Logo
Logo
84
Okazje

Naturalne preparaty z pokrzywy | Jakie wybrać i gdzie kupić?

Naturalne, bezpieczne dla przyrody, nieszkodliwe dla zwierząt – preparaty z pokrzyw to jedne z najlepszych produktów do dokarmiania roślin w ogrodzie, ale mają też mają inne zastosowanie! Są nazywane nawozami lub stymulatorami ale równie skuteczne działają jako środki ochrony roślin. Spotykamy je w formie płynnej do podlewana lub oprysków.

 

Dzięki temu, że pokrzywybogate w substancje odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy, kwasy organiczne itd.) po przetworzeniu stają się idealnymi środkami do stosowania w ogrodzie. Mają wszechstronne działanie – mogą być nawozami lub stymulatorami wzrostu, a ponadto sprawdzają się jako środki ochrony roślin

Na rynku znajdziemy obecnie gotowe produkty z pokrzyw w formie płynnej. Są to przede wszystkim łatwo przyswajalne nawozy naturalne, ale w formie oprysków działają też jako środki ochrony roślin, ponieważ skutecznie ograniczają występowanie szkodników i chorób (np. mszyc, przędziorków, mączniaków, szarej pleśni oraz chloroz).

Produkty z pokrzyw są dopuszczone do stosowania w uprawach ekologicznych. Ich zaletami są przede wszystkim brak ryzyka przenawożenia oraz to, że są w pełni bezpieczne dla środowiska (w tym dla zwierząt – np. pszczół). 

Polecamy naturalne preparaty z pokrzywy

Nawoz z pokrzywy Target, Sklep Zielony Ogrodek
Nawóz z pokrzywy | Target 
Nawóz z pokrzywy to idealny, ekologiczny preparat do każdego ogrodu. Jest to sfermentowany wyciąg z pokrzyw, który ma uniwersalne zastosowanie – jest łatwo przyswajalnym nawozem, ale można go również stosować jako środek do oprysków, do zwalczania szkodników i niektórych chorób roślin. W porównaniu do innych preparatów tego typu jest bardzo wydajny.
Przejdź do sklepu
Pokrzywa stymulator wzrostu Target, Sklep Zielony Ogródek
Pokrzywa – Stymulator wzrostu. Koncentrat l Target
Pokrzywa stymulator wzrostu to ekstrakt z pokrzywy przeznaczony do podlewania. Stosuje się go w uprawie drzew i krzewów owocowych, warzyw oraz roślin ozdobnych. Głównym działaniem preparatu jest stymulacja i wzmacnianie całej rośliny poprzez poprawienie jej ukorzenienia. Zapewnia obfite kwitnienie i plonowanie. Ponadto w znacząco ogranicza wystąpienie odglebowych infekcji grzybowych.
Przejdź do sklepu
Więcej produktów do ogrodu znajdziesz w internetowym sklepie ogrodniczym Sklep.ZielonyOgrodek.pl

Sprawdź NOWOŚCI i PROMOCJE!

Zdjęcie tytułowe: ivabalk/Pixabay edit.

Tagi
 
To Cię zainteresuje
Pokaż więcej (8)
Powiązane rośliny
Warto przeczytać
Lista zakupów


NEWSLETTER
Zapisz się i odbierz darmowe e-wydanie magazynu Gardeners` World!
 
Twoja strona ogrodu