytywnie wpływa na wzrost, rozwój systemu korzeniowego, kwitnienie, wybarwienie liści i kwiatów oraz ogólną kondycję. Rośliny wykazują większą odporność na choroby, szkodniki i inne niesprzyjające czynniki.

Koreczki nawozowe Osmocote do roślin doniczkowych
Koreczki nawozowe Osmocote do roślin doniczkowych
Substral Osmocote. Nawóz Extra długo działający do kwiatów i roślin domowych – działa 5 razy dłużej i wydajniej niż zwykły granulat. Odżywia roślinę codziennie przez 6 miesięcy, wystarczy więc jedno nawożenie na sezon. Bez ryzyka przenawożenia. Bogaty w mikroelementy. Duża wydajność – 85% nawozu jest pobierana przez roślinę.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ!

Zalety koreczków nawozowych

  • Łatwe stosowanie
    Wystarczy wyjąć koreczek z opakowania i wetknąć go do ziemi!
  • Długie działanie
    Wystarczy 1 nawożenie w sezonie, działają do 6 miesięcy!
  • Zbilansowany skład
    Zawierają makro- i mikroelementy w idealnych proporcjach dla roślin!

Koreczki nawozowe do roślin doniczkowych
Fot. ZielonyOgrodek.pl
Koreczki nawozowe można stosować do wszystkich roślin domowych i balkonowych. Ich wszechstronny skład zapewnia stały dostęp do składników pokarmowych, a dzięki specjalnej otoczce polimerowej związki są stopniowo uwalniane do podłoża. To oznacza, że roślina codziennie otrzymuje niewielką dawkę składników pokarmowych.

Jak stosować koreczki nawozowe?

Stosowanie koreczków nawozowych jest niezwykle proste. Wystarczy w czasie sadzenia umieścić je 5 cm pod powierzchnią ziemi w równej odległości od korzeni i krawędzi doniczki, a następnie przykryć ziemią i obficie podlać. Nawóz zawarty w granulce będzie uwalniał się stopniowo do gleby pod wpływem wilgoci i temperatury podłoża przez okres do 6 miesięcy. W celu uzyskania najlepszych efektów można dodatkowo dołożyć 1 koreczek na roślinę na przełomie czerwca i lipca.

logo Substral

Artykuł powstał we współpracy z marką Substral – producentem koreczków nawozowych

Więcej informacji o firmie i produktach znajdziesz na: www.lovethegarden.com

 

Autor
Koreczki nawozowe – wygodny sposób nawożenia roślin doniczkowych!
Koreczki nawozowe – wygodny sposób nawożenia roślin doniczkowych!
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy