Logo
Logo
Gardeners' world marzec - kwiecień 2020

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Centrum Nauki Kopernik otworzy ogród na dachu

W tym roku Centrum Nauki Kopernik chce otworzyć ogród, który usytuowany będzie na dachu obiektu.

Ogród na dachu Centrum Nauki Kopernik ma zostać otwarty latem. Z niego podziwiać będzie można panoramę Warszawy i obserwować nadwiślańską przyrodę. Ogród będzie przestrzenią dostępną dla wszystkich chętnych, a wstęp do ogrodu będzie bezpłatny.

Katarzyna Nowicka, rzecznik CNK, wyjawiła niektóre plany Centrum Nauki na 2014 r. Poinformowała m.in., że wiosną w Teatrze Robotycznym wystawiony ma być nowy spektakl. Mechaniczni aktorzy przygotowywani są do występu w adaptacji prozy Andersena. W połowie roku udostępniona ma też być nowa wystawa objazdowa "Umysł przyłapany", która umożliwi eksperymentowanie z iluzjami tworzonymi przez nasz mózg.

Jesienią otwarta ma być z kolei nowa wystawa czasowa. Za to Planetarium Niebo Kopernika rozszerzy repertuar "Koncertów pod gwiazdami" - po muzyce klasycznej i jazzie przyjdzie czas na koncerty dla najmłodszych. CNK przygotowuje się też do Pikniku Naukowego (31 maja) i festiwalu Przemiany (4-7 września).

W minionym roku "Kopernika" odwiedziło 1030484 zwiedzających. Od momentu otwarcia (5 listopada 2010 r.) w CNK wizytę złożyło prawie 3,3 mln gości. CNK udostępnia zwiedzającym ponad 450 eksponatów w sześciu galeriach, oferuje pokazy w Teatrze Wysokich Napięć oraz w Teatrze Robotycznym. Poza tym prowadzone są zajęcia w laboratoriach edukacyjnych (chemicznym, fizycznym, biologicznym i pracowni robotycznej), warsztaty familijne, a także wieczory dla dorosłych. Dodatkowo w "Koperniku" oglądać można wystawy czasowe. W planetarium Niebo Kopernika można z kolei zobaczyć pokazy na żywo, filmy oraz posłuchać muzyki pod gwiazdami.

PAP - Nauka w Polsce
źródło www.naukawpolsce.pap.pl


Warto przeczytać

Komentarze

Wieści z branży
TRAWNIK
Na czasie
TRAWNIK
Zobacz więcej
Twoja strona ogrodu