Logo
Logo
Gardeners' world listopad - grudzień 2021
Okazje

Bruk: Kostka brukowa nie musi być szara i nudna

Podobno pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Kiedy widzimy nowy dom, jedną z pierwszych rzeczy, na jaką kieruje się nasz wzrok, to nawierzchnia wokół niego. Kostka betonowa nie musi być szara i nudna - niepowtarzalny styl możemy znaleźć także pod naszymi nogami.

TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
TEMAT NA CZASIE
Wybierz grabie z systemem "CLICK", a praca w ogrodzie stanie się przyjemnością!
Od dzisiaj grabienie liści stanie się przyjemnością! Można tak śmiało napisać dzięki grabiom PROLINE z linii "System CLICK". Z nimi sterty liści nie...
Kostka brukowa Desing (fot. Bruk)
Kostka brukowa Desing (fot. Bruk).

Położenie nawierzchni wokół domu jest jak wisienka na torcie - co prawda uzupełnia główny element, ale odgrywa nie mniejszą rolę. Nie możemy przecież zdać się na przypadek czy pójść na łatwiznę. Skoro podjazd do posesji jest naszą wizytówką, powinien spełniać indywidualne kryteria estetyczne. Być na tyle oryginalny, by wyróżniać, lecz na tyle stonowany, by nie odpychać.

Kostkę brukową Design z serii Modern Line

Kostkę brukową Design z serii Modern Line charakteryzuje nietypowe podejście do minimalizmu. Ten nowoczesny i elegancki nurt w sztuce i projektowaniu, kojarzony z pewną hermetycznością, został potraktowany w sposób oryginalny.

Całkowicie płaska i monochromatyczna powierzchnia, na pierwszy rzut oka bardzo sformalizowana i chłodna, po bliższej obserwacji odkrywa ekstrawagancję i ciepło nieregularnej linii brzegowej. Chromatycznej dyscyplinie (dostępne kolory: biały, szary, stalowy i carbon) rytmu i dynamiki nadaje aż 13 elementów - wzór nie powtarza się na metrze kwadratowym. Tym indywidualnym podejściem do stylu minimalistycznego projektant puszcza do nas oko - beton może być elegancki bez przynudzania.

Nawierzchnia z kostki brukowej nie musi być nudna

Kiedy widzimy po raz setny ten sam wzór betonowej kostki, wydawać się może, że to materiał toporny i przestarzały. Stażu na podjazdach Polaków odmówić mu nie sposób, ale z pewnością nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa.

Kostka brukowa Design poddawana jest procesowi wibroprasowania, który nadaje jej nowych, ciekawych właściwości. Mieszankę betonową wprawia się w drgania przy jednoczesnym poddawaniu jej naciskowi, przez co każdy centymetr sześcienny materiału zyskuje identyczne właściwości.

Nawierzchnia bez nudy (fot. Bruk)
Kostkę brukową Design z serii Modern Line charakteryzuje nietypowe podejście do minimalizmu
(fot. Bruk).

Szeroka i niska bryła (jedynie 8 cm grubości), wytrzymałość, wysoka klasa antypoślizgowości oraz niebanalny wzór sprawiają, że kostkę Design polubią nie tylko kierowcy parkujący samochody na podjeździe, ale też wszyscy goście i domownicy, którzy skuszą się na popołudnie na świeżym powietrzu.

Elegancka nawierzchnia wokół posesji jest jak granica, która oddziela dom od całego świata. Warto chyba zatem poświęcić chwilę i pochylić się nad tym, jak ma wyglądać nasz nowy grunt pod nogami.

źródło i fot.: Bruk

Warto przeczytać
Ważne tematy
Lista zakupów
 
Serwisy partnerskie
Dom i wnętrze
Twoja strona ogrodu
 
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT