Logo
Logo
Do góry

Fiskars: Narzędzia teleskopowe - do kopania, usuwania chwastów i cięcia

Wiosną ogród budzi się do życia, wiele roślin zaczyna kwitnąć, a grządki wymagają intensywnych prac porządkowych po zimie. Podczas ogrodowych zmagań przydadzą się narzędzia teleskopowe Fiskars. Regulowana długość trzonka zapewnia komfort oraz wygodę podczas pielęgnowania roślin.

Co to są narzędzia teleskopowe?

Narzędzia teleskopowe charakteryzują się regulowaną długością trzonka. Takie rozwiązanie technologiczne gwarantuje zachowanie prawidłowej postawy ciała w trakcie pracy i nie obciąża kręgosłupa. Regulacja pozwala dobrać optymalną długość trzonka do wzrostu osoby korzystającej z narzędzia. W ofercie Fiskars znajdziemy narzędzia teleskopowe przeznaczone do różnych prac w ogrodzie.

  narzędzia teleskopowe Fiskars
Teleskopowy szpadel prosty – ok. 155 zł

Narzędzia teleskopowe - do sadzenia, kopania i przenoszenie ziemi

Do kopania, sadzenia, spulchniania lub rozkruszania grud ziemi niezastąpione będą teleskopowe szpadle Fiskars SmartFit™. Prace w ciężkiej glebie ułatwi nam teleskopowy szpadel ostry Fiskars, którego długość trzonka można regulować od 1054 mm do 1250 mm. Kąt nachylenia trzonka zapewnia efektywną i łatwą pracę w ogrodzie, a wygodna rączka w kształcie litery D gwarantuje komfort użytkowania.

Doskonały do wszelkiego rodzaju prac ogrodowych będzie teleskopowy szpadel prosty Fiskars. Jego trzonek można regulować w zakresie od 1054 mm do 1250 mm. Podczas pierwszych wiosennych prac ogrodowych pomocne będą także teleskopowe widły Fiskars SmartFit™, którymi można usunąć zimową ściółkę lub kompost chroniący rośliny przed mrozami.

Teleskopowe widły Fiskars przeznaczone są również do kopania w ciężkiej glebie, a regulowany trzonek (od 1065 mm do 1256 mm) umożliwia korzystanie z nich osobom o różnym wzroście.

Teleskopowy wyrywacz chwastów

Ciepłe wiosenne dni to także okazja, aby pozbyć się z ogrodu pierwszych chwastów. Można je szybko i sprawnie usunąć bez schylania się dzięki teleskopowemu wyrywaczowi do chwastów Fiskars. Głęboko sięgające pazury wyrywacza chwytają korzeń z czterech stron, a system uwalniania pozwala na czystą i skuteczną pracę bez nadwyrężania mięśni pleców. Narzędzie wyposażone jest w trzonek, który można regulować na długość od 990 do 1190 mm.

Wyrywacz do chwastów Fiskars umożliwia usuwanie mleczy czy ostów w wyjątkowo łatwy i ekologiczny sposób.

Teleskopowe narzędzia do cięcia

Do cięcia lub przycinania trudno dostępnych gałęzi w koronie drzew bez użycia drabiny przeznaczony jest teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa o maksymalnym zasięgu do 6,5 m. Wyposażony w obrotową głowicę w zakresie 230º oraz skuteczny mechanizm tnący czyni pracę znacznie łatwiejszą oraz bezpieczniejszą. Regulowana długość trzonka od 2400 mm do 4100 mm sprawia, że sekatorem można pracować nawet w najwyższych partiach korony drzew. Sekator posiada możliwość przymocowania piły do gałęzi bądź zbieraka do owoców, które jeszcze skuteczniej umożliwiają pracę w koronie drzewa.

narzędzia teleskopowe Fiskars
Teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa – ok. 450 zł
narzędzia teleskopowe Fiskars
Teleskopowy szpadel ostry – ok. 155 zł
narzędzia teleskopowe Fiskars
Teleskopowe widły do kopania – ok. 160 zł
narzędzia teleskopowe Fiskars
Teleskopowy wyrywacz do chwastów – ok. 200 zł

Źródło: Fiskars

Warto przeczytać
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
TEMAT NA CZASIE
Zimowe prace ogrodowe | Rok w ogrodzie z marką Fiskars
Zima to dla większości roślin okres spoczynku przed nowym sezonem, ale dla nas ogrodników to nie czas na odpoczynek, lecz doskonały moment na...
Powiązane artykuły
Pokaż więcej (1)
Porady na ten tydzień
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Tydzień 3, Sentencja nr:5
Regularnie usuwajmy nadmiar śniegu z iglaków o pokroju kolumnowym, ponieważ może on spowodować wyłamanie gałęzi i deformację krzewów.
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Tydzień 3, Sentencja nr:3
Należy dokonać inspekcji okryć chroniących rośliny doniczkowe na tarasie przed mrozem i śniegiem. W razie potrzeby poprawić je lub rozchylić.
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Tydzień 3, Sentencja nr:2
Odgarniając śnieg ze ścieżek ogrodowych czy podjazdu starajmy się nie usypywać zbyt ciężkich hałd śniegowych – ubita warstwa śniegu wolniej topnieje i może powodować gnicie darni.
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Tydzień 3, Sentencja nr:1
Skąpe zimowe światło, nadmierne lub zbyt rzadkie podlewanie mogą być przyczyną zrzucania liści, a w skrajnych przypadkach nawet zamierania całych roślin doniczkowych.
Polecane
Nowości
Promocje
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu