Logo
Logo
Do góry

McCulloch: Narzędzia do wiosennych prac ogrodowych

Wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna i ogród domaga się wzmożonych prac. Rośliny wybudzone z zimowego snu zaczynają przypominać o swoich potrzebach. Jeśli chcemy w lecie cieszyć się efektami, już od teraz musimy rozpocząć prace ogrodowe. McCulloch prezentuje narzędzia, dzięki którym te pierwsze zabiegi będą bezbolesne dla obu stron.

Trawa oraz drzewa i krzewy to pozycje idealne, aby wypróbować narzędzia, które po długiej zimie nareszcie mają możliwość pokazać co potrafią. Kosiarka, podkaszarka, pilarka i traktor do zadań specjalnych marki McCulloch są już gotowe do kolejnych wyzwań i nie będą potrzebować zaproszeń do pracy. Zatem warto zapoznać się z ich możliwościami i zaplanować sobie ogrodnicze prace na najbliższe miesiące.

Nawet minimaliści nie wyobrażają sobie przydomowych ogrodów bez pięknego trawnika. Po zimowym wynurzeniu należy zorientować się w jego kondycji. Pierwszą czynnością jest posprzątanie (zgrabienie) z trawnika różnych śmieci naniesionych przez wiatr. Gdy trawnik się już „obudzi” grabimy go specjalnymi ostrymi grabiami (wertykulator ręczny), by usunąć filc (stara trawa, obumarłe źdźbła itp.).

Kosiarki

Jeżeli trawa jest wysadzona przez mróz – przed pierwszym koszeniem należy ją zwałować. Następnie przyjmuje się za optymalne regularne przycięcie jej kosiarką co tydzień – na taką wysokość jak latem. Z 10 cm zostawiajmy ok. 6 cm. Kosiarki możemy użyć nie tylko do normalnego koszenia, ale np. do zebrania wygrabionego filcu.

Kosiarka McCulloh M46-190AWREX

Kosiarka McCulloh M46-190AWREX – średniej wielkości maszyna o regulowanej prędkości jazdy i szerokości koszenia wynoszącej 46 cm. Wyposażona jest w ostry i wydajny nóż, który zapewnia precyzję cięcia i bardzo efektywne zbieranie do kosza. Oprócz elementów dla wydajności, nie zostały pominięte również te, które gwarantują maksymalny komfort. Wygodny i pewny uchwyt ułatwia i uprzyjemnia wykonanie zadania, tak samo jak regulowana pozycja robocza. Dzięki niej dopasujemy ustawienia do naszego wzrostu oraz uzyskamy pozycję idealną do przechowywania.

Podkaszarki

Kiedy trawa na naszej posesji będzie już lśniła i prezentowała się w wiosennym słońcu jak należy – zostają jeszcze trudno dostępne zakamarki wokół roślin i ogrodzeń. Solidne kosiarki są niezastąpione, ale nawet one nie docierają do takich miejsc. Tutaj na scenę wkraczają podkaszarki. Lekkie i wygodne dopełnią pracę przy przycinaniu.


Podkaszarka McCulloch B26 PS

Podkaszarka McCulloch B26 PS jest niezwykle prosta w obsłudze, jednak tej niepozorności nie wolno dać się zwieść – kryje wiele możliwości. Gwarantuje łatwość uruchamiania silnika dzięki systemowi Soft Start oraz pompce paliwa. Posiada również automatyczny włącznik, który po zatrzymaniu maszyny sam powraca do pozycji wyjściowej. Model ten jest również wyposażony w tarczę do trawy, a dla bardziej wymagających dodatkowym walorem jest uniwersalność – dzięki szerokiej ofercie osprzętu maszyna ta staje się narzędziem prawdziwie wielofunkcyjnym.

Pilarki

Kiedy pierwszy poziom naszej posesji nie pozostawia już nic więcej do życzenia, należy pomyśleć o wyższych strefach, czyli tych – które nadają naszym ogrodom wyjątkowości i charakteru. Zadbajmy o drzewa i krzewy – co prawda wiosną nie należy już przeprowadzać poważnych zabiegów takich jak usuwanie grubych gałęzi, ale ich przycinanie czy ścinanie drzew to czynności, których czasami nie da się ominąć.


Pilarka McCulloch CS 340

Pilarka McCulloch CS 340 to model łączący w sobie niewielkie rozmiary i silnik skonstruowany w technologii OxyPower. To sprawia, że ta właśnie pilarka sprawdzi się zarówno podczas prac wokół domu, jak i do bardziej wymagających zadań. Ponadto obniża emisję zanieczyszczeń o 70%, a zużycie paliwa o 20%. To czyni świat bardziej zielonym, a nasze portfele pełniejszymi. Napinanie łańcucha nie wymaga żadnych narzędzi i zapewnia wyjątkową łatwość obsługi. System Soft Start, pompka paliwowa i zespolone dźwignie ssania/zapłonu to słowa klucze jeśli oczekujemy łatwego rozruchu i łatwej obsługi maszyny.

Źródło: McCulloch


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z aktualnymi poradami ogrodniczymi i nowościami zapisz się do naszego newslettera!


Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Porady na ten tydzień
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Tydzień 4, Sentencja nr:7
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Tydzień 4, Sentencja nr:6
Wiele roślin w ogrodzie chętnie jest odwiedzanych przez zimujące ptaki. Na szczególną uwagę zasługują rośliny ozdobne zimą, które w dalszym ciągu mają na gałęziach owoce.
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Tydzień 4, Sentencja nr:4
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie, nie nawoźmy. Przenieśmy je, w jak najwidniejsze miejsce. Gatunki, które preferują wilgoć – zraszajmy.
Tydzień 4, Sentencja nr:2
Tydzień 4, Sentencja nr:2
W okresie odwilży podlejmy krzewy zimozielone rosnące w doniczkach na tarasie. Przez ich liście wyparowuje bowiem woda, co naraża rośliny na uschnięcie.
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Tydzień 4, Sentencja nr:1
Możemy formować drzewa liściaste i iglaste – na wykonanie tego zabiegu mamy czas do końca marca (pamiętajmy jednak, że niektóre gatunki liściaste, np. klon, grab czy brzoza, po przycięciu bardzo obficie tracą soki roślinne – formuje się je od czerwca do września).
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu