Logo
Logo
65
Okazje

Co najchętniej czytaliście w 2021? Najpopularniejsze porady ogrodnicze

Portal Zielony Ogródek odwiedziło w tym roku wielu stałych jak i nowych czytelników. Poszukiwane były bardzo różne tematy – od praktycznych wskazówek co do pielęgnacji roślin, aż po inspiracje i porady dotyczące aranżacji ogrodowych. Wśród nich zdołaliśmy wytypować TOP 10 najchętniej czytanych przez Was artykułów w 2021 roku! Poznajcie je!

 

10. 5 błędów w uprawie hortensji! Czego nie robić?

Hortensje nie są roślinami najprostszymi w uprawie. Czasem popełnia się błędy przy ich pielęgnacji, dlatego nasz poradnik typu "czego nie robić" był często przeglądany przez naszych czytelników i wyszukiwany przez początkujących ogrodników.

9. Jak pielęgnować lawendę, by obficie kwitła?

Letnie kwiaty, w tym przede wszystkim lawenda, były bardzo często czytanym tematem na Zielonym Ogródku! Artykuł o tym, jak pielęgnować lawendę, by obficie i długo kwitła cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

8. Zimowanie hortensji – jak ją zabezpieczyć przed mrozem?

Hortensja to piękna roślina ogrodowa, którą należy się odpowiednio opiekować, by cieszyła swymi kwiatami latem i jesienią. Jednym z elementów pielęgnacji tych krzewów jest ich przygotowanie do zimy. Czytelnicy szukali porad, jak zimować hortensję w 2021 roku.

7. Przepis na syrop lawendowy

Lawenda jest kochana przez Polaków, dlatego nie jest dziwne, że roślina ta znalazła się w naszych kuchniach! W 2021 roku wielu miłośników roślin robiło z niej syrop, na który przepis mamy na Zielonym Ogródku.

6. Czy wolno palić ognisko w ogrodzie?

Niektóre tematy nie są tak oczywiste jakby mogło się wydawać – jednym z najbardziej nurtujących, było palenie ogniska we własnym ogrodzie. Najnowsze, obowiązujące prawo na ten temat znajdowaliście na naszej stronie.

5. Sadzenie hortensji krok po kroku

W roku 2021 często trafiały do nas osoby szukające porad dotyczących sadzenia roślin ozdobnych. Niektórzy zabierali się do tego pierwszy raz, inni potrzebowali krótkiego przypomnienia, by o niczym nie zapomnieć podczas też ważnej czynności.

4. Co robić, by borówka amerykańska miała dużo owoców?

Borówki amerykańskie to jedne z superowoców, które uwielbiamy uprawiać w naszych ogrodach. Co robić, żeby nasze rośliny rodziły mnóstwo pysznych jagód? Tekst o pielęgnacji tych krzewów owocowych był bardzo poczytny!

3. Jak samodzielnie kompostować odpadki organiczne w ogrodzie?

W jaki sposób robić własny nawóz? Czym jest dokładnie kompost i dlaczego jest nazywany "czarnym złotem ogrodników"? Obszerny poradnik kompostowania był niezwykle często czytany w roku 2021. Bardzo nas cieszy, że eko-postawa jest z roku na rok coraz bardziej popularna!

2. Jak przycinać hortensję?

Sprawa zarówno łatwa jak i przysparzająca wielu wątpliwości. Często sprawdzaliście dlaczego i jak, krok po kroku, ciąć hortensję.

1. Co posadzić koło hortensji?

Hortensja i tematy na jej temat królowały na Zielonym Ogródku w roku 2021. Nasi czytelnicy byli bardzo ciekawi jak o nią dbać, ale jeszcze częściej szukali natchnienia i podpowiedzi, gdzie posadzić ten jeden z najbardziej ukochanych przez nas krzewów ozdobnych!

Tekst: Redakcja ZielonyOgródek.pl, zdjęcie tytułowe: Alesia Kazantceva/Unsplash

Tagi
Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Już jest! Nowe wydanie Gardeners` World
Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2022
Zamów z darmową dostawą do domu!