Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
5
Okazje

TOPBUXUS zapewnia zdrowy i piękny wygląd buszpanów

TOPBUXUS to seria naturalnych produktów do nawożenia i ochrony bukszpanów. Stosowane są z powodzeniem do upraw gruntowych i doniczkowych na całym świecie,  zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Produkty dostępne są na www.centrumzieleni.eu

 
Topbuxus Health-mix

Topbuxus Health-mix otrzymał w lutym 2017 r. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury w Poznaniu, potwierdzający wysoką jakość i innowacyjność produktu, przyznany pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu)

W maju 2017 r. zdobył kolejny Złoty Medal Wybór Konsumenta w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury w Poznaniu.

Skuteczność nawozów potwierdził także w lipcu 2017 r. Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, w 2014r. instytut badawczy DLV Plant w Boskoop w Holandii.

TOPBUXUS HEALTH-MIX

Kompleksowa pomoc i natychmiastowa ochrona bukszpanów. Nawóz dolistny WE w 100% na naturalnej bazie z zawartością pierwiastków śladowych. Zatrzymuje i likwiduje choroby grzybowe. Stosowany regularnie uodparnia na Cylindrocladium. Wzmacnia komórki roślin, poprawia sprężystość. Dzięki niemu liście stają się zielone i błyszczące. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i owadów. Wydajny, 1 tabletka wystarcza na 10m2 powierzchni bukszpanu, łatwy w użyciu, do upraw w gruncie i donicy, do stosowania przez profesjonalistów i hobbystów.

Stosowanie:
1 tabletkę rozpuścić w 1l wody i spryskać bukszpan, na całej jego powierzchni, od 3 do 5 razy w roku (w zależności od kondycji rośliny) zaczynając od marca kończąc w połowie października.

 • Nie stosować oprysków powyżej 25 st. C, a także poniżej 5 st. C.
 • Najlepiej stosować wcześnie rano lub wieczorem.
 • Można stosować podczas wilgotnej pogody, ale najlepsze efekty osiąga się przy ładnej pogodzie.
 • W przypadku mocno zakażonych roślin, zrzucających liście lub z mnóstwem brązowych plam, należy najpierw usunąć martwe liście i dopiero dokonać oprysku.

Skład:
NPK-9-0-11 + 2% MgO + 13% SO3 + 9% Cu

 • 8,5% N w postaci azotu mocznikowego
 • 10,6% K2O otrzymywany z siarczanu potasu
 • 1,7% MgO otrzymywany z rozpuszczalnego w wodzie siarczanu magnezu
 • 12,5% SO3 otrzymywany z rozpuszczalnego w wodzie siarczanu magnezu
 • 9,2% Cu otrzymywany z rozpuszczalnego w wodzie tlenochlorku miedzi (Zawartość miedzi mieści się (międzynarodowych) normach).

Opakowanie:
16kg

rzeźby z bukszpanów
bukszpany w ogrodzie pałacowym

Preparaty Topbuxus do bukszpanów stosowane są z powodzeniem na całym świecie, w Polsce między innymi na Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Pałacu Branickich w Białymstoku. Od 3 lat w Strijbek, w szkółce bukszpanów Topbuxus nie stosuje się fungicydów, rośliny są piękne i zdrowe.

FILM

We wrześniu 2016 r., zaniepokojony mieszkaniec Białegostoku, zgłosił się do nas z prośbą, żebyśmy pojechali ratować bukszpany do Pałacu Branickich. Pojechaliśmy... Ogród Pałacu Branickich wyglądał bardzo źle, co opisała także prasa (również w internecie). Stan bukszpanów niezwłocznie omówiliśmy z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Białymstoku, bo ratunek był konieczny, a podjęte wcześniej próby przez opiekujących się ogrodem, nie przyniosły rezultatu. Nasze sugestie i zalecenie zastosowania preparatów Topbuxus Health-mix i Topbuxus Grow spotkały się z aprobatą. Wykonano test, którego efekty były pozytywne.

W kwietniu tego roku, wykonano pierwsze opryski dolistne Topbuxus Health-mix, odżywiono bukszpany nawozem doglebowym Topbuxus Grow, czynności powtarzano do lipca, włącznie. Pielęgnacja trwała 4 miesiące. Obecnie stan roślinności został przywrócony do zdrowia. Kompozycje dywanowe są piękne i zadbane. Bukszpany mają soczyście zielony kolor, krzewy są pełne. Podinspektor Pani Nina Karczewska z Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku towarzyszyła nam podczas kontroli stanu bukszpanów. Dziś ogród jest piękną wizytówką miasta.

Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia

Topbuxus Grow

TOPBUXUS GROW

Podstawowy nawóz WE do bukszpanów, na bazie naturalnych składników. Jest idealnym, w pełni zbilansowanym, nawozem dla bukszpanów. Krzewy te są specyficznymi roślinami, potrzebują w odpowiednim czasie, odpowiedniej ilości siarki, magnezu, wapnia i potasu. Prawidłowy stosunek NPK jest niezbędny. Topbuxus Grow jest nawozem, który spełnia te wszystkie wymagania. Szybko wchłaniany przez rośliny sprawia, że efekty są widoczne w krótkim czasie. Odpowiednio odżywia bukszpany podczas wzrostu, utrzymuje bukszpan zdrowy i bez żółtych liści.

Stosowanie:

W doniczce:
1 gram granulatu na 1l doniczkę 3-4 razy w sezonie. Zaczynając w kwietniu kończąc w połowie września.

W gruncie:
50 gram granulatu rozsypać na 1m2, 3-4 razy w sezonie. Zaczynając w kwietniu kończąc w połowie września.

Skład:
NPK 12+4+16 (5MgO)

 • 11,9% azot (N) ogólny
 • 5,2% azot azotanowy (N-NO3)
 • 6,7% azot amonowy (N-NH4)
 • 4,0% tlenek fosforu (P2O5), rozpuszczalny w obojętnym cytrynianie amonu
 • 15,9% tlenek potasu (K2O), rozpuszczalny w wodzie
 • 5,3% tlenek magnezu (MgO), rozpuszczalny w wodzie
 • 23,1% siarka (SO3)
 • 4,6% tlenek wapnia (CaO), rozpuszczalny w kwasach mineralnych
Topbuxus Carpet

Opakowanie:
500g

TOPBUXUS CARPET

Specjalnie opracowana ściółka z włókien naturalnych, tworzy i oczyszcza środowisko wokół bukszpanu, przepuszcza powietrze, zapewnia właściwą wentylację, doskonale pobiera wodę i zatrzymuje wilgotność w najniższych partiach, co wpływa pozytywnie na system korzeniowy, choroby grzybowe nie rozprzestrzeniają się. Nie wymaga utylizacji, bo ulega rozkładowi w 100 proc., jest wolna od patogenów.

Stosowanie:
Rozprowadzić TOPBUXUS CARPET na 3 cm grubości pod bukszpanami i wokół. Pokryć całą powierzchnię co najmniej 20 cm od środka rośliny. W normalnych warunkach uzupełniać co 3-4 lata.

Opakowanie:
70 L

ściółka pod bukszpanami ściółka pod bukszpanami
CENTRUM ZIELENI

Nawozy TOPBUXUS do nabycia bezpośrednio u wyłącznego dystrybutora „Centrum Zieleni” Sp. z o.o. ul. Brzozowa 2/8, 42-200 Częstochowa

Sklep internetowy: www.sklep.centrumzieleni.eu

Kontakt: info@centrumzieleni.eu
tel. 605 883 877, 507 941 292

Więcej informacji na www.centrumzieleni.eu

Źródło: TOPBUXUS

Newsletter
Zapisz się na newsletter, aby otrzymywać od nas bezpłatne porady ogrodnicze!
Warto przeczytać
To Cię zainteresuje

 

Ważne tematy
Lista zakupów
ŚWIĘTA
Na czasie
ŚWIĘTA
Zobacz więcej
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu