Logo
Logo

Trendy w zielonej branży | Złote Medale Gardenii 2021

Na Targach GARDENIA 2021 zobaczymy aż 13 produktów nagrodzonych Złotym Medalem - jedną z najbardziej rozpoznawalnych statuetek w Polsce! O Złoty Medal mogą ubiegać się tylko te produkty i usługi, które wyróżniają się na rynku swoimi walorami jakościowymi, technologicznymi i użytkowymi. Zapraszamy do zapoznania się z listą Laureatów.

Złote Medale MTP 2021

ZŁOTY MEDAL to najbardziej rozpoznawalna w Polsce nagroda przyznawana za wysoki poziom innowacyjności produktów. Laureatów z każdej branży wybiera prestiżowe grono ekspertów. W konkursie nagradzana jest innowacyjność, pomysłowość i nowoczesność. O Złoty Medal mogą ubiegać się tylko te produkty i usługi, które wyróżniają się na rynku dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym.

 

ZŁOTY MEDAL to nie tylko nagroda, to strategia promocji nagradzanych firm, która zaczyna się na targach Grupy MTP.

13 nagrodzonych produktów na Targach Gardenia 2021

Gardenia to impreza pełna zielonych inspiracji, szans biznesowych, ale i mocno merytoryczna, śledząca trendy. I właśnie te najnowocześniejsze rozwiązania zostały dostrzeżone i wyróżnione przez ekspertów branży. Pod przewodnictwem profesora Grzegorza Skrzypczaka z Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii Katedry Agronomii Zakładu Ogólnej Uprawy Roli i Roślin w Poznań, sąd konkursowy Złotego Medalu 2021 nagrodził produkty i rozwiązania, które kreować będą trendy w zielonej branży.

Oto nagrodzone produkty i firmy:

1. Autorska kolekcja dalii dr inż. Wiesława Legutko

„Z miłości do kwiatów” to autorska kolekcja dalii dr inż. Wiesława Legutko. Powstała ona z ogromnej pasji do ogrodnictwa, która stanowi ważny element życia jej twórcy. Kwiaty, a w szczególności dalie są wielką miłością Wiesława, który postanowił stworzyć nową gamę dalii własnej hodowli. Dalie z tej serii są wyjątkowe, ponieważ ich autorem jest prezes firmy W. Legutko. Wybór asortymentu do serii powstał w oparciu o ulubione kolory i odmiany szefa.
W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.

2. Dynia zwyczajna patison Aureus F1

Patison Aureus F1 jest doskonałą odmianą cechującą się wysokim plonowaniem oraz wysoką jakością owoców, które nadają się do przygotowania wielu potraw oraz konserwowania. Owoce są niskokaloryczne i bogate w witaminy oraz mikroelementy, są doskonałe w diecie osób dbających o utrzymanie właściwej masy ciała.
W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.

3. Ekokosiarki Raymo

Kosiarki Raymo to nowa koncepcja kosiarek. To cicha praca, brak wibracji, zerowa emisja, a także uniwersalność i niskie koszty eksploatacji. Ekokosiarki Raymo są niskie, mają zerowy promień́ skrętu oraz napęd na cztery koła zapewniający pewną jazdę̨ oraz manewrowość. Urządzenie jest zdalnie sterowanie dzięki czemu operator zachowuje bezpieczną odległość. Ekokosiarki idealnie sprawdzą się w terenach miejskich , na farmach fotowoltaicznych czy przy pielęgnacji terenów zielonych wokół dużych zakładów pracy.
Raymo S.R.O. / Tomex-Ogrody

4. Elektryczna pompa zanurzeniowa WA BEST ONE VOX MA

Pompa elektryczna zatapialna do wody zanieczyszczonej z układem hydraulicznym ze stali nierdzewnej AISI 304. Płaszcz zewnętrzny, wirnik, filtr, pokrywa silnika, tarcza uszczelnienia i obudowa silnika wykonane ze stali AISI 304, wał z AISI 303. Uszczelnienie mechaniczne z ceramiki/węgla/NBR Zaopatrzone w kabel zasilający typu H05 RN-F dł. 5 m lub 10 m (jednofazowy), do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, z pływakiem lub bez.
Aries Power Equipment Sp. z o.o.

5. Kolekcja Daliowe Love

Kolekcja Daliowe Love to seria dalii w torbach stworzona z myślą o miłośnikach dalii. W jej skład wchodzi 6 wyjątkowych kompozycji odmian o różnej barwie, kształcie i wielkości kwiatostanów oraz wysokości roślin. Gama produktów jest różnorodna i została opracowana w oparciu o panujące trendy, a jej skład starannie dobrany. Ekologiczne opakowanie o atrakcyjnej grafice sprawia, że torby wyróżniają się na „półce sklepowej”.
W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o. o.

6. Kosa spalinowa HONDA UMK 450 E XEET

UMK 450 E XEET to profesjonalna kosa z uchwytem rowerowym zamontowanym na specjalnym systemie antywibrayjnym. Zastosowano w niej nowoczesny 4 – suwowy silnik Honda GX 50 o pojemności 47,9 cm³ i mocy 2 KM. Silnik ten oferuje niezawodną moc z bardzo wysokim momentem obrotowym. Kosa wyposażona jest w wytrzymałą głowicę żyłkową Tap & Go i w ostrze 3 zębne o wymiarach zewnętrznych 30,3 cm, dlatego też jest idealna zarówno do koszenia traw jak i chwastów o mocnych zdrewniałych łodygach.
Aries Power Equipment Sp. z o.o.

7. Kwietnik KARO eco coffee deska

Kwietnik KARO to idealne połączenie funkcjonalności, designu i troski o środowisko naturalne. Produkt zapewnia zdrowy wzrost roślinom /system odprowadzania wody/, ma bardzo atrakcyjną fakturę powierzchni a do jego produkcji zużywa się blisko 40% mniej plastiku. Zamiast tego ma w swoim składzie naturalne materiały takie jak wióry drzewne oraz łupiny kawy. Są to odpady, które trzeba byłoby zutylizować. Tymczasem dostają nowe życie w postaci prezentowanego produktu.
LAMELA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.

8. Luiza / Fasola Zwykła Karłowa

Odmiana szparagowa, średnio wczesna (okres wegetacji ok. 68 dni). Rośliny o silnym systemie korzeniowym. Strąki o intensywnie żółtej barwie z połyskiem, proste, mięsiste, bez tendencji do tworzenia włókna. Luiza wyróżnia się wysokim udziałem plonu handlowego w plonie ogólnym oraz wysoką tolerancją na choroby grzybowe, wirusowe i bakteryjne. Odmiana polecana do tradycyjnej uprawy w polu oraz przyśpieszonych upraw w tunelu. Przeznaczona na świeży rynek, nadaje się również do przetwórstwa.
PLANTICO - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.

9. Mieszanka przyciągająca TRZMIELE

Chcesz pomóc trzmielom? Chroń ich siedliska i twórz nowe. Stwórz własną łąkę i usłysz co w niej piszczy. Pochyl się nad nią, przyjrzyj się jej bujnemu życiu, złożoności form i ich wzajemnym korelacjom, zróżnicowanym strukturom roślinnym i pięknu owadów tam żyjących. Może razem zdołamy ocalić to co powoli bezpowrotnie tracimy.
Przedsiębiorstwo Nasienne TORAF Leszek, Tomasz i Rafał Węgrzynowscy Sp. j.

10. Nawozy z mączką bazaltową

Pierwsze w Polsce unikalne nawozy wieloskładnikowe z mączką bazaltową. Zawierają niezbędne mikro i makroelementy takie jak azot, fosfor i potas. Dodatek mączki bazaltowej wzbogaca nawóz o krzemionkę, tlenek glinu, tlenek żelaza, magnez, wapń, sód czy mangan. Dzięki doborowi składu nawozu pod kątem potrzeb ogrodników amatorów , przy udziale wyspecjalizowanych instytutów naukowych, nie występuje ryzyko przenawożenia roślin.
TARGET S.A. / TAMARK SA

11. Ogórek STARTER F1

Odmiana bardzo wczesna, bardzo plenna, pozbawiona goryczy. Owoc nawet w niekorzystnych warunkach agrometeorologicznych nie gorzknieje. Skórka – jasnozielona. Brodawka gruba , średniej wielkości, rzadka. Owoc wydłużony, z lekkimi bruzdami o stosunku dł. do szer. 3,1-3,2 : 1. Odmianę wyróżnia bardzo wysoka odporność na mączniaka rzekomego i brak tendencji do przerastania na grubość. Starter F1 jest również odporny na parcha dyniowatych. Przeznaczony na świeży rynek, do konserwowania i kwaszenia.
PLANTICO - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o. o.

12. Ziemia do traw ozdobnych Wokas Smart

Ziemia do traw ozdobnych to innowacja na skalę krajową. Jest to pierwszy na rynku produkt dedykowany do tego rodzaju roślin. Podążając za potrzebami klientów stworzyliśmy nowość, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających wielbicieli tego rodzajów zieleni. Jest to wyjątkowa kompozycja składników dzięki którym wszystkie trawy ozdobne będą rosły w odpowiednim dla siebie tempie.
WOKAS SA

13. Zraszacz pistoletowy HYDRON IDEAL™

Technologie zastosowane: UNI FIT™ - kompatybilność z akcesoriami i zraszaczami ogrodowymi innych marek dostępnych na rynku, stanowi to doskonałą alternatywę dla posiadaczy różnych systemów nawadniania -SAFETOUCH™ - antypoślizgowe pokrycie, zapewniające doskonałe właściwości użytkowania oraz zabezpieczające produkt w przypadku uderzenia w twarde powierzchnie Produkt wszedł do naszej oferty w tym roku. Cieszy się dużą popularnością wśród klientów.
CELL-FAST Sp. z o. o.

Kto zdobędzie nagrodę "Wybór Konsumentów"?

Trwa kolejny etap rywalizacji- plebiscyt Złoty Medal - Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy zadecydują  Internauci. Swoje głosy można oddawać poprzez stronę internetową

Źródło: materiały prasowe MTP

Tagi
Powiązane tematy