Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2019

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

McCulloch: Narzędzia do wiosennych prac ogrodowych

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna i ogród domaga się wzmożonych prac. Rośliny wybudzone z zimowego snu zaczynają przypominać o swoich potrzebach. Jeśli chcemy w lecie cieszyć się efektami, już od teraz musimy rozpocząć prace ogrodowe. McCulloch prezentuje narzędzia, dzięki którym te pierwsze zabiegi będą bezbolesne dla obu stron.

Trawa oraz drzewa i krzewy to pozycje idealne, aby wypróbować narzędzia, które po długiej zimie nareszcie mają możliwość pokazać co potrafią. Kosiarka, podkaszarka, pilarka i traktor do zadań specjalnych marki McCulloch są już gotowe do kolejnych wyzwań i nie będą potrzebować zaproszeń do pracy. Zatem warto zapoznać się z ich możliwościami i zaplanować sobie ogrodnicze prace na najbliższe miesiące.

Nawet minimaliści nie wyobrażają sobie przydomowych ogrodów bez pięknego trawnika. Po zimowym wynurzeniu należy zorientować się w jego kondycji. Pierwszą czynnością jest posprzątanie (zgrabienie) z trawnika różnych śmieci naniesionych przez wiatr. Gdy trawnik się już „obudzi” grabimy go specjalnymi ostrymi grabiami (wertykulator ręczny), by usunąć filc (stara trawa, obumarłe źdźbła itp.).

Kosiarki

Jeżeli trawa jest wysadzona przez mróz – przed pierwszym koszeniem należy ją zwałować. Następnie przyjmuje się za optymalne regularne przycięcie jej kosiarką co tydzień – na taką wysokość jak latem. Z 10 cm zostawiajmy ok. 6 cm. Kosiarki możemy użyć nie tylko do normalnego koszenia, ale np. do zebrania wygrabionego filcu.

Kosiarka McCulloh M46-190AWREX

Kosiarka McCulloh M46-190AWREX – średniej wielkości maszyna o regulowanej prędkości jazdy i szerokości koszenia wynoszącej 46 cm. Wyposażona jest w ostry i wydajny nóż, który zapewnia precyzję cięcia i bardzo efektywne zbieranie do kosza. Oprócz elementów dla wydajności, nie zostały pominięte również te, które gwarantują maksymalny komfort. Wygodny i pewny uchwyt ułatwia i uprzyjemnia wykonanie zadania, tak samo jak regulowana pozycja robocza. Dzięki niej dopasujemy ustawienia do naszego wzrostu oraz uzyskamy pozycję idealną do przechowywania.

Podkaszarki


Kiedy trawa na naszej posesji będzie już lśniła i prezentowała się w wiosennym słońcu jak należy – zostają jeszcze trudno dostępne zakamarki wokół roślin i ogrodzeń. Solidne kosiarki są niezastąpione, ale nawet one nie docierają do takich miejsc. Tutaj na scenę wkraczają podkaszarki. Lekkie i wygodne dopełnią pracę przy przycinaniu.


Podkaszarka McCulloch B26 PS

Podkaszarka McCulloch B26 PS jest niezwykle prosta w obsłudze, jednak tej niepozorności nie wolno dać się zwieść – kryje wiele możliwości. Gwarantuje łatwość uruchamiania silnika dzięki systemowi Soft Start oraz pompce paliwa. Posiada również automatyczny włącznik, który po zatrzymaniu maszyny sam powraca do pozycji wyjściowej. Model ten jest również wyposażony w tarczę do trawy, a dla bardziej wymagających dodatkowym walorem jest uniwersalność – dzięki szerokiej ofercie osprzętu maszyna ta staje się narzędziem prawdziwie wielofunkcyjnym.

Pilarki

Kiedy pierwszy poziom naszej posesji nie pozostawia już nic więcej do życzenia, należy pomyśleć o wyższych strefach, czyli tych – które nadają naszym ogrodom wyjątkowości i charakteru. Zadbajmy o drzewa i krzewy – co prawda wiosną nie należy już przeprowadzać poważnych zabiegów takich jak usuwanie grubych gałęzi, ale ich przycinanie czy ścinanie drzew to czynności, których czasami nie da się ominąć.


Pilarka McCulloch CS 340

Pilarka McCulloch CS 340 to model łączący w sobie niewielkie rozmiary i silnik skonstruowany w technologii OxyPower. To sprawia, że ta właśnie pilarka sprawdzi się zarówno podczas prac wokół domu, jak i do bardziej wymagających zadań. Ponadto obniża emisję zanieczyszczeń o 70%, a zużycie paliwa o 20%. To czyni świat bardziej zielonym, a nasze portfele pełniejszymi. Napinanie łańcucha nie wymaga żadnych narzędzi i zapewnia wyjątkową łatwość obsługi. System Soft Start, pompka paliwowa i zespolone dźwignie ssania/zapłonu to słowa klucze jeśli oczekujemy łatwego rozruchu i łatwej obsługi maszyny.

Źródło: McCulloch


Warto przeczytać

Komentarze

To Cię zainteresuje
Wybrane dla Ciebie
Rozwiąż quiz - Co wiesz o jesiennych pracach?
Co wiesz o jesiennych pracach?

Co powinien zawierać nawóz jesienny?

Pomysły na Święta
Temat miesiąca
Pomysły na Święta
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Tydzień 49, Sentencja nr:7
Nie musimy rezygnować z "żywych" kwiatów, gdy zima za oknem. W tym okresie mogą kwitnąć np. kaktusy bożonarodzeniowe (schlumbergery), ciemierniki czy kalanchoe.
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Tydzień 49, Sentencja nr:6
Ptaki zaczynamy dokarmiać tylko wtedy, gdy pokrywa śnieżna uniemożliwia im żerowanie. Podczas bezśnieżnej zimy ptaki powinny radzić sobie same, bez naszej pomocy.
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Tydzień 49, Sentencja nr:5
Niektóre rośliny domowe (skalnica, agapant) warto przenieść do pomieszczenia, w którym temperatura nie przekracza 10-12°C (zimą w mieszkaniu temperatura często jest bowiem zbyt wysoka, a powietrze suche). Z powodu krótkich i pochmurnych dni rośliny dobrze jest także doświetlać świetlówkami.
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Tydzień 49, Sentencja nr:4
Formujemy drzewa liściaste i iglaste przez cały rok, ale najlepiej robić to w miesiącach listopad-marzec (WYJĄTKI: klon, grab, brzoza – po przycięciu gatunki te "płaczą", dlatego formuje się je od czerwca do września!). W przypadku drzew iglastych nie musimy zabezpieczać ran, jeśli są gatunkami żywicującymi.
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Tydzień 49, Sentencja nr:1
Okryjmy na zimę róże. Gatunki krzewiaste (zarówno wielkokwiatowe, jak i wielokwiatowe) należy obsypać do wysokości 20 cm (np. trocinami, ziemią, piaskiem, mchem lub gałązkami drzew iglastych). Z piennych formujemy chochoł lub przyginamy gałązki do ziemi, a następnie je obsypujemy.
Twoja strona ogrodu