Logo
Logo

Jaką trawę wybrać do renowacji trawnika?

Nie ma powodu do paniki, jeśli po zimie Twój trawnik nie przypomina zielonego dywanu z poprzedniego sezonu. Przy odrobinie czułej opieki z łatwością przygotujesz go na nadchodzący. Przeprowadź szybką renowację murawy a naszym prostym planem działań.

Wybierz nasiona renowacyjnej trawy samozagęszczającej SUBSTRAL, która doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie widać ubytki, darń jest mało zagęszczona lub uległa uszkodzeniu.

Renowacja krok po kroku

Wiosna to najlepszy czas, by zregenerować zniszczoną murawę. Jeśli odpowiednio o nią zadbasz, już za kilka tygodni będziesz cieszyć się zielonym i mocnym dywanem. Zdziwisz się, ale wykonanie zaledwie 5 czynności znacząco poprawi jej wygląd i kondycję!

🔴 UPRZĄTNIJ resztki liści i patyków, które zalegały na trawniku po zimie. Usuń chwasty, wykopując je z korzeniami lub zastosuj selektywny herbicyd. Skoś trawę o 1/3 długości, by ją skrócić, wzmocnić i ułatwić kolejne zabiegi.

🔴 WYGRAB następnie pleśń, martwe źdźbła (filc) i mech, by regenerująca się trawa miała więcej miejsca do wzrostu. Użyj mocnych grabi lub mechanicznego wertykulatora, który szybko odświeży zaniedbaną czuprynę. Zbierz ścinki, bo ponownie zamienią się w filc!

renowacja trawnika - dosiewanie nasion

🔴 NAKŁUJ ziemię na głębokość 10-15 cm w odstępach co 15 cm. Użyj zwykłych wideł lub specjalnego mechanicznego aeratora, który zrobi to szybciej. Jeśli masz ciężką i gliniastą ziemię Rozsyp do otworów gruboziarnisty piasek, wymieszany z torfem. Zabieg poprawi napowietrzenie, rozwój systemu korzeniowego oraz przenikanie wody i składników pokarmowych z nawozów, co podniesie zdolności regeneracyjne trawy. Następnie podlej trawnik i zaczekaj, aż przeschnie.

🔴 UZUPEŁNIJ puste place i uszkodzone fragmenty, bo tam, gdzie nie ma trawy szybko pojawią się chwasty! Usuń martwą murawę, wymień część ziemi na świeżą i żyzną – najlepiej gotowe podłoże do trawników, wzbogacone nawozem.

🔴 WYBIERZ nasiona trawy samozagęszczającej, która doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie widać ubytki, darń jest mało zagęszczona lub uległa uszkodzeniu.

 

Dlaczego warto wybrać trawę samozagęszczającą?

Trawa Substral ma wyjątkową cechę "samozagęszczania"  tzn. z jednego wysianego nasiona wyrasta nie tylko jedna kępa traw, ale także rozrastające się na boki kłącza, z których wyrastają nowe kępy trawy. Ten proces będzie trwał, dopóki nie zostanie zadarniona każda wolna powierzchnia, uszkodzenia czy ubytki na trawniku. Dzięki nowym kępom nasiona trawy rozrastają się intensywnie oraz szybko zadarniają wolne powierzchnie i ubytki, tworząc zwarty i gęsty trawnik.

EFEKT SAMOZADARNIANIA

Trawa samozagęszczająca szybko zarasta ubytki, tworzy zwartą, naturalną sieć samodzielnie rozrastających się na boki kłączy z których wyrastają nowe kępy trawy.

Trawa samozagęszczająca doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie widać ubytki, darń jest mało zagęszczona lub uległa uszkodzeniu. Będzie również właściwym wyborem dla tych którzy, zakładając nowy trawnik, chcieliby zrobić to „raz a dobrze”, a potem przez lata cieszyć się z trwałego i estetycznego efektu. Dla tych osób polecane są mieszanki uniwersalne lub sportowe.

Zastosowanie oryginalnej trawy marki Substral to jednorazowy wydatek i gwarancja gęstego trawnika na lata! Trawa samozagęszczająca to gęsta sieć połączonych ze sobą kłączami kęp, nieustannie się rozwijająca i samoregenerująca!

Nasiona trawy renowacyjnej

Unikalne cechy trawy samozagęszczającej

✔ Rośnie szybko i intensywnie
✔ Posiada zdolność do samo zagęszczania
✔ Szybko zadarnia wolne ubytki
✔ Kiełkuje nawet w niskich temperaturach
✔ Jest odporna na intensywne użytkowanie
✔ Ogranicza wzrost chwastów i mchu
✔ Dobrze znosi umiarkowane zacienienie
✔ Można ją nisko kosić

Nasiona trawy renowacyjnej do dosiewek

NASIONA NA DOSIEWKI

Twoim problemem są małe ubytki w trawie? Potrzebujesz zrobić niewielką dosiewkę trawy w wyeksploatowanych miejscach? Wybierz specjalne 250g opakowanie trawy samozagęszczającą do dosiewki trawy.

W pustych miejscach wysiej 30g nasion trawy na m2

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Nasiona trawy renowacyjnej do naprawy trawnika

NASIONA DO RENOWACJI

Doświadczyłeś problemów z renowacją trawnika? Próbowałeś wielu nasion traw? Co roku powtarzasz zabiegi i poświęcasz mnóstwo czasu na pielęgnację trawnika, a efekty są poniżej oczekiwań? W tym przypadku wybierz trawę samozagęszczającą do renowacji trawnika.

W celu zagęszczenia trawnika wysiej 20g nasion trawy na m2

SPRAWDŹ, GDZIE KUPIĆ

Artykuł powstał we współpracy z marką SUBSTRAL

Więcej praktycznych porad o trawie samozagęszczającej znajdziesz na stronie: www.lovethegarden.com

Tagi
Powiązane tematy
Zwiń Pokaż więcej (2)