Zachowaj smak lata | Jak zrobić pyszną nalewkę z czereśni?

Kieliszki słodkiej nalewki czereśniowej na spirytusie

Czereśnie to prawdziwe skarby natury. Te małe, rubinowe owoce, które pojawiają się w pełni lata, są nie tylko wyjątkowo smaczne, ale także pełne zdrowotnych korzyści. Ale czy wiedziałeś, że możesz zamienić te słodkie, soczyste owoce w wyjątkową nalewkę, która zachowa ich smak i dobroczynne właściwości przez cały rok? Oto nasz przepis na wyśmienitą nalewkę z czereśni.

Posłuchaj
00:00
Najnowszy numer
Gardeners' World - Edycja Polska Gardeners' World - Edycja Polska
przejrzyj
Gardeners' World - Edycja Polska
15
Spis treści
Na co dobra jest nalewka z czereśni? Jak zrobić nalewkę z czereśni na spirytusie? Ile cukru do nalewki z czereśni? Czy na nalewkę z czereśni trzeba owoce drylować?

Czereśnie: smak i zdrowie w jednym owocu 

Czereśnie to prawdziwa eksplozja smaku. Są słodkie, lekko kwaskowate, z subtelnym nutą migdałów. Ich smak jest tak wyjątkowy, że trudno go pomylić z czymkolwiek innym. Ale czereśnie to nie tylko smak. Są one bogatym źródłem wielu witamin i minerałów, takich jak witamina C, potas, miedź i mangan. Są także doskonałym źródłem antyoksydantów, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami i chronią nasze ciało przed różnymi chorobami. 

Przepis na nalewkę z czereśni

Możesz cieszyć się nią na zimno, jako dodatek do deserów, lub podgrzewać i serwować jako ciepły napój na zimowe wieczory. Pamiętaj, że robienie nalewki to nie tylko sposób na zachowanie smaku lata przez cały rok, ale także wspaniały sposób na cieszenie się zdrowotnymi korzyściami płynącymi z czereśni. Smacznego!

Składniki 

  • 1 kg dojrzałych czereśni
  • 500 g cukru
  • 1 l spirytusu
  • 1 laskę wanilii (opcjonalnie)

Przygotowanie

  1. Zacznij od dokładnego umycia czereśni. Następnie usuń pestki, starając się nie uszkodzić owoców. Możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą specjalnego urządzenia do usuwania pestek z czereśni.
  2. Umieść czereśnie w dużym słoju, który jest na tyle duży, aby pomieścić wszystkie owoce i spirytus. Dodaj cukier i laskę wanilii, jeśli zdecydujesz się na jej użycie.
  3. Wlej spirytus do słoja, tak aby całkowicie pokrył owoce. Zamknij słoik i wstrząśnij nim kilka razy, aby cukier zaczął się rozpuszczać.
  4. Teraz musisz poczekać. Przechowuj słoik w ciemnym, chłodnym miejscu przez co najmniej 6 tygodni. W tym czasie nalewka powinna nabrać pięknego, głębokiego koloru i intensywnego smaku czereśni.
  5. Po 6 tygodniach nalewkę należy przesączyć przez gęste sito lub gaza, aby usunąć owoce. Nalewkę można teraz przelewać do butelek.

Smacznego!

Tekst: ZO, zdjęcie tytułowe: Pixel-Shot / Adobe Stock


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś artykuł do końca. Bądź na bieżąco i zapisz się do newslettera. Zajrzyj do naszego sklepu internetowego, dołącz do dyskusji na forum ogrodniczym i wypróbuj aplikację do projektowania ogrodu.

Obserwuj
Autor
Redakcja portalu Redakcja portalu

Redakcja ZielonyOgrodek.pl to zespół ogrodników i projektantów, który dzieli się z wami swoją praktyczną wiedzą i pomysłami na ogród. 

Artykuły autora Wszyscy autorzy
Tematy
Więcej na ten temat
Powiązane rośliny

Czereśnia / Wiśnia ptasia Prunus avium

Warsaw Garden Expo 2025 – to tu 18-20 lutego spotkają się miłośnicy roślin i profesjonaliści
Komentarze

Zobacz nasz
Sklep ogrodniczy
sprawdź ofertę
Sklep Zielony Ogródek
Bestsellery
Tagi
Najnowsze treści