Logo
Logo
Gardeners' world lipiec - sierpień 2021
Do góry

FLOWER EXPO POLSKA – 1. targi kwiatowych ciętych i roślin doniczkowych

W dniach 1-3 września 2016 odbędą się targi Flower Expo Polska, poświęcone kwiatom ciętym oraz roślinom doniczkowym. Towarzyszą one dobrze znanym targom Zieleń to Życie. W programie wydarzeń dodatkowych znajdują się liczne seminaria, wykłady i pokazy florystyczne.

 

Flower Expo Polska wzbogacone licznymi pokazami florystycznymi i seminariami branżowymi

Nowe targi w Warszawie, poświęcone kwiatom i roślinom doniczkowym Flower Expo Polska, dołączyły do ZIELEŃ TO ŻYCIE - targów roślin, ogrodnictwa i techniki odbywających się w EXPO XXI WARSZAWA zaprezentują ponad 60 międzynarodowych wystawców z 10 krajów Europy, Azji, Ameryki Południowej i Afryki.

Interesująco zapowiada się program wydarzeń dodatkowych. Pokazy florystyczne przyciągną z pewnością uwagę florystów. Dla wszystkich z branży kwiatowej przygotowane zostały liczne seminaria i wykłady. Targi odbędą się w dniach 1-3 września 2016 roku.

Pokazy florystyczne

W czwartek, 1 września 2016, na scenie zobaczymy utytułowanego florystę – Tomasza Maxa Kuczyńskiego. Podzieli się z publicznością swoim artystycznym kunsztem i rzemiosłem od 12:00 do 13:30 oraz od 14:30 do 16:00 w hali 4 Flower Expo Poland. Ostatnio Tomasz Max Kuczyński uczestniczył w Mistrzostwach „Florint Europa Cup” w Genui (Włochy), gdzie zajął 4 miejsce.

W piątek, 2 września, od godziny 10:00 do 11:30 na scenie pojawią się: Jagoda Głowińska i Kinga Czekajewska. Program po południu zakończy się pokazem Izy Tkaczyk w godzinach 14:30-16:00. Temat obydwu pokazów to "Inspiracje bukietowe". Piątkowe pokazy są organizowane przez partnera wspierającego - Stowarzyszenie Florystów Polskich (SFP).

Ostatniego dnia, w sobotę 3 września, Laura Belabrovik z Białorusi będzie inspirować publiczność swoimi artystycznymi dziełami od 10:00 do 11:30 i od 14:30 do 16:00. Pomiędzy tymi prezentacjami, Aafje Nijman z Bloomtube przedstawi obowiązujące trendy florystyczne na nadchodzący sezon jesień / zima 2016.

Johan Martens – mistrz florystyki z Holandii – zwizualizuje teorie Aafje aranżacjami z kwiatów ciętych i doniczkowych. Ta część programu odbędzie się między 12:00 a 14:00. Poza tym, scena zostanie również oddana studentom polskich szkół florystycznych. Ich pokazy będą miały miejsce w czwartek i piątek pomiędzy 16:00 a 18:00.

Seminaria

Podczas targów, zorganizowane będą seminaria przez Zieleń to Życie i Flower Expo Polska. Jednym z mówców będzie Theo Tiegelaar z AgroFreshPark w Polsce. Opowie on o logistyce i dystrybucji w branży ogrodniczej, w czwartek w godzinach od 15:30 do 16:00. AgroFreshPark Polska rozwija pierwsze centrum zrównoważonej dystrybucji w sektorze ogrodniczym w Łodzi.

W piątek 2 września, w godzinach od 13:15 do 14:00, Robert Roodenburg z holenderskiego Stowarzyszenia Hurtowników sektora kwiatowego (VGB), podczas swojego wystąpienia omówi projekt IntoGreen oraz podkreśli rolę, jaką odgrywają rośliny znajdujące się wewnątrz budynków oraz ich wpływ na klimat wnętrza.

Marc Eijsackers, dyrektor zarządzający Biura Kwiatowego Holandia (Flower Council of Holland), od 13:30 do 14:30, podzieli się swoją wiedzą z wyników badań przeprowadzonych w ośmiu krajach, dotyczących segmentacji konsumentów. Nacisk zostanie położony na Polakach i ich zakupowych zwyczajach. Od godziny 15:15 do 16:00 Marc Eijsackers wystąpi w kolejnym seminarium, podczas którego omówione zostaną media społecznościowe i ich wykorzystanie w sektorze ogrodniczym.

Ostatni, ale równie ważny prelegent, Kees van Rijn (Bart Kwiaty) przekaże odwiedzającym informacje i wskazówki dotyczące handlu w Polsce oraz podzieli się swoimi doświadczeniami. W sobotę seminaria branżowe nie są przewidziane.; goście będą mogli uczestniczyć w pokazach florystycznych.

Platforma dla sektora ogrodniczego w Polsce

Flower Expo Polska koncentruje się na kwiatach ciętych i roślinach doniczkowych, natomiast ZIELEŃ TO ŻYCIE, Organizowana przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni skupia się na roślinach zewnętrznych, takich jak drzewa, krzewy, rośliny rabatowe oraz projektowaniu terenów zieleni. Informacje i program są również dostępne na: www.zielentozycie.pl

W tym roku ZIELEŃ TO ŻYCIE odbędzie się po raz 24. W zeszłym roku wystawa zgromadziła 263 wystawców z 12 krajów a odwiedziło ją 16 000 osób z 300 krajów. Organizatorzy obu wydarzeń korzystają nawzajem ze swojej wiedzy, doświadczenia i sieci powiązań biznesowych. W tym roku dzięki połączonej formule zostanie rozszerzona promocja imprezy, działania dodatkowe oraz seminaria, które odbędą się podczas wystawy.

Flower Expo Polska, specjalnie dla florystów i kwiaciarni zorganizuje pokazy kwiatowe. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 60 wystawców sektora kwiatowego i ich liczba ciągle rośnie. Lista wystawców jest do pobrania na stronie www.

Partnerzy i Ambasadorzy

Partnerami i ambasadorami Flower Expo Polska jest: holenderska ambasada w Warszawie, Sigma International, Kuehne + Nagel, Rynek Hurtowy Bronisze w Warszawie, Międzynarodowa Organizacja Florint, Stowarzyszenie Florystów Polskich, Bloomtube, CHRYSAL i holenderskie Stowarzyszenie hurtowników sektora kwiatowego (VGB).

Program wydarzeń można pobrać na stronie www.flowerexpo.pl

Warto przeczytać
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu