Logo
Logo
65
Do góry

Co najchętniej czytaliście w 2020? Najpopularniejsze porady ogrodnicze

Wraz z początkiem 2021 zrobiliśmy analizę, co w minionym roku podobało się czytelnikom Zielonego Ogródka najbardziej. W przygotowanym przez nas TOP 10 znalazły się tytuły, które nigdy nas nie zawodzą jak i zupełnie nieoczekiwane pozycje!

Sprawdźcie nasz ranking dziesięciu najczęściej czytanych artykułów 2020 roku!

10. Przycinanie róż

Róża to królowa kwiatów, którą musimy prawidłowo przycinać – wielu sprawdzało lub przypominało sobie zasady cięcia tych roślin.

9. Pomidory na balkonie

Artykuł o tym jak uprawiać pomidory w donicach na balkonie czy tarasie był najczęściej czytanym tematem wśród naszych "pomidorowych porad".

8. Uprawa lawendy w ogrodzie i doniczce

Lawenda to temat woda, nad którym pracuje się z wielką przyjemnością. Te urocze fioletowe kwiaty są bardzo lubiane i co roku wiele osób chce je również uprawiać we własnym zielonym zakątku.

7. Uprawa borówki amerykańskiej w ogrodzie

Wyjątkowe, pyszne i bardzo zdrowe owoce borówki amerykańskiej zapewniają temu krzewowi nie malejące zainteresowanie. Nic dziwnego, że wielu z nas chce uprawiać te rośliny i cieszyć się ich plonami.

6. Polecane odmiany borówki amerykańskiej

Zestawiania i porównywania różnych odmian roślin oraz pomoc w wyborze – takie porady zawsze cieszą się zainteresowaniem.

5. Co posadzić obok hortensji?

Co można posadzić przy hortensji, aby wyglądała jeszcze piękniej? Wielu szukało odpowiedzi na to pytanie.

4. Gnojówka z pokrzywy – jak przygotować i stosować?

Bardzo cieszymy się, że ten artykuł był tak poczytny! Ogród ekologiczny i umiejętność korzystania z darów natury to tematy, nad którymi bardzo mocno pracowaliśmy i będziemy stale rozwijać również w roku 2021.

3. Zimowanie lawendy

W jaki sposób zimują poszczególne gatunki lawendy, czy są wytrzymałe na mróz lub kiedy należy je okrywać – ten zbiór porad okazał się bardzo popularny.

2. Syrop lawendowy

Nie dość, że lawenda jest piękną rośliną ozdobną to na dodatek można z niej robić wiele pysznych przetworów! Jednym z najpopularniejszych był syrop.

1. Jak pielęgnować lawendę, by obficie kwitła?

Jak widzimy lawenda zajęła całe podium najczęściej czytanych artykułów Zielonego Ogródka w roku 2020! ...Może powinniśmy zmienić kolor naszego listka w logo na lawendowy?

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu