Logo
Logo

Zanim opuścisz stronę, zapisz się do bezpłatnego newslettera Zielonego Ogródka i pobierz GRATIS elektroniczne wydanie Magazynu
Gardeners` World Polska.

W naszym newsletterze co tydzień znajdziesz:
  • - aktualności z branży ogrodniczej,
  • - porady ogrodnicze krok po kroku,
  • - projekty i reportaże z wizyt w ogrodach,
  • - katalog roślin ogrodowych i doniczkowych.
Do góry

Fiskars: Zadbaj o trawnik przed zimą

Odcienie złota i spadające liście z drzew to znak rozpoznawczy, że zbliża się jesień. Wszyscy pamiętamy, gdy jako dzieci z radością wskakiwaliśmy w stosy złotych liści, lecz sprzątanie ich nigdy nie było najprzyjemniejszą czynnością. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom firmy Fiskars sprzątanie ogrodu jesienną porą będzie proste.

Grabimy liście z trawnika

Najważniejszym punktem na jesiennej liście porządków jest uprzątnięcie trawników. Trawnik przed zimą należy dokładnie zgrabić i usunąć z niego liście oraz resztki owoców. Pozostawione zaczną gnić i psuć murawę, czego należy unikać.

Przy dużej powierzchni sprawdzą się grabie XL z szeroką 65-centymetrową głowicą. Mają one drewnianą rączkę i sztywne zęby, dzięki czemu grabienie staje się dużo łatwiejsze.                                       

Gdy powierzchnia naszego ogródka nie jest duża, a zależy nam na szybkim i efektywnym zagrabieniu terenu, polecamy nieco mniejsze grabie L - 320 mm - z lekkiego, a zarazem sztywnego tworzywa. Szeroka głowica umożliwia zagrabianie nawet większej ilości liści czy trawy, a długi trzonek wykonany z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium będzie idealny dla kobiet i dla mężczyzn.

Do niewielkich powierzchni najlepszym rozwiązaniem będą lekkie i poręczne grabie M.

Grabie M (fot. Fiskars)
Grabie M (fot. Fiskars).

Usuwamy liście i inne zanieczyszczenia

Schody, weranda, patio? Płytki, drewno, beton? Z nową szczotką Fiskars porządki nawet na tak różnych powierzchniach będzie można zrobić w błyskawicznym tempie. Profilowana szczotka Fiskars poradzi sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zanieczyszczeniami. Jej specjalny kształt umożliwia usuwanie kurzu, gruzu, piachu czy liści. Jesienne porządki przy pomocy szczotki z szeroką głowicą - 380 mm - będą wykonane bardzo sprawnie.

Szczotka (fot. Fiskars)
Profilowana szczotka (fot. Fiskars).

Czyścimy zapchane rynny

Spadające liście to niestety problem nie tylko bałaganu na trawniku. To często również zapchane rynny. A czy jest coś gorszego od wdrapywania się na chyboczącą drabinę? Aby tego uniknąć warto skorzystać z bardzo poręcznej szczotki do rynien Fiskars.

Połączenie szczotki i skrobaka sprawi, że czyszczenie trudno dostępnych miejsc będzie proste. Możliwość regulowania kąta nachylenia szczotki i skrobaka ułatwia dokładne usunięcie zanieczyszczeń zalegających w rynnach. Dzięki teleskopowemu trzonkowi nawet najwyższy dach nie będzie przeszkodą.

Szczotka ze skrobakiem do rynien
Szczotka ze skrobakiem do rynien (fot. Fiskars).

źródło i fot.: Fiskars


Warto przeczytać

To Cię zainteresuje

Komentarze

Wieści z branży
Nowe rośliny
Czytelnicy radzą

Podziel się z nami swoim ogrodniczym doświadczeniem.
W nagrodę otrzymasz wybrane czasopismo.

Urban Jungle
Temat miesiąca
Urban Jungle
Zobacz więcej
Porady na ten tydzień
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Tydzień 5, Sentencja nr:7
Rośliny rosnące w doniczkach, pozostawione na zimę na balkonie lub tarasie, wymagają szczególnej uwagi. Gdy przyjdzie ocieplenie, należy je dobrze podlewać, w innym przypadku grozi im susza fizjologiczna.
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Tydzień 5, Sentencja nr:6
Jak zimową porą wprowadzić wiosnę do naszego mieszkania? Wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnący hiacynt, który pobudzi swoim zapachem nasze zmysły
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Tydzień 5, Sentencja nr:5
Warto sprawdzić, czy osłony chroniące rośliny przed mrozem nie są uszkodzone i właściwie spełniają swą funkcję.
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Tydzień 5, Sentencja nr:3
Kwiaty domowe przechodzą teraz okres spoczynku. Podlewajmy je zatem umiarkowanie i nie nawoźmy. Przenieśmy je w jak najjaśniejsze miejsce. Sprawdźmy też, które rośliny potrzebują zraszania w zimie.
Tydzień 5, Sentencja nr:1
Tydzień 5, Sentencja nr:1
W dalszym ciągu pamiętajmy o konieczności otrząsania śniegu z krzewów iglastych, zwłaszcza tych o pokroju kolumnowym. Zapobiegnie to wyłamywaniu gałęzi i deformacji roślin.
Twoja strona ogrodu