Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
5
Okazje

TOPBUXUS zapewnia zdrowy i piękny wygląd buszpanów

TOPBUXUS to seria naturalnych produktów do nawożenia i ochrony bukszpanów. Stosowane są z powodzeniem do upraw gruntowych i doniczkowych na całym świecie,  zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Produkty dostępne są na www.centrumzieleni.eu

 
Topbuxus Health-mix

Topbuxus Health-mix otrzymał w lutym 2017 r. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury w Poznaniu, potwierdzający wysoką jakość i innowacyjność produktu, przyznany pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)

W maju 2017 r. zdobył kolejny Złoty Medal Wybór Konsumenta w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury w Poznaniu.

Skuteczność nawozów potwierdził także w lipcu 2017 r. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, w 2014r. instytut badawczy DLV Plant w Boskoop w Holandii.

TOPBUXUS HEALTH-MIX

Kompleksowa pomoc i natychmiastowa ochrona bukszpanów. Nawóz dolistny WE w 100% na naturalnej bazie z zawartością pierwiastków śladowych. Zatrzymuje i likwiduje choroby grzybowe. Stosowany regularnie uodparnia na Cylindrocladium. Wzmacnia komórki roślin, poprawia sprężystość. Dzięki niemu liście stają się zielone i błyszczące. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i owadów. Wydajny, 1 tabletka wystarcza na 10m2 powierzchni bukszpanu, łatwy w użyciu, do upraw w gruncie i donicy, do stosowania przez profesjonalistów i hobbystów.

Stosowanie:
1 tabletkę rozpuścić w 1l wody i spryskać bukszpan, na całej jego powierzchni, od 3 do 5 razy w roku (w zależności od kondycji rośliny) zaczynając od marca kończąc w połowie października.

 • Nie stosować oprysków powyżej 25 st. C, a także poniżej 5 st. C.
 • Najlepiej stosować wcześnie rano lub wieczorem.
 • Można stosować podczas wilgotnej pogody, ale najlepsze efekty osiąga się przy ładnej pogodzie.
 • W przypadku mocno zakażonych roślin, zrzucających liście lub z mnóstwem brązowych plam, należy najpierw usunąć martwe liście i dopiero dokonać oprysku.

Skład:
NPK-9-0-11 + 2% MgO + 13% SO3 + 9% Cu

 • 8,5% N w postaci azotu mocznikowego
 • 10,6% K2O otrzymywany z siarczanu potasu
 • 1,7% MgO otrzymywany z rozpuszczalnego w wodzie siarczanu magnezu
 • 12,5% SO3 otrzymywany z rozpuszczalnego w wodzie siarczanu magnezu
 • 9,2% Cu otrzymywany z rozpuszczalnego w wodzie tlenochlorku miedzi (Zawartość miedzi mieści się (międzynarodowych) normach).

Opakowanie:
16kg

rzeźby z bukszpanów
bukszpany w ogrodzie pałacowym

Preparaty Topbuxus do bukszpanów stosowane są z powodzeniem na całym świecie, w Polsce między innymi na Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Pałacu Branickich w Białymstoku. Od 3 lat w Strijbek, w szkółce bukszpanów Topbuxus nie stosuje się fungicydów, rośliny są piękne i zdrowe.

FILM

We wrześniu 2016 r., zaniepokojony mieszkaniec Białegostoku, zgłosił się do nas z prośbą, żebyśmy pojechali ratować bukszpany do Pałacu Branickich. Pojechaliśmy... Ogród Pałacu Branickich wyglądał bardzo źle, co opisała także prasa (również w internecie). Stan bukszpanów niezwłocznie omówiliśmy z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Białymstoku, bo ratunek był konieczny, a podjęte wcześniej próby przez opiekujących się ogrodem, nie przyniosły rezultatu. Nasze sugestie i zalecenie zastosowania preparatów Topbuxus Health-mix i Topbuxus Grow spotkały się z aprobatą. Wykonano test, którego efekty były pozytywne.

W kwietniu tego roku, wykonano pierwsze opryski dolistne Topbuxus Health-mix, odżywiono bukszpany nawozem doglebowym Topbuxus Grow, czynności powtarzano do lipca, włącznie. Pielęgnacja trwała 4 miesiące. Obecnie stan roślinności został przywrócony do zdrowia. Kompozycje dywanowe są piękne i zadbane. Bukszpany mają soczyście zielony kolor, krzewy są pełne. Podinspektor Pani Nina Karczewska z Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku towarzyszyła nam podczas kontroli stanu bukszpanów. Dziś ogród jest piękną wizytówką miasta.

Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia

Topbuxus Grow

TOPBUXUS GROW

Podstawowy nawóz WE do bukszpanów, na bazie naturalnych składników. Jest idealnym, w pełni zbilansowanym, nawozem dla bukszpanów. Krzewy te są specyficznymi roślinami, potrzebują w odpowiednim czasie, odpowiedniej ilości siarki, magnezu, wapnia i potasu. Prawidłowy stosunek NPK jest niezbędny. Topbuxus Grow jest nawozem, który spełnia te wszystkie wymagania. Szybko wchłaniany przez rośliny sprawia, że efekty są widoczne w krótkim czasie. Odpowiednio odżywia bukszpany podczas wzrostu, utrzymuje bukszpan zdrowy i bez żółtych liści.

Stosowanie:

W doniczce:
1 gram granulatu na 1l doniczkę 3-4 razy w sezonie. Zaczynając w kwietniu kończąc w połowie września.

W gruncie:
50 gram granulatu rozsypać na 1m2, 3-4 razy w sezonie. Zaczynając w kwietniu kończąc w połowie września.

Skład:
NPK 12+4+16 (5MgO)

 • 11,9% azot (N) ogólny
 • 5,2% azot azotanowy (N-NO3)
 • 6,7% azot amonowy (N-NH4)
 • 4,0% tlenek fosforu (P2O5), rozpuszczalny w obojętnym cytrynianie amonu
 • 15,9% tlenek potasu (K2O), rozpuszczalny w wodzie
 • 5,3% tlenek magnezu (MgO), rozpuszczalny w wodzie
 • 23,1% siarka (SO3)
 • 4,6% tlenek wapnia (CaO), rozpuszczalny w kwasach mineralnych
Topbuxus Carpet

Opakowanie:
500g

TOPBUXUS CARPET

Specjalnie opracowana ściółka z włókien naturalnych, tworzy i oczyszcza środowisko wokół bukszpanu, przepuszcza powietrze, zapewnia właściwą wentylację, doskonale pobiera wodę i zatrzymuje wilgotność w najniższych partiach, co wpływa pozytywnie na system korzeniowy, choroby grzybowe nie rozprzestrzeniają się. Nie wymaga utylizacji, bo ulega rozkładowi w 100 proc., jest wolna od patogenów.

Stosowanie:
Rozprowadzić TOPBUXUS CARPET na 3 cm grubości pod bukszpanami i wokół. Pokryć całą powierzchnię co najmniej 20 cm od środka rośliny. W normalnych warunkach uzupełniać co 3-4 lata.

Opakowanie:
70 L

ściółka pod bukszpanami ściółka pod bukszpanami
CENTRUM ZIELENI

Nawozy TOPBUXUS do nabycia bezpośrednio u wyłącznego dystrybutora „Centrum Zieleni” Sp. z o.o. ul. Brzozowa 2/8, 42-200 Częstochowa

Sklep internetowy: www.sklep.centrumzieleni.eu

Kontakt: info@centrumzieleni.eu
tel. 605 883 877, 507 941 292

Więcej informacji na www.centrumzieleni.eu

Źródło: TOPBUXUS

Warto przeczytać
To Cię zainteresuje
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu