Logo
Logo

Letnie bukiety z pelargonii

Letnie bukiety z pelargonii to prosty sposób na urokliwą dekorację stołu ogrodowego, czy domowej jadalni. Nic tak nie ożywia wnętrza jak różnokolorowe kwiaty. Prezentujemy wam kilka inspiracji, które z pewnością pobudzą waszą kreatywność i pchną was do działania! 

Spis treści
Pomysły na letnie bukiety z pelargoniami Film: kompozycje pelargonii z innymi roślinami na balkon i taras

Letnie bukiety wcale nie muszą być skomponowane z dalii, mieczyków, czy cynii. Uwierzcie nam, że wystarczą pelargonie z dodatkiem małych detali w postaci traw, czy łąkowych bylin, które uda wam się zerwać w trakcie spaceru. Spójrzcie na to, co dla was przygotowaliśmy. 

Pomysły na letnie bukiety z pelargonii

Pelargonie nie mają dużych wymagań, dobrze rosną praktycznie w każdej glebie. Pochodzą z Afryki Południowej i wobec tego potrzebują dużo światła, ale mimo to nie powinny być narażone na nadmierne bezpośrednie nasłonecznienie, bo ich liście mogą ulec poparzeniu. Idealnym stanowiskiem dla pelargonii jest balkon lekko zacieniony w godzinach południowych. 

Pelargonie kwitną bardzo obficie od maja aż do pierwszych przymrozków. To m.in. dlatego świetnie sprawdzają się jako kwiaty bukietowe

Pomysły na letnie bukiety z pelargonii - fot. Pelargonium for Europe
Fot. Pelargonium for Europe 
1. Elegancki bukiet w stylu vintage pełen dekoracyjnych suszonych kwiatów i świeżych pelargonii, umieszczonych w wypełnionych wodą, kwiatowych fiolkach jest pełen uroku. Delikatnie pastelowe odcienie suszonych kwiatów pięknie kontrastują z żywymi kolorami pelargonii. Wskazówka: aby dłużej cieszyć się tym bukietem, regularnie uzupełniaj we fiolkach świeżą wodę i wymieniaj pelargonie w razie potrzeby.
2. Dzięki różnorodnym kwiatom w szerokiej gamie kolorów, kształtów i rozmiarów pelargonie są wspaniałymi kwiatami ciętymi. W szklanych wazonach wraz z trawami i kuklikami w centralnym miejscu na stole dodają lekkości i potęgują radosny nastrój podczas ogrodowego przyjęcia. Dopasowane świece stożkowe podkreślają uroczysty charakter i tworzą piękną poświatę o zmroku.
3. Kolorowe pelargonie cięte, kukliki i trawy w szklanych wazonach z ozdobnymi świecami na stole tworzą wyjątkowy klimat. 

FILM: Pelargonie – kompozycje pelargonii z innymi roślinami na balkon i taras

ogród na co dzień / Youtube

 

Tekst: Redakcja ZielonyOgrodek.pl, zdjęcia: Pelargonium for Europe, kampania unijna Europe In Bloom 

Autor
Letnie bukiety z pelargonii
Letnie bukiety z pelargonii
Redakcja portalu ZielonyOgrodek.pl

Portal ZielonyOgrodek.pl prowadzony jest przez doświadczony zespół redakcyjny. Tworzymy dla Was treści z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim dzielimy się naszymi pomysłami i ogrodowym doświadczeniem.

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (3)
 

Komentarze

Dodaj komentarz
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Może będziesz pierwsza/-y? Zajrzyj na Forum ZielonyOgrodek.pl